Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiSea Life Benalmádena - Zjawiskowe akwarium na Costa del Sol

Sea Life Benalmádena – Zjawiskowe akwarium na Costa del Sol

Morski świat na miarę rafy koralowej w Australii? Tak właśnie można opisać Sea Life Benalmádena, czyli akwarium oraz centrum badań nad biologią morską. Oferuje ono bliskie spotkanie z niecodzienną florą i fauną.

Sea Life Benalmádena to wielofunkcyjne centrum, które w 30 różnych zbiornikach gromadzi wiele gatunków zagrożonych wyginięciem pochodzących z Atlantyku, Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego oraz Morza Czerwonego. Jest to również swoisty “strażnik” zwierząt morskich – edukuje na ich temat i oraz promuje ochronę morskich akwenów.

Dom różnorodności biologicznej

Kolorowe rybki to tylko jedne z wielu mieszkańców akwarium. Rekiny, azjatyckie wydry, koniki morskie, kraby, ośmiornice, piranie, czy żółwie morskie również się tutaj zadomowiły. Żyją w wielkich akwenach, przez które przechodzą szklane tunele wprowadzające odwiedzających w innych wymiar. Dzięki temu niesamowitemu rozwiązaniu możemy zobaczyć je z bardzo bliska.

CIEKAWOSTKA: Szczególną atrakcją dla najmłodszych może być poszukiwanie błazenka Nemo i jego taty Merlina, czyli słynnych postaci z filmu “Gdzie jest Nemo?”. Przedstawiciele tego gatunku małych rybek również zamieszkują akwarium w Benalmádenie.

Interaktywne centrum z niespodziankami

W Sea Life Benalmádena obejrzeć można między innymi rekiny, azjatyckie wydry, koniki morskie, kraby, ośmiornice, piranie czy żółwie morskie
W Sea Life Benalmádena obejrzeć można zobaczyć różne gatunki morskich zwierząt

To, co odróżnia Sea Life Benalmádena od innych akwariów to wiele niespotykanych możliwości, które jeszcze bardziej przybliżają nas do mieszkających tu zwierząt. Jedną z nich jest karmienie płaszczek, wydr, ośmiornic oraz koników morskich. Odbywają się one w różne dni oraz o różnych porach, więc jeśli zależy Wam bardzo na konkretnym gatunku, lepiej przed wizytą sprawdzić harmonongram na konkretny dzień.

Innymi aktywnościami odbywającymi się w centrum jest możliwość dotknięcia morskich istot takich jak rozgwiazdy, płaszczki czy kraby pustelniki. Dodatkowymi atrakcjami są specjalne prezentacje edukacyjne dla najmłodszych oraz malowanie im twarzy. 

CIEKAWOSTKA: Czy wiedzieliście, że gdy rozgwiazda straci ramię w jego miejsce rośnie nowe? Albo, że meduzy w 95% składają się z wody? Więcej ciekawych informacji tego typu odkryjecie w Sea Life Benalmádena.

Nurkowanie i snorkeling na Costa del Sol

Słoneczne wybrzeże również może pochwalić się bogatą różnorodnością biologiczną. Dlatego jeśli preferujecie bardziej aktywną formę obserwacji życia podwodnego, na pewno ucieszy Was informacja, iż jest to świetne miejsce, aby spróbować snorkelingu i nurkowania. W pobliżu Playa de Santa Ana oraz Playa Arroyo de la Miel znajdziecie wiele miejsc, które Wam to umożliwią. A jeśli dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie lub chcielibyście po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda kolorowe dno morskie i jego mieszkańcy, skorzystajcie z rejsu z doświadczonymi instruktorami, którzy wprowadzą Was w tajniki nurkowania. Bilety na tego typu aktywności możecie zarezerwować na GetYourGuide.

Co jeszcze warto zobaczyć w Benalmádenie?

Puerto Marina - port w Benalmadenie
Puerto Marina – port w Benalmadenie

Chociaż Benalmádena to małe miasteczko, kryje ono wiele atrakcji, dlatego warto tu zostać dłużej niż na jeden dzień. Oprócz znajdującego się w porcie Puerto Marina Sea Life Benalmádena niesamowitym doświadczeniem będzie motylarium Mariposario de Benalmádena, delfinarium Selwo Marina oraz przejażdżka kolejką linową Teleférico Benalmádena.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Sea Life Benalmádena najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Av. del Puerto Deportivo, s/n, 29630 Benalmádena, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godz 11:00-19:00.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Sea Life Benalmádena na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY