Parki rozrywki w Hiszpanii co roku przyciągają miliony turystów z całej Europy. Przedstawiamy Wam listę sześciu z nich, które naszym zdaniem zasługują na miano najciekawszych.

Siam Park

Siam Park znajduje się na Teneryfie i dla wielu przybyszy jest tak samo ważnym miejscem na wyspie jak wulkan Teide. Siam Park to jeden z największych aquaparków w Europie. Utrzymany jest w azjatyckim stylu, a ilość atrakcji sprawia, że można w nim spędzić kilka godzin, nie nudząc się ani na chwilę. Na wszystkich spragnionych wodnych atrakcji czeka wiele zjeżdżalni różnego rodzaju, w tym ta najbardziej znana spektakularna – Tower of Power. Zobaczcie sami:

Ceny biletów: 34 dorośli 23 € dzieci 3-11 lat. Dzieci do 3 lat wchodzą gratis.

Port Aventura

Skoro bierzemy pod lupę parki rozrywki w Hiszpanii, to nie możemy pominąć też Port Aventura! Jest to nie tylko ulubione miejsce turystów podróżujących do Katalonii, ale też najlepszy park rozrywki w całej Hiszpanii, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu.

To tutaj znajduje się również najwyższy rollercoaster na Starym Kontynencie. Kompleks położony niedaleko Barcelony jest odwiedzany rocznie przez około 3 miliony osób! Park podzielony jest na 6 różnych krain tematycznych, takich jak Polinezja, Chiny, Dziki Zachód, Meksyk i inne. Więcej informacji na temat Port Aventura znajdziesz tutaj.

Ceny biletów: 45 dorośli 39 € dzieci 4-10 lat.

Tibidabo

Tibidabo to miejsce zdecydowanie wyjątkowe. Dlaczego?  Jest to najstarszy lunapark na świecie! Tibidabo leży na wzgórzu nieopodal Barcelony. Park został założony w 1901 roku, a co ciekawe, część pierwotnych atrakcji funkcjonuje do dziś. Jest to typowy lunapark w starym stylu, który jednak warto zobaczyć, będąc w Barcelonie.

Ceny biletów: 28,5 € dorośli 10,3 € dzieci do 120 cm wzrostu, dzieci do 90 cm wzrostu wchodzą za darmo.

Terra Mítica

Park znajduje się na obrzeżach Benidormu, na północ od Alicante. Terra Mitica jest podzielona na 5 krain: Egipt, Rzym, Grecja, Iberia i wyspy Morza Śródziemnego. Oprócz nieskończonej liczby rollercoasterów, na wszystkich odwiedzających czekają także show tematyczne, a w nich między innymi pokazy akrobatyki i… taniec wampirów!

Ceny biletów: 32 € dorośli 24 € dzieci 4-12 lat, dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

Parque Warner Madrid

To co wyróżnia parki rozrywki w Hiszpanii to ich nietypowy charakter. Tak też jest w przypadku Parque Warner Madrid. Miejsce to znajduje się 25 km od Madrytu, a jego tematem przewodnim są bohaterowie serii Warnera “Looney Tunes”. Na terenie parku można znaleźć nie tylko typowe rollercoastery, ale także atrakcje wodne. Symbolem tego miejsca jest z pewnością olbrzymia wieża, La Venganza del Enigma, z której można zjeżdżać z prędkością do 88km/h!

Ceny biletów: 39,90 € dorośli i dzieci powyżej 140 cm 29,90€ dzieci 100-140 cm, dzieci do 100 cm wchodzą za darmo.

Mini Hollywood

Mini Hollywood to park tematyczny poświęcony Dzikiemu Zachodowi i westernom. Park znajduje się na terenie pustyni Tabernas. Niegdyś było to miejsce, które służyło za plan filmowy największych westernów takich jak “Dobry, Zły i Brzydki” czy “Za garść dolarów”. Teraz Mini Hollywood jest parkiem rozrywki, gdzie można poczuć prawdziwy Dziki Zachód w środku Europy! Na terenie parku znajduje się także ZOO oraz mały Aquapark. Goście mogą także podziwiać między innymi show papug lub pokaz kankana. Więcej na temat tego parku rozrywki przeczytasz w tym artykule.

Ceny biletów: 22,5 € dorośli 12,5 € dzieci 3-11 lat.

Paulina Roszkowska

Paulina Roszkowska

Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.
Paulina Roszkowska

Latest posts by Paulina Roszkowska (see all)

PODZIEL SIĘ

Dodaj pierwszy komentarz

avatar
wpDiscuz