Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiAkwarium w Sewilli i ponad 400 gatunków morskich zwierząt

Akwarium w Sewilli i ponad 400 gatunków morskich zwierząt

Jak zaskoczyć dzieci podczas wakacji? Na przykład, wybierając takie atrakcje, których nie zastąpi im ani tablet, ani smartfon, ani nawet najnowsza gra na PS. Jedno z takich miejsc znajduje się w Sewilli!

Acuario de Sevilla to idealne miejsce do odwiedzenia podczas rodzinnych wakacji. Ponad 7000 zwierząt, 400 gatunków i około 35 akwariów, w których zobaczysz je wszystkie. Taki widok robi wrażenie nie tylko na dzieciach. Szczególnie, gdy mówimy o zbiornikach, których głębokość sięga nawet 9 metrów, a ich mieszkańcami są kolorowe ryby, rekiny, koralowce czy żółwie. Zapraszam do Akwarium w Sewiili!

Zwiedzanie Acuario de Sevilla

Tematem przewodnim Akwarium w Sewilli jest pierwsza w historii podróż Ferdynanda Magellana dookoła świata. Zobaczymy tu te same wodne ekosystemy, które w latach 1519-1522 widzieli członkowie tej jedynej w swoim rodzaju ekspedycji. Od rzeki Gwadalkiwir (nad którą notabene położone jest Akwarium), przez Wyspy Kanaryjskie, Brazylię, Patagonię, aż na Filipinach kończąc.

Dużą popularnością w Acuario de Sevilla cieszy się zbiornik poświęcony Wyspom Kanaryjskim, gdzie można zobaczyć pływające tuż za szybą rekiny. Wrażenie robi też część poświęcona Amazonii, która przypomina tropikalną dżunglę. Dzięki zastosowaniu nowych technologii udało się ją odtworzyć zarówno w warstwie wizualnej, jak i dźwiękowej oraz zapachowej.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Akwarium w Sewilli najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia Akwarium w Sewilli: wrzesień-czerwiec: od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-19:00, od piątku do niedzieli w godz. 10:00-20:00. Lipiec i sierpień: od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00-20:00, od piątku do niedzieli w godz. 11:00-21:00
  • Adres: Muelle de las Delicias, s/n, 41012 Sevilla, Hiszpania
  • Kup bilety na GetYourGuide

Akwarium w Sewilli na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY