Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychDarmowe atrakcje w Maladze - Co i kiedy można bezpłatnie zwiedzać?

Darmowe atrakcje w Maladze – Co i kiedy można bezpłatnie zwiedzać?

Gdy oferty last minute biorą górę, czasem na urlop udajemy się spontanicznie. A jeśli nasz budżet wakacyjny jest ograniczony, czas pomyśleć o rozsądnych oszczędnościach.

Darmowe atrakcje w Maladze, Andaluzji i całej Hiszpanii (np. w Madrycie, w Barcelonie) nie są niczym nowym. W każdym większym hiszpańskim mieście znajdziemy wiele miejsc, które w określone dni oferują bezpłatny wstęp (a mam na myśli nie tylko punkty widokowe). Dzięki temu możemy zaoszczędzić kilka euro, nie rezygnując z bliskiego poznawania kultury i sztuki Hiszpanii.

Darmowe atrakcje w Maladze – informacje praktyczne

Wiecie, że nie przepadam za laniem wody, dlatego przejdę od razu do konkretów. W tabelce poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze atrakcje w Maladze i ciekawe miejsca oraz informacje, kiedy możesz odwiedzić je za darmo:


 KIEDY TA ATRAKCJA JEST DARMOWA?
Muzeum Picassa (Museo Picasso Málaga)Każda niedziela, 2h przed zamknięciem (darmowa jest zwykle ekspozycja stała, nie wystawy czasowe)
Centrum Sztuki Współczesnej (Centro de Arte Contemporáneo de Málaga, CAC Málaga)Wstęp darmowy cały czas (sprawdź godziny otwarcia)
Katedra w Maladze (La Manquita)Darmowy wstęp w czasie niedzielnych mszy
Twierdza Alcazaba i zamek Gibralfaro (Castillo de Gibralfaro)Każda niedziela od godziny 14:00
Teatr RzymskiWstęp darmowy cały czas w godzinach otwarcia
Muzeum-dom Picasso (Fundación Picasso)Każda niedziela od godziny 16:00
Ogród botaniczny La ConcepciónOd kwietnia do września w niedzielę od 15:30. W pozostałe miesiące przez całą niedzielę.
Museo Carmen Thyssen MálagaW każdą niedzielę od 17:00
Centrum Pompidou
(Centre Pompidou Málaga)
W każdą niedzielę od 16:00
Muzeum Rosyjskie
(Colección del Museo Ruso)
W każdą niedzielę od 16:00
Muzeum Samochodów i Mody
(Museo Automovilistico y de la Moda)
W każdą niedzielę od 16:00
Muzeum Revello de Toro
(Museo Revello de Toro)
W każdą niedzielę przez cały dzień
La Termica – Centrum kulturalneWstęp do centrum bezpłatny cały czas, ale część organizowanych tam wydarzeń jest biletowana
Muzeum Malagi (Museo de Málaga)Wstęp bezpłatny cały czas

To nie wszystko!

Plaza de la Merced, Malaga
Plaza de la Merced, Malaga

Oprócz atrakcji wymienionych powyżej, w Maladze jest wiele innych miejsc, które możesz odwiedzić za darmo w dowolnym dniu i o dowolnej porze. Mowa oczywiście o miejscach takich jak słynny plac Plaza de la Merced, uroczy park Parque de Málaga czy pełen pyszności targ Mercado Central de Atarazanas.

Znasz inne darmowe atrakcje lub darmowe muzea w Maladze, które warto zobaczyć, a nie zostały uwzględnione w tabeli? Napisz o tym w komentarzu poniżej, aby krok po kroku nasza lista stawała się dłuższa!

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Znakomite! A czy istnieje jakaś strona, gdzie można sprawdzić darmowe atrakcje w innych miastach i regionach?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.