Darmowe Atrakcje w Madrycie

Jeśli zastanawiasz się, czego w Madrycie jest najwięcej, to odpowiedzią mogą być muzea. Pozytywna wiadomość jest taka, że większość z nich możesz odwiedzić w 100% za darmo!

Darmowe atrakcje w Madrycie z pewnością zachwycą wszystkich miłośników sztuki, kultury i historii. Ilość dostępnych w Madrycie muzeów jest tak duża, że nawet ci najbardziej wybredni znajdą interesującą ich tematykę. Od najbardziej znanego Muzeum Prado, przez wizytę w Pałacu Królewskim, aż do Muzeum Ameryki czy Muzeum Straży Pożarnej… Wybór jest spory! Wystarczy wybrać tylko interesujące nas miejsce i sprawdzić, kiedy możemy odwiedzić je za darmo – w czym posłuży Ci tabela poniżej.

Podobne okazje na darmowe zwiedzanie atrakcji i zabytków znajdziesz w wielu innych hiszpańskich miastach. Przykładem niech będą chociażby Malaga i Barcelona, o których pisałam w osobnych artykułach.

Darmowe atrakcje w Madrycie – informacje praktyczne

 KIEDY TA ATRAKCJA JEST DARMOWA?
Muzeum Prado (Museo del Prado)Wstęp wolny na wystawy stałe od poniedziałku do soboty w godzinach 18:00-20:00 oraz w niedziele w godzinach 17:00-19:00. Wstęp na wystawy czasowe jest w tych dniach i godzinach tańszy o 50%.
Narodowe Muzeum Archeologiczne (Museo Arqueológico Nacional)W soboty od godziny 14:00 i w niedziele rano. A także przez cały dzień: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Museo SorollaW soboty od godziny 14:00 i w niedziele przez cały dzień.
Museo Nacional Centro de Arte Reina SofíaW poniedziałki od 19:00 do 21:00. Od środy do soboty w godzinach 19:00-21:00. W niedziele od 13:30-19:00. Przez cały dzień: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Muzeum Historii Madrytu (Museo de Historia de Madrid)Wstęp wolny cały czas.
Museo de Arte PúblicoWstęp wolny cały czas. Muzeum znajduje się na wolnym powietrzu – można powiedzieć, że jest częścią miejskiej infrastruktury.
Pałac Królewski (Palacio Real)Od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-18:00 (październik-marzec) oraz od 18:00 do 20:00 (kwiecień-wrzesień) wstęp wolny dla osób mieszkających na terenie Unii Europejskiej. Ponadto darmowe wejście przez cały dzień: 18 maja i 12 października.
Museo Nacional Thyssen-BornemiszaWstęp wolny na ekspozycję stałą w każdy poniedziałek w godzinach 12:00-16:00.
Klasztor Monasterio de las Descalzas RealesW środy i czwartki od 16:00 do 18:30 wstęp wolny dla mieszkańców Unii Europejskiej.
Klasztor Monasterio de la EncarnaciónW środy i w czwartki w godzinach 16:00-18:30 wstęp wolny dla mieszkańców Unii Europejskiej.
Palacio de El PardoWstęp wolny dla mieszkańców Unii Europejskiej od października do marca w godzinach 15:00-18:00 oraz od kwietnia do września w godzinach 17:00-20:00.
Królewska Akademia Sztuk Pięknych (Real Academia de Bellas Artes de San Fernando)Wstęp wolny w każdą środę oraz w dniach: 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Muzeum Odzieży (Museo del Traje)Darmowy wstęp do muzeum w soboty od godziny 14:30, w każdą niedzielę przez cały dzień oraz w dniach: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Muzeum Ameryki (Museo de América)Bezpłatny wstęp w każdą niedzielę oraz w dniach: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Museo Lázaro GaldianoOd poniedziałku do soboty w godzinach 15:30-16:30. W niedziele w godzinach 14:00-15:00.
Narodowe Muzeum Antropologiczne (Museo Nacional de Antropología)Wstęp wolny w każdą sobotę od 14:00, w każdą niedzielę przez cały dzień oraz w dniach: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Muzeum Romantyzmu (Museo del Romanticismo)Wstęp do muzeum darmowy w każdą sobotę i niedzielę od 14:00.
Narodowe Muzeum Sztuk Dekoracyjnych (Museo Nacional de Artes Decorativas)Wstęp wolny w czwartki popołudniu, w soboty od 14:00 do 15:00, w każdą niedzielę oraz w dniach: 18 kwietnia, 18 maja, 12 października i 6 grudnia.
Museo CerralboWstęp gratis w soboty od 14:00, w czwartki w godzinach 17:00-20:00 oraz w każdą niedzielę.
Templo de DebodWstęp wolny cały czas.
Pustelnia św. Antoniego (Ermita de San Antonio de la Florida)Wstęp wolny cały czas.
Muzeum Sztuki Współczesnej (Museo de Arte Contemporáneo)Wstęp wolny cały czas.
Museo de San IsidroWstęp wolny cały czas.
Muzeum Historii (Museo de Historia)Wstęp wolny cały czas.
Zamek Alameda (Castillo de la Alameda)Wstęp wolny cały czas.
Imprenta Municipal-Artes del LibroWstęp wolny cały czas.
Muzeum Biblioteki Narodowej (Museo de la Biblioteca Nacional)Wstęp wolny cały czas.
Espacio Fundación TelefónicaWstęp wolny cały czas.
Fundación Juan MarchWstęp wolny cały czas.
Fundación Canal de Isabel IIWstęp wolny cały czas.
La Casa EncendidaWstęp wolny cały czas.
Centrum Kulturalne Blanquerna (Centro Cultural Blanquerna)Wstęp wolny cały czas.
Instituto CervantesWstęp wolny cały czas.
Casa Museo Lope de VegaWstęp wolny cały czas.
Park El Retiro i Pałac Palacio de CristalWstęp wolny cały czas.
Katedra Almudena (Catedral de la Almudena)Wstęp wolny cały czas.
Kościół Iglesia de San Antonio de los AlemanesWstęp wolny cały czas.
Tabacalera Promoción del ArteWstęp wolny cały czas.
Museo Casa de La MonedaWstęp wolny cały czas.
Muzeum Rysunku i Ilustracji (Museo ABC de dibujo e ilustración)Wstęp wolny cały czas.
Museo GeomineroWstęp wolny cały czas.
Muzeum Morskie (Museo Naval)Wstęp wolny cały czas.
Museo Tiflológico de la OnceWstęp wolny cały czas.
Muzeum-dom rodzinny Cervantesa (Museo Casa Natal de Cervantes)Wstęp wolny cały czas.
Muzeum Straży Pożarnej (Museo de los Bomberos)Wstęp wolny cały czas.
Dawna stacja metra (Andén CERO. Museo del Metro)Wstęp wolny cały czas.
Muzeum Afryki (Museo Africano)Wstęp wolny cały czas.
Klasztor San Lorenzo de El EscorialWstęp wolny dla mieszkańców Unii Europejskiej: od października do marca w środy i czwartki od 15:00 do 18:00 i od kwietnia do września w godzinach od 17:00 do 20:00.

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY