Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiStadiony w HiszpaniiWanda Metropolitano - Stadion Atlético Madryt

Wanda Metropolitano – Stadion Atlético Madryt

W Madrycie oprócz zwiedzenia zabytków i muzeów nie można zapomnieć także o piłce nożnej! Stadion Atlético Madryt to punkt obowiązkowy podczas pobytu w hiszpańskiej stolicy.

Usytuowany na obrzeżach miasta Wanda Metropolitano został oddany do użytku w 2017 roku. Stadion ten uważany jest za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie. Został zaprojektowany z najwyższą dbałością o komfort i bezpieczeństwo, a na jego trybunach może zasiąść około 68 000 kibiców. Pod kątem wielkości Wanda Metropolitano jest trzecim po Camp Nou i Santiago Bernabéu stadionem w Hiszpanii.

Czy ciekawi Was, skąd wzięła się nazwa stadionu? Wanda pochodzi od chińskiego inwestora, Wanda Group, który jest partnerem obiektu i właścicielem części udziałów klubu. Metropolitano nawiązuje natomiast do pierwszego, historycznego stadionu drużyny czerwono-białych.

Zwiedzanie stadionu Wanda Metropolitano

Zwiedzający nie tylko mogą zobaczyć z bliska samą murawę i trybuny, ale mają też okazję przejść tunelem, którym wychodzą na mecze klubowe gwiazdy. Dzięki temu są w stanie poczuć się jak członkowie drużyny. Takie emocje zapewnia też stacja wirtualnej rzeczywistości. Korzystając z dostępnych tam okularów VR wcielamy się w rolę wychodzącego na ważny mecz piłkarza.

Temu doświadczeniu towarzyszą okrzyki wypełniających trybuny kibiców, co zapewnia dodatkowy dreszczyk emocji. W końcu kto nie chciałby przynajmniej na chwilę spełnić marzeń z dzieciństwa?

Wyjątkowe miejsca i pomieszczenia stadionowe

Zwiedzanie Wanda Metropolitano obejmuje również wejście do szatni oraz oglądanie stadionu z perspektywy strefy VIP. Nie można też zapomnieć o salonie prasowym, w którym piłkarze oraz trenerzy udzielają wywiadów i dzielą się swoimi przeżyciami z mediami. Jednym słowem, odwiedzając stadion Atletico Madryt dostajemy możliwość odkrycia wszystkich jego zakamarków.

Wystawy tematyczne

Obiekt sam w sobie jest wielką atrakcją dla fanów klubu Atlético Madryt, ale oprócz tego warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie wystaw zorganizowanych na terenie stadionu. Jedną z nich jest ekspozycja zatytułowana “Legendarne koszulki i trofea”. Pozwala ona przyjrzeć się z bliska przedmiotom, które nabrały wyjątkowego znaczenia w historii klubu. Trzeba tutaj zaznaczyć, że przedmioty tego typu zazwyczaj nie są wystawiane publicznie, więc jest to okazja, której nie możecie przegapić! Wystawa przedstawia nie tylko koszulki, w których strzelono najbardziej pamiętne gole, ale też krótką historię strojów. Można tam zobaczyć między innymi pierwszy model koszulki klubowej Atlético Madryt.

Zwiedzanie archiwum Wanda Metropolitano

W ostatnie piątki miesiąca stadion organizuje specjalną wizytę po archiwum drużyny. Pozwala ona poznać najbardziej spektakularne i przełomowe zwycięstwa oraz wrócić wspomnieniami do jej najwspanialszych momentów. Archiwum przypomina też wszystkich zawodników, którzy reprezentowali Atlético Madryt na przynajmniej 100 oficjalnych spotkaniach.

Sklep kibica

Zwiedzanie stadionu Wanda Metropolitano kończy wizyta w oficjalnym sklepie Atletico Madryt. Tam możemy wzbogacić się o rozmaite gadżety związane z drużyną – od drobnych breloczków i smyczy po kompletne klubowe stroje. A co jeśli wszystko to już masz? Bez obaw, zawsze możesz kupić pościel, a nawet specjalną edycję limitowaną gry Monopoly!

Przydatne informacje

  • Bilety na stadion Wanda Metropolitano najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-19:00; w piątki w godz. 9:00-15:00
  • Adres: Av. Luis Aragones, 4, 28022 Madrid, Hiszpania
  • Kup Bilety do Wanda Metropolitano >

Stadion Wanda Metropolitano na mapie

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY