Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiBIOPARC Fuengirola - Niezwykły park zoologiczny na Costa del Sol

BIOPARC Fuengirola – Niezwykły park zoologiczny na Costa del Sol

Czym różni się BIOPARC Fuengirola od przeciętnego zoo? Przede wszystkim tym, że zwierzęta żyją tu w przestrzeniach, które wiernie oddają ich środowisko naturalne.

BIOPARC Fuengirola to jedyne w swoim rodzaju takie miejsce – innowacyjny model parku zoologicznego jest nie tylko wyjątkowo atrakcyjny dla odwiedzających, ale przede wszystkim przyjazny dla zwierząt, które żyją w warunkach wiernie odzwierciedlających ich naturalne siedliska. 

Zamiast klatek znajdziemy tu ogromne powierzchnie podzielone na cztery obszary: Afrykę Równikową, Indo-Pacyfik, Madagaskar oraz południowo-wschodnią Azję. Zielone otoczenie pokryte roślinnością typową dla danego regionu oraz wodospady, skały i charakterystyczne budowle sprawiają, że nie tylko zwierzęta, ale i sami zwiedzający mogą poczuć się jak w lesie tropikalnym.

WARTO WIEDZIEĆ: Jeśli Fuengirola akurat nie jest Ci po drodze, możesz odwiedzić znajdujący się w Walencji BIOPARC Valencia.

Atrakcje w BIOPARC Fuengirola

W BIOPARC Fuengirola żyje ponad 200 gatunków zwierząt – łącznie około 1400 osobników. Warto podkreślić, że wiele z nich znajduje się na Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków IUCN lub istnieje obawa, że na nią trafi. Jednym z nich jest tygrys sumatrzański będący gatunkiem krytycznie zagrożonym (na całym świecie pozostało ich zaledwie 400).

Bioparc Fuengirola to doskonała atrakcja podczas rodzinnych wakacji na Costa del Sol
Bioparc Fuengirola to doskonała atrakcja podczas rodzinnych wakacji na Costa del Sol

Wizyta w BIOPARC Fuengirola to nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Miejsce to w błyskawicznym czasie stało się zoologiczną wizytówką Europy oraz uzyskało pokaźną liczbę nagród. Przyczyniła się do tego również bogata oferta edukacyjna – pogadanki, warsztaty, oprowadzanie oraz pokazy. Chętni mogą wziąć także udział w karmieniu i szkoleniu zwierząt.

CIEKAWOSTKA: W miesiącach letnich (lipiec oraz sierpień) BIOPARC Fuengirola otwiera się również po zmierzchu. Można wówczas zobaczyć nocne zwierzęta.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do BIOPARC Fuengirola najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: C. Camilo José Cela, 6, y 8, 29640 Fuengirola, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godz 10:00-18:00.
  • Kup bilety na GetYourGuide

BIOPARC Fuengirola na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY