Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPomysły na wycieczki5 Niesamowitych miejsc na 1-dniowe wycieczki z Malagi

5 Niesamowitych miejsc na 1-dniowe wycieczki z Malagi

Planujesz urlop w Maladze? Dobra wiadomość jest taka, że oprócz zwiedzenia najważniejszych atrakcji w mieście, niecałe 2h drogi dzieli Cię od poznania kilku innych niesamowitych miejsc!

W okolicy jest mnóstwo ciekawych lokalizacji, które położone z dala od wielkomiejskiego zgiełku pozwolą Ci na jeszcze większy relaks. Plusem jest to, że dojazd do nich z Malagi jest bardzo prosty i nie trwa dłużej niż dwie godziny. Na taką 1-dniową wycieczkę możesz wybrać się pociągiem, autobusem, wynajmując samochód lub biorąc udział w zorganizowanej wycieczce.

5 idealnych miejsc na jednodniowe wycieczki z Malagi

Specjalnie dla Ciebie zebrałam poniżej 5 najciekawszych miejsc w okolicy Malagi, do których warto wybrać się na jednodniową wycieczkę poza miasto:

Z Malagi do Rondy

Przepaść El Tajo i wznoszący się nad nią most Puente Nuevo, Ronda
Przepaść El Tajo i wznoszący się nad nią most Puente Nuevo, Ronda

Istnieje kilka powodów dla których Ronda znajduje się w czołówce najpopularniejszych miast w Andaluzji. Jednym z nich jest most Puente Nuevo wznoszący się nad blisko stumetrową przepaścią El Tajo. To najczęściej fotografowany obiekt w mieście. Drugie miejsce zajmuje znakomicie zachowana Starówka – idealna na romantyczny wieczór. W Rondzie warto też odwiedzić kilka emblematycznych zabytków, takich jak: Pałac Mondragón, Casa del Rey Moro, arena korridy czy zabytkowe kościoły. Jednym z najciekawszych muzeów jest natomiast Muzeum Bandytów (Museo del Bandolero). To jedyne tego typu miejsce w Hiszpanii, które poświęcone jest czarnym charakterom z przeszłości.

Z Malagi do Nerja

Miasto Nerja na wybrzeżu Costa del Sol, Andaluzja
Miasto Nerja na wybrzeżu Costa del Sol, Andaluzja

16 km pięknych, piaszczystych plaż. Dokładnie tyle wystarczyło, aby ta dawna wioska rybacka stała się jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku na Costa del Sol. Atrakcją numer 1 w Nerja jest gigantyczna jaskinia Cueva de Nerja, w której znajduje się największy stalagnat na świecie – mierzy 32 m wysokości! Wrażenie robi też Acueducto del Águila. Ten XIX-wieczny akwedukt odegrał kluczową rolę podczas rewolucji przemysłowej w tym regionie. Z jego pomocą transportowano wodę z Nerja do fabryki cukru w Maro. Dziś konstrukcję wykorzystuje się do nawadniania okolicznych pól.

Z Malagi do Ardales

El Caminito del Rey - ekstremalna atrakcja niedaleko Malagi (wybrzeże Costa del Sol) w okolicy rezerwatu przyrody Desfiladero de los Gaitanes
El Caminito del Rey – ekstremalna atrakcja niedaleko Malagi (wybrzeże Costa del Sol) w okolicy rezerwatu przyrody Desfiladero de los Gaitanes

Ardales to typowe pueblo blanco – mała hiszpańska wioska pełna pomalowanych na biało domów, których widok jest już atrakcją samą w sobie. Tą największą jest jednak szlak Caminito del Rey, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Ardales. Zjawiskowa trasa to jedna z największych atrakcji w całej Andaluzji. Jeśli planujesz spędzić w Ardales więcej czasu, wybierz się nad tutejsze turkusowe jeziora, które latem są najlepszą w okolicy miejscówką na camping i uprawianie sportów wodnych.

Z Malagi do Antequera

Antequera - miasto w prowincji Malaga, Hiszpania
Antequera – miasto w prowincji Malaga, Hiszpania

Mówi się, że Antequera to Serce Andaluzji. Powodem jest jej położenie w centralnej części tego regionu Hiszpanii. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest Skała Kochanków (Peña de los Enamorados), z którą związana jest lokalna legenda. Antequera to także miasto z dużą ilością zabytków. Wśród tych najważniejszych warto wymienić: arabską twierdzę Alcazaba, Królewską Kolegiatę Najświętszej Marii Panny (Real Colegiata de Santa María Mayor), znajdujący się obok niej Łuk Olbrzymów (Arco de los Gigantes), a także kilka zabytkowych kościołów. Jednym z najciekawszych miejsc, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są z kolei megalityczne dolmeny. Dólmenes de Antequera to gigantyczne grobowce składające się z kilkusettonowych bloków skalnych. Sposób ich powstania do dziś nie jest znany.

Z Malagi do Villanueva de la Concepción

Rezerwat przyrody Torcal de Antequera - idealne miejsce na jednodniowe wycieczki z Malagi
Rezerwat przyrody Torcal de Antequera – idealne miejsce na jednodniowe wycieczki z Malagi

Najlepszym powodem do tego, by odwiedzić wioskę Villanueva de la Concepción jest znajdujący się w jej sąsiedztwie El Torcal de Antequera. Ten urzekający rezerwat przyrody w 2016 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer wśród znajdujących się na tym terenie ogromnych, wapiennych skał to doskonała atrakcja dla osób lubiących trekking i mało wymagającą wspinaczkę. Sam pobyt w Villanueva de la Concepción spodoba się osobom lubiącym agroturystykę. Sielski klimat nie oznacza jednak, że wylądujemy na pustkowiu – w okolicy jest sporo restauracji, barów i sklepów.

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY