Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiLoro Park – Ogród zoobotaniczny na Teneryfie

Loro Park – Ogród zoobotaniczny na Teneryfie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Podróż po Teneryfie zwykle prowadzi od Santa Cruz de Tenerife, stolicy wyspy, przez Los Cristianos i popularną Playa de las Americas aż do Puerto de Santiago. W takiej wyprawie nie można jednak zapomnieć o Puerto de la Cruz, gdzie na gości czeka najpopularniejszy na Teneryfie ogród zoobotaniczny. Loro Park to nie jest zwykłe zoo, a prawdziwa zwierzęca ambasada.

Loro Park, znajdujący się w Puerto de la Cruz na Teneryfie, to prywatny zoobotaniczny park, prezentujący oraz chroniący ponad 400 gatunków zwierząt oraz różnorodną florę z całego świata. Ogród znany jest także na arenie międzynarodowej z organizowanych tam pokazów oraz z funkcjonowania Fundacji Loro Parque. Loro Park szczególnie dba o to, by goście bez żadnego problemu docierali do jego bram, nawet jeśli nie dysponują samochodem. Z centrum Puerto de la Cruz co 20 minut odjeżdża darmowy transport do Loro Parku, ale nawet Ci, którzy zatrzymują się w innych punktach wyspy skorzystać mogą z autobusów jadących prosto pod bramę parku. Takie autobusy zabierają zainteresowanych między innymi z Playa de la Arena przy Los Gigantes czy z Playa Paraiso na Costa Adeje.

Historia i działanie parku

Loro Park został utworzony w 1972 roku przez niemiecką rodzinę Kiessling, dokładnie tę samą, dzięki której szaleć dziś można w Siam Parku. 25 entuzjastycznych osób, 150 papug i 13 000 m2 wystarczyło wtedy, by otworzyć park, który szybko zyskał uznanie nie tylko na Wyspach Kanaryjskich, ale także na całym świecie. Był to pierwszy park, w którym organizowano pokazy papug, a także największe w chwili jego otwarcia delfinarium w Europie. W 1994 roku przy instytucji utworzono fundację Loro Parque Fundación, która zajmuje się ochroną gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, a od 2003 roku Loro Park przyznaje także Nagrodę Goryla, która jest wyróżnieniem dla osób czy instytucji aktywnie działającym na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Założycielem Loro Parku (podobnie jak Siam Parku oraz Poema del Mar) jest niemiecka rodzina Kiessling. Dzięki założonej przez nich fundacji Loro Parque chronionych jest wiele zagrożonych wyginięciem zwierząt.
Założycielem Loro Parku (podobnie jak Siam Parku oraz Poema del Mar) jest niemiecka rodzina Kiessling. Dzięki założonej przez nich fundacji Loro Parque chronionych jest wiele zagrożonych wyginięciem zwierząt.

Loro Parque i jego zwierzęta

Znajdujący się w Puerto de la Cruz ogród Loro Park reklamuje się jako ambasada zwierząt, więc nikogo nie powinna dziwić ogromna różnorodność jego podopiecznych. Park podzielony jest na części, z których każda poświęcona jest innym gatunkom zwierząt. Acuario i AquaViva pozwalają odkryć podwodny świat zarówno rzek jak i oceanów. Zaobserwować tam można od najmniejszych rybek i koralowców do drapieżnych rekinów i elegancko tańczących meduz. Nowo otwarta Grota wprowadza gości do fascynującego świata nietoperzy, a Planet Pinguin zaprasza do strefy, przypominającej istną Antarktydę i zamieszkiwaną przez zabawne pingwiny.

Loro Park (Loro Parque) to zdaniem wielu osób najpiękniejszy zoobotaniczny park na Teneryfie.
Loro Park jest domem nie tylko dla delfinów i papug. Mieszkają tam także pingwiny, flamingi, a nawet goryle.

W innych obszarach parku bliżej poznać można także papugi, flamingi, żółwie, aligatory, gorle, pandy małe, delfiny czy lwy morskie. To oczywiście tylko niektóre z czekających na odkrycie w Loro Parku zwierząt. Każdego z osobna nie sposób wymienić, bo zliczając je wszystkie jest tam ich ponad 400 gatunków.

Loro Park dla najmłodszych

Loro Park na każdym kroku udowadnia, że nie zapomina o swoich najmłodszych zwiedzających. Dzieci podczas wizyty mogą nie tylko z bliska poznać tajniki przyrody, ale także bawić się w specjalnie zaprojektowanych dla maluchów strefach. Miejscem, które cieszy się szczególnym uznaniem wśród dzieci jest Kinderlandia, która doskonale odtwarza atmosferę prawdziwej dżungli. W tej strefie pokonywać trzeba wiszące mosty oraz odważyć się, by zajrzeć do wnętrza pnia drzewa, a podczas gdy rodzice czekają na swoje pociechy w pobliskiej kawiarni, te wyruszyć mogą w podróż na pokładzie Orca Train.

Pokazy i prezentacje w Loro Parku

To miejsce na mapie Teneryfy słynie ze spektakularnych pokazów. Największą popularnością wśród turystów cieszą się pokazy wodnych ssaków. Dorośli i dzieci zwiedzający Loro Parque z niecierpliwością czekają na prezentacje, podczas których zobaczyć mogą delfiny i lwy morskie, które wchodząc w interakcję z trenerami dowodzą nie tylko swojej zręczności, ale także niezwykłej inteligencji. Przegapić nie można także pokazów orek, dzięki którym na własne oczy zobaczyć można jak wrażliwe na dźwięki i światło są te stworzenia. To także okazja, by dowiedzieć się jak ważne jest zachowanie i ochrona zarówno tego gatunku jak i jego naturalnego środowiska.

Usytuowany na Wyspach Kanaryjskich Loro Park był pierwszym parkiem w Europie, w którym zaczęto organizować pokazy papug.
Atrakcje, które najbardziej zachwycają zwiedzających park to pokazy egzotycznych ptaków, lwów morskich oraz delfinów

Loro Park z języka hiszpańskiego oznacza dosłownie park papug, więc nie mogło w nim zabraknąć także lotnych występów. Pokazy papug to nie tylko zachwycające widowisko, pozwalające przyjrzeć się ich majestatycznym lotom, ale także okazja, by odkryć wiele sekretów tych ptaków. W trakcie pokazu mówi się o cechach charakterystycznych papug oraz o tym, w jaki sposób papugi są kluczowymi ogniwami w opiece i ochronie tropikalnych lasów.

Muzeum porcelanowych papug

Takiej atrakcji nie zobaczycie w żadnym innym ogrodzie zoologicznym. Specjalna, mieszcząca się w parku sala prezentuje niezwykłą kolekcję porcelanowych papug, wśród których najstarsze egzemplarze pochodzą nawet z początku XVIII wieku. Te delikatne dzieła sztuki stworzone zostały z ogromną precyzją i odtwarzają w najdrobniejszych szczegółach prawdziwe ptaki. Widoczne tam eksponaty pochodzą z Afryki, Ameryki Południowej czy Indonezji i wszystkie one na długo zostają w pamięci tych, którzy przekroczą prób muzeum.

Więcej niż ogród zoologiczny

Pingwiny w Loro Park
Loro Parque Teneryfa chroni nie tylko rzadkie gatunki zwierząt, ale także botaniczne okazy

Loro Parque to nie tylko przestrzeń chroniąca liczne gatunki zwierząt, ale także wyjątkową roślinność. Flora znajdująca się w obiektach parku pochodzi z całego świata. Palmy, orchidee, figowce i kaktusy pozwalają symulować naturalne siedliska zwierząt, a dzięki temu tworzyć idealną przestrzeń dla każdego podopiecznego Loro Parku. Największą uwagę na zebraną tam roślinność zwracają dwie strefy. Ara Jungle pozwala nie tylko poznać papugi ary, ale dzięki zielonemu otoczeniu także ich środowisko- wilgotną dżunglę pełną wodospadów, bluszczy i palm. Miłośnicy botaniki koniecznie zajrzeć muszą także do Orchidarium. Ta przestrzeń chroni ponad 200 różnych gatunków orchidei, kochanych na całym świecie za ich kolory i ozdobny charakter. Wejdźcie i dajcie się odurzyć ich nieziemskim zapachem!

Zwiedzanie parku i jego atrakcji

By jak najlepiej skorzystać z wizyty w Loro Parque warto wcześniej nieco się do niej przygotować. Planując wycieczkę warto sprawdzić zarówno godziny otwarcia działających na terenie parku restauracji jak i godziny odbywania się pokazów (na te warto wybrać się z niewielkim wyprzedzeniem). Dobrze jest też upewnić się, że zwiedzanie będzie bezstresowe, zapoznając się wcześniej z mapką obiektu. Nikt nie chce przecież przegapić żadnego z podopiecznych zoo.

Przed zakupem wejściówki rozważcie także różne bilety. Oprócz standardowego biletu zarezerwować można także Discovery Tour, spacer z przewodnikiem, który przybliża grupom nie tylko życie podopiecznych, zamieszkujących Loro Park, ale także funkcjonowanie ogrodu i całej fundacji. Dostępny jest także tak zwany twin ticket czyli bilet łączony. Dzięki niemu zwiedzić można zarówno Loro Parque oraz położone na Costa Adeje wodne królestwo – Siam Park. Ceny biletów są wtedy korzystniejsze, a czas zaoszczędzony na kupnie biletów spożytkować można lepiej w pięknych zakątkach Teneryfy.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Loro Park najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Kup Bilety na GetYourGuide
  • Godziny otwarcia: od 8:30 do 18:45
  • Adres: Loro Parque Tenerife, Avenida Loro Parque s/n, 38400 Puerto de la Cruz, Teneryfa


 Teneryfa Przewodnik - Pobierz Darmowy Przewodnik po Teneryfie

Inne atrakcje na Wyspach Kanaryjskich

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:
Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
TeneryfaAtrakcje na Teneryfie: Loro Park (Loro Parque), Jungle Park, Siam Park, Lago Martianez, Monkey Park i inne parki rozrywki na TeneryfiePark Narodowy Teide, wulkan Teide (Pico del Teide), Klify Los Gigantes, wąwóz Masca, góry Anaga, Piramidy w Güímar, zabytkowy dom Casa de los Balcones, Jaskinia Cueva del Viento, Smocze Drzewo, Muzeum Nauki i Kosmosu, wąwóz Barranco del Infierno, góry Teno, dolina Valle de la Orotava, naturalne baseny (Charco de la Laja, El Calerón de Garachico, Piscinas de Bajamar, Charco del Viento), ogród botaniczny Jardín Botánico de la Orotava, Jeep Safari, Czarne i złote plaże na TeneryfieAqualand Costa AdejePopularne miasta na Teneryfie: Santa Cruz de Tenerife, Buenavista del Norte, Garachico, Puerto de la Cruz, Puerto de Santiago, Costa Adeje, Taganana, Guía de Isora, San Cristóbal de La Laguna, El Médano, La Orotava, Icod de los Vinos, Arona, San Miguel de Abona, La Matanza de Acentejo, La Victoria de Acentejo, Santa Úrsula, Los Cristianos, Playa de las Américas, Los Realejos, San Andrés, Santiago del Teide, Playa Paraiso, Callao Salvaje, Playa Jardin
FuerteventuraAtrakcje na Fuerteventurze: Wydmy Dunas de Corralejo, Oasis Park Fuerteventura, park wodny Acua Water Park, Wyspa Lobos (Isla de Lobos), rezerwat przyrody Parque Natural de Corralejo, Ecomuseo La Alcogida, Półwysep Jandia, plaże na Fuerteventurze (El Castillo, Playa de Esquinzo). Popularne miejscowości: Puerto del Rosario, Corralejo, Tarajalejo, El Cotillo, Majanicho, La Oliva, Morro Jable, Costa Calma, Caleta de fuste, Wybrzeże Costa Calma
Gran CanariaAtrakcje na Gran Canarii: Akwarium Poema del Mar, Latarnia morska El Faro de Maspalomas, Cenobio de Valerón, Pueblo Canario, nekropolia Guanczów Necrópolis de Arteara, Dom Kolumba (Casa de Colón), Park rozrywki Holiday World Maspalomas, Aqualand Maspalomas, Park rozrywki Sioux City Park, Palmitos Park, Mundo Aborigen, park tematyczny Camel Safari Park, Ogród botaniczny Jardín Canario, szczyt Pico de Bandama, wąwóz Barranco de Guiniguada, Pinar de Tamadaba, Dunas de Maspalomasświęta skała Guanczów Roque nublo, wąwóz Barranco de Santa Brígida, kanion Cañon del Águila, Doramas Park (Parque Doramas), Parque de Santa Catalina. Popularne miejscowości: Las Palmas de Gran Canaria, Maspalomas, San Bartolomé de Tirajana, Playa del Inglés, Puerto de Mogán, ArtenaraPlaże na Gran Canarii: Playa de Las Canteras (Plaża Las Canteras), Playa del Inglés, Playa de San Agustín, Playa de Taurito, Playa de Puerto Rico, Playa de Guayedra, Playa del Juncal, Playa Hoya del Pozo, Playa de Melenara
LanzaroteAtrakcje na Lanzarote: Jaskinia Cueva de los Verdes, Jaskinia Jameos del Agua, ogród kaktusów Jardín de Cactus, Park Narodowy Timanfaya(Montañas del Fuego), Park wodny Aqualava Water Park, podwodne Muzeum Atlantyckie, zamek Castillo de San Gabriel, Muzeum Sztuki Współczesnej Castillo de San José, Plaża Papagayo Playa de Papagayo, Fundación César Manrique (dom-muzeum artysty), wybrzeże Los Hervideros, Mirador del río, wulkan El Cuervo, dolina La Geria, rezydencja LagOmarPalacio Spinola i Muzeum Timple, Iglesia de San Ginés, Castillo de Santa Bárbara i Muzeum Piratów na LanzaroteMuzeum José Saramago, Park wodny Rancho Texas, Wulkaniczna restauracja El Diablo, Dino Park Waterpark, Aquarium Lanzarote, Casa Museo del Campesino, Salinas de Janubio, Aquapark Costa TeguisePopularne miejscowości: Arrecife, Puerto del Carmen, Playa Blanca, El Golfo i laguna Charco de Los Clicos, Costa Teguise
La PalmaPopularne miejscowości: Santa Cruz de la Palma, Breña baja, Breña alta
La GomeraAtrakcje na La Gomerze: Park narodowy Garajonay, klify Los Órganos, Com Kolumba Casa de Colón. Popularne miejscowości: San Sebastián de la Gomera, Chipude, Agulo, Playa de Santiago
El HierroPopularne miejscowości: Valverde, La Frontera
Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies
Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote, Kiedy jechać na Wyspy Kanaryjskie,
   
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne