Pogoda w Madrycie
5 (100%) 1 vote

Żartobliwie mówi się, że Madryt i Barcelona toczą między sobą bój o turystów. Kartą przetargową są nie tylko zabytki i atrakcje, ale także pogoda, która w stolicy Hiszpanii jest nieco bardziej kapryśna.

Pogoda w Madrycie jest w ciągu roku bardzo niejednorodna. Różnica temperatur między najcieplejszym i najchłodniejszym miesiącem w roku wynosi aż 19°C (dla porównania w Barcelonie jest to 14°C, a na Fuerteventurze jedynie 7°C). Kiedy zatem warto odwiedzić Madryt, a których pór roku lepiej unikać? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule!


Madryt – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć pogodę na dziś i najbliższy tydzień:

MADRYT POGODA 7-DNIOWA


Pogoda (Madryt) – Prognoza długoterminowa

Pogoda w Madrycie - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Temperatura powietrza Opady
Pogoda w styczniu 6°C 40 mm
Pogoda w lutym 7°C 40 mm
Pogoda w marcu 10°C 30 mm
Pogoda w kwietniu 11°C 50 mm
Pogoda w maju 15°C 40 mm
Pogoda w czerwcu 21°C 30 mm
Pogoda w lipcu 25°C 10 mm
Pogoda w sierpniu 25°C 10 mm
Pogoda we wrześniu 22°C 20 mm
Pogoda w październiku 15°C 40 mm
Pogoda w listopadzie 10°C 50 mm
Pogoda w grudniu 7°C 50 mm

Madryt na wiosnę

Wiosna w Madrycie jest stosunkowo ciepła (średnio 12°C). Choć jest częściowo słonecznie to przed przelotnymi opadami nie uciekniemy. Tak naprawdę pogoda o tej porze roku jest zbliżona do tej, którą zastaniemy tu jesienią. Wybierając się w podróż w tym czasie warto zabrać ze sobą kilka rzeczy z dłuższym rękawem i parasol…

Madryt latem

Lato w Madrycie to najlepszy czas na zwiedzanie tego miasta bez ryzyka pogodowych niespodzianek. Najwyższa temperatura czeka Cię w lipcu i sierpniu (25°C). Wówczas też istnieje najmniejsze ryzyko, że spotkają nas przelotne opady (w ciągu miesiąca występują średnio 3 deszczowe dni). To idealna pogoda do tego, by w pełni skorzystać z wszystkich uroków miasta i jego atrakcji.

Madryt jesienią

Jesień w Madrycie charakteryzuje się mocnym spadkiem temperatur. W ciągu trzech miesięcy spadają one gwałtownie, by w listopadzie utrzymać się na poziomie około 10°C. Niższej temperaturze towarzyszy jednocześnie wzrost opadów (listopad to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku). Taka aura średnio sprzyja zwiedzaniu, stąd ruch turystyczny z każdym miesiącem zaczyna się zmniejszać.

Madryt w zimie

Zima w Madrycie przypomina w dużej mierze polską jesień. Średnia temperatura jest najniższa w roku, jednak nie spada poniżej 0°C. Opady deszczu są częste i obfite. Najwięcej deszczowych dni czeka Cię w grudniu (styczeń i luty niewiele różnią się pod tym kątem). Mimo tych niesprzyjających warunków Madryt w grudniu warto odwiedzić z innego powodu… Wszechobecne świąteczne iluminacje, ozdoby i szopki bożonarodzeniowe sprawiają, że stolica Hiszpanii nabiera w tym czasie szczególnego charakteru. Nie wspominając oczywiście o największym w Hiszpanii Sylwestrze, który odbywa się na Plaza del Sol!

Popularne hotele - Madryt

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:  
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabéu, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Ameryki
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie  |  Fiestas de San Isidro  |  Pogoda w Madrycie
Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar