Pałac Królewski w Madrycie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Zastanawiasz się, który zabytek w Madrycie jest najważniejszy? W takim razie jesteś we właściwym miejscu!

Pałac Królewski w Madrycie (hiszp. Palacio Real de Madrid) został wzniesiony w XVIII wieku z rozkazu króla Filipa V Burbona. Władca ten nie doczekał niestety ukończenia budowy za swego życia. Pierwszym królem Hiszpanii, który zamieszkał w murach Palacio Real był Carlos III (1764), a ostatnim – Alfonso XIII. Obecnie Rodzina Królewska nie zamieszkuje już tego miejsca. Nadal jest to jednak reprezentacyjna siedziba króla, gdzie odbywają się ważne uroczystości państwowe.

Wnętrza Palacio Real de Madrid
Wnętrza Palacio Real de Madrid

Zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie składa się z około 2800 komnat. Oczywiście nie wszystkie z nich są udostępnione dla zwiedzających. Do najciekawszych części pałacu, które można zobaczyć podczas wycieczki należą: Sala Tronowa, Sala Bankietowa, Sala Kolumnowa, Biblioteka Królewska, Zbrojownia, Muzeum Powozów oraz Apteka Królewska.

Pałac Królewski w Madrycie cechuje ogromny przepych. Sale wypełnione są kolorowymi freskami, obrazami oprawionymi w bogato zdobione ramy, porcelaną i rzeźbami. Być może to właśnie ten przepych i pokaźne rozmiary Palacio Real sprawiły, że hiszpańska Rodzina Królewska od dawna nie zamieszkuje już tego miejsca. Ich domem jest znacznie mniejszy i skromniejszy pałac Zarzuela (hiszp. Palacio de la Zarzuela), który zlokalizowany jest pod Madrytem.

Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)
Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)

CIEKAWOSTKA: Jeśli zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie zrobiło na Tobie wrażenie, odwiedź także znajdujące się tuż obok ogrody Campo del Moro i Ogrody Sabatini, a także Królewski Ogród Botaniczny położony niedaleko parku El Retiro.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Pałacu Królewskiego w Madrycie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: zimą (październik-marzec) od 10:00 do 18:00. Latem (kwiecień-wrzesień) od 10:00 do 20:00
  • Adres: Calle de Bailén, s/n, 28071 Madryt, Hiszpania
  • Kup Bilety na GetYourGuide

Hotele w Madrycie


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
MiastoAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
MadrytAtrakcie w Madrycie: Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, Park rozrywki Parque Warner Madrid, Madrid SnowZone, kocia kwiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, Zoo Aquarium Madrid, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie, Muzeum figur woskowych w Madrycie, Pchli targ El Rastro
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El EscorialAtrakcje w San Lorenzo de El Escorial: Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie
 

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne