Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiKiedy jechać do Sewilli? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy jechać do Sewilli? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Sewilla pełna jest zabytków, które tylko czekają na odkrycie przez kolejnych turystów. A czy stolica Andaluzji ma równie dużo do zaoferowania pod kątem klimatu?

Pogoda w Sewilli potrafi rozpieszczać, ale i zaskakiwać. Dla miłośników odpoczynku na plaży najlepszym wyborem będzie oczywiście lato, czyli najgorętsza pora roku. Równie atrakcyjna pod kątem pogody jest jesień – w szczególności jej początek. Wiosna i zima bywają deszczowe, co może być dla niektórych zniechęcające. Z drugiej strony jest to czas, kiedy unikniemy tłumów turystów, dlatego warto i te pory roku wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu.

Sewilla – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć pogodę na dziś i najbliższy tydzień:

SEWILLA POGODA 7-DNIOWA

Pogoda (Sewilla) – Prognoza długoterminowa

Pogoda w Sewilli - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaOpady
Pogoda w styczniu11°C66 mm
Pogoda w lutym12°C61 mm
Pogoda w marcu15°C90 mm
Pogoda w kwietniu18°C57 mm
Pogoda w maju20°C41 mm
Pogoda w czerwcu25°C8 mm
Pogoda w lipcu28°C1 mm
Pogoda w sierpniu28°C5 mm
Pogoda we wrześniu25°C19 mm
Pogoda w październiku20°C70 mm
Pogoda w listopadzie15°C67 mm
Pogoda w grudniu12°C79 mm

Sewilla na wiosnę

Marzec to jeden z gorszych miesięcy na wizytę w Sewilli. Ryzyko opadów jest w tym czasie bardzo wysokie, ponieważ jest to najbardziej deszczowy miesiąc w roku. Jeśli chcesz odwiedzić Sewillę wiosną, lepiej wybrać kwiecień lub maj. Temperatura w tych miesiącach sięga nawet 20°C i choć wciąż musisz liczyć się z przelotnymi opadami, to są one znacznie mniejsze.

Sewilla latem

Lato w Sewilli jest upalne. Naprawdę upalne! Przez cały lipiec i sierpień średnie temperatury wynoszą 28°C, a opady deszczu prawie nie występują. Lejący sie z nieba żar jest dla wielu turystów kuszący, jednak jeśli nie jesteście przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur, taka pogoda może być męcząca (szczególnie na początku pobytu w Sewilli).

Sewilla jesienią

Jeśli chcesz uniknąć upałów, lepszym wyborem będzie początek jesieni. Wrzesień jest niemal idealny, ponieważ temperatury wciąż utrzymują się powyżej 20°C, a opady wciąż nie są jeszcze duże (w ciągu miesiąca występują średnio tylko 2 dni deszczowe). Październik i listopad charakteryzują się mocnym spadkiem temperatur i gwałtownym wzrostem ilości opadów. Z tego powodu są to miesiące, w których ruch turystyczny zaczyna się zmniejszać.

Sewilla w zimie

Zima w Sewilli pod kątem pogody nie ma do zaoferowania zbyt wiele. Fakt, że jest wciąż ciepło (średnia temperatura nie spada poniżej 10°C), jednak jest to zarazem bardzo deszczowa pora roku (ilość deszczowych dni w miesiącu sięga 8). Wybierając się w tym czasie do Sewilli warto pamiętać o przeciwdeszczowych ubraniach i parasolce.

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY