Pałac Królewski w Madrycie
5 (100%) 1 vote[s]

Zastanawiasz się, który zabytek w Madrycie jest najważniejszy? W takim razie jesteś we właściwym miejscu!

Pałac Królewski w Madrycie (hiszp. Palacio Real de Madrid) został wzniesiony w XVIII wieku z rozkazu króla Filipa V Burbona. Władca ten nie doczekał niestety ukończenia budowy za swego życia. Pierwszym królem Hiszpanii, który zamieszkał w murach Palacio Real był Carlos III (1764), a ostatnim – Alfonso XIII. Obecnie Rodzina Królewska nie zamieszkuje już tego miejsca. Nadal jest to jednak reprezentacyjna siedziba króla, gdzie odbywają się ważne uroczystości państwowe.

 

Pałac Królewski w Madrycie – Zwiedzanie

Pałac Królewski w Madrycie składa się z około 2800 komnat. Oczywiście nie wszystkie z nich są udostępnione dla zwiedzających. Do najciekawszych części pałacu, które można zobaczyć podczas wycieczki należą: Sala Tronowa, Sala Bankietowa, Sala Kolumnowa, Biblioteka Królewska, Zbrojownia, Muzeum Powozów oraz Apteka Królewska.

Pałac Królewski w Madrycie cechuje ogromny przepych. Sale wypełnione są kolorowymi freskami, obrazami oprawionymi w bogato zdobione ramy, porcelaną i rzeźbami. Być może to właśnie ten przepych i pokaźne rozmiary Palacio Real sprawiły, że hiszpańska Rodzina Królewska od dawna nie zamieszkuje już tego miejsca. Ich domem jest znacznie mniejszy i skromniejszy pałac Zarzuela (hiszp. Palacio de la Zarzuela), który zlokalizowany jest pod Madrytem.

CIEKAWOSTKA: Jeśli zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie zrobiło na Tobie wrażenie, odwiedź także znajdujące się tuż obok ogrody Campo del Moro i Ogrody Sabatini, a także Królewski Ogród Botaniczny położony niedaleko parku El Retiro.

 

Pałac Królewski w Madrycie – Informacje praktyczne

Popularne hotele - Madryt

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:  
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabéu, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie  |  Fiestas de San Isidro  |  Pogoda w Madrycie

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar