Torby hiszpańskie Hispanico

Żartobliwie mówi się, że Madryt i Barcelona toczą między sobą bój o turystów. Kartą przetargową są nie tylko zabytki i atrakcje, ale także pogoda, która w stolicy Hiszpanii jest nieco bardziej kapryśna.

Pogoda w Madrycie jest w ciągu roku bardzo niejednorodna. Różnica temperatur między najcieplejszym i najchłodniejszym miesiącem w roku wynosi aż 19°C (dla porównania w Barcelonie jest to 14°C, a na Fuerteventurze jedynie 7°C). Kiedy zatem warto odwiedzić Madryt, a których pór roku lepiej unikać? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

 


Madryt – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć pogodę na dziś i najbliższy tydzień:

MADRYT POGODA 7-DNIOWA

Loty do Hiszpanii
 

Pogoda (Madryt) – Prognoza długoterminowa

Pogoda w Madrycie - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Temperatura powietrza Opady
Pogoda w styczniu 6°C 40 mm
Pogoda w lutym 7°C 40 mm
Pogoda w marcu 10°C 30 mm
Pogoda w kwietniu 11°C 50 mm
Pogoda w maju 15°C 40 mm
Pogoda w czerwcu 21°C 30 mm
Pogoda w lipcu 25°C 10 mm
Pogoda w sierpniu 25°C 10 mm
Pogoda we wrześniu 22°C 20 mm
Pogoda w październiku 15°C 40 mm
Pogoda w listopadzie 10°C 50 mm
Pogoda w grudniu 7°C 50 mm

Madryt na wiosnę

Wiosna w Madrycie jest stosunkowo ciepła (średnio 12°C). Choć jest częściowo słonecznie to przed przelotnymi opadami nie uciekniemy. Tak naprawdę pogoda o tej porze roku jest zbliżona do tej, którą zastaniemy tu jesienią. Wybierając się w podróż w tym czasie warto zabrać ze sobą kilka rzeczy z dłuższym rękawem i parasol…

 

Madryt latem

Lato w Madrycie to najlepszy czas na zwiedzanie tego miasta bez ryzyka pogodowych niespodzianek. Najwyższa temperatura czeka Cię w lipcu i sierpniu (25°C). Wówczas też istnieje najmniejsze ryzyko, że spotkają nas przelotne opady (w ciągu miesiąca występują średnio 3 deszczowe dni). To idealna pogoda do tego, by w pełni skorzystać z wszystkich uroków miasta i jego atrakcji.

Madryt jesienią

Jesień w Madrycie charakteryzuje się mocnym spadkiem temperatur. W ciągu trzech miesięcy spadają one gwałtownie, by w listopadzie utrzymać się na poziomie około 10°C. Niższej temperaturze towarzyszy jednocześnie wzrost opadów (listopad to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku). Taka aura średnio sprzyja zwiedzaniu, stąd ruch turystyczny z każdym miesiącem zaczyna się zmniejszać.

 

Madryt w zimie

Zima w Madrycie przypomina w dużej mierze polską jesień. Średnia temperatura jest najniższa w roku, jednak nie spada poniżej 0°C. Opady deszczu są częste i obfite. Najwięcej deszczowych dni czeka Cię w grudniu (styczeń i luty niewiele różnią się pod tym kątem). Mimo tych niesprzyjających warunków Madryt w grudniu warto odwiedzić z innego powodu… Wszechobecne świąteczne iluminacje, ozdoby i szopki bożonarodzeniowe sprawiają, że stolica Hiszpanii nabiera w tym czasie szczególnego charakteru. Nie wspominając oczywiście o największym w Hiszpanii Sylwestrze, który odbywa się na Plaza del Sol!

 

 

Hotele w Madrycie

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55  
  Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie