Pogoda w Madrycie

Żartobliwie mówi się, że Madryt i Barcelona toczą między sobą bój o turystów. Kartą przetargową są nie tylko zabytki i atrakcje, ale także pogoda, która w stolicy Hiszpanii jest nieco bardziej kapryśna.

Pogoda w Madrycie jest w ciągu roku bardzo niejednorodna. Różnica temperatur między najcieplejszym i najchłodniejszym miesiącem w roku wynosi aż 19°C (dla porównania w Barcelonie jest to 14°C, a na Fuerteventurze jedynie 7°C). Kiedy zatem warto odwiedzić Madryt, a których pór roku lepiej unikać? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Madryt – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć pogodę na dziś i najbliższy tydzień:

MADRYT POGODA 7-DNIOWA

Pogoda (Madryt) – Prognoza długoterminowa

Pogoda w Madrycie - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaOpady
Pogoda w styczniu6°C40 mm
Pogoda w lutym7°C40 mm
Pogoda w marcu10°C30 mm
Pogoda w kwietniu11°C50 mm
Pogoda w maju15°C40 mm
Pogoda w czerwcu21°C30 mm
Pogoda w lipcu25°C10 mm
Pogoda w sierpniu25°C10 mm
Pogoda we wrześniu22°C20 mm
Pogoda w październiku15°C40 mm
Pogoda w listopadzie10°C50 mm
Pogoda w grudniu7°C50 mm

Madryt na wiosnę

Wiosna w Madrycie jest stosunkowo ciepła (średnio 12°C). Choć jest częściowo słonecznie to przed przelotnymi opadami nie uciekniemy. Tak naprawdę pogoda o tej porze roku jest zbliżona do tej, którą zastaniemy tu jesienią. Wybierając się w podróż w tym czasie warto zabrać ze sobą kilka rzeczy z dłuższym rękawem i parasol…

Madryt latem

Lato w Madrycie to najlepszy czas na zwiedzanie tego miasta bez ryzyka pogodowych niespodzianek. Najwyższa temperatura czeka Cię w lipcu i sierpniu (25°C). Wówczas też istnieje najmniejsze ryzyko, że spotkają nas przelotne opady (w ciągu miesiąca występują średnio 3 deszczowe dni). To idealna pogoda do tego, by w pełni skorzystać z wszystkich uroków miasta i jego atrakcji.

Madryt jesienią

Jesień w Madrycie charakteryzuje się mocnym spadkiem temperatur. W ciągu trzech miesięcy spadają one gwałtownie, by w listopadzie utrzymać się na poziomie około 10°C. Niższej temperaturze towarzyszy jednocześnie wzrost opadów (listopad to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku). Taka aura średnio sprzyja zwiedzaniu, stąd ruch turystyczny z każdym miesiącem zaczyna się zmniejszać.

Madryt w zimie

Zima w Madrycie przypomina w dużej mierze polską jesień. Średnia temperatura jest najniższa w roku, jednak nie spada poniżej 0°C. Opady deszczu są częste i obfite. Najwięcej deszczowych dni czeka Cię w grudniu (styczeń i luty niewiele różnią się pod tym kątem). Mimo tych niesprzyjających warunków Madryt w grudniu warto odwiedzić z innego powodu… Wszechobecne świąteczne iluminacje, ozdoby i szopki bożonarodzeniowe sprawiają, że stolica Hiszpanii nabiera w tym czasie szczególnego charakteru. Nie wspominając oczywiście o największym w Hiszpanii Sylwestrze, który odbywa się na Plaza del Sol!

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY