Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiStadiony w HiszpaniiSantiago Bernabéu - Stadion Realu Madryt

Santiago Bernabéu – Stadion Realu Madryt

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Oprócz tego, że w Madrycie znajdziesz mnóstwo muzeów (np. słynne Muzeum Prado), jest to też miasto uwielbiane przez fanów piłki nożnej. A wszystko za sprawą jednego miejsca…

Santiago Bernabéu to stadion Realu Madryt, który dla wielu osób odwiedzających stolicę Hiszpanii jest głównym wycieczkowym celem. Obiekt ten został otwarty w 1947 roku, a jego nazwa pochodzi od imienia i nazwiska ówczesnego prezesa klubu, Santiago Bernabéu. W swojej początkowej odsłonie stadion był w stanie pomieścić 75145 widzów. Dziś liczba ta urosła do ponad 81000 zapalonych kibiców, chcących uczestniczyć w meczu Realu Madryt.

Zwiedzanie stadionu

Podobnie jak w przypadku Camp Nou w Barcelonie, zwiedzanie stadionu Santiago Bernabéu podzielone jest na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich to oczywiście „właściwy stadion”, czyli murawa, trybuny, szatnie piłkarzy czy sala, w której odbywają się spotkania z dziennikarzami.

Druga część Estadio Santiago Bernabéu to muzeum. Bez wątpienia doceni je każdy miłośnik piłki nożnej, nie wspominając już o fanach Realu Madryt. Jego kolekcja obejmuje między innymi: puchary, dawne piłki, koszulki czy buty piłkarskie. Nie brakuje też elementów interaktywnych, takich jak: ekrany dotykowe z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami czy symulacja autobusu, którym drużyna jedzie na mecz. Poczujecie się w nim niemal jak zawodnicy, gdy zza „okien” (ekrany LCD) zobaczycie setki wiwatujących wzdłuż ulicy fanów.

Zwiedzanie stadionu Santiago Bernabéu to wyjątkowe przeżycie dla każdego fana Realu Madryt
Zwiedzanie stadionu Santiago Bernabéu to wyjątkowe przeżycie dla każdego fana drużyny Real Madryt

Zwieńczeniem zwiedzania stadionu Santiago Bernabéu jest wizyta w sklepie z gadżetami. Znajdziemy tu produkty sygnowane marką Real Madrid CF, takie jak: koszulki, piłki, bidony, plecaki, czapki, smycze itp. Nie są to może gadżety, które zapierają dech w piersiach, ale pomogą Ci spożytkować ewentualną nadwyżkę w wakacyjnym budżecie ;).

Informacje praktyczne

Hotele w Madrycie


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
MiastoAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
MadrytAtrakcie w Madrycie: Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, Park rozrywki Parque Warner Madrid, Madrid SnowZone, kocia kwiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, Zoo Aquarium Madrid, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie, Muzeum figur woskowych w Madrycie, Pchli targ El Rastro
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El EscorialAtrakcje w San Lorenzo de El Escorial: Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne