Kubki marki Hispanico

Zastanawiasz się, który zabytek w Madrycie jest najważniejszy? W takim razie jesteś we właściwym miejscu!

Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)
Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)

Pałac Królewski w Madrycie (hiszp. Palacio Real de Madrid) został wzniesiony w XVIII wieku z rozkazu króla Filipa V Burbona. Władca ten nie doczekał niestety ukończenia budowy za swego życia. Pierwszym królem Hiszpanii, który zamieszkał w murach Palacio Real był Carlos III (1764), a ostatnim – Alfonso XIII. Obecnie Rodzina Królewska nie zamieszkuje już tego miejsca. Nadal jest to jednak reprezentacyjna siedziba króla, gdzie odbywają się ważne uroczystości państwowe.

 


Zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie składa się z około 2800 komnat. Oczywiście nie wszystkie z nich są udostępnione dla zwiedzających. Do najciekawszych części pałacu, które można zobaczyć podczas wycieczki należą: Sala Tronowa, Sala Bankietowa, Sala Kolumnowa, Biblioteka Królewska, Zbrojownia, Muzeum Powozów oraz Apteka Królewska.

Loty do Hiszpanii
 
Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)
Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid)

Pałac Królewski w Madrycie cechuje ogromny przepych. Sale wypełnione są kolorowymi freskami, obrazami oprawionymi w bogato zdobione ramy, porcelaną i rzeźbami. Być może to właśnie ten przepych i pokaźne rozmiary Palacio Real sprawiły, że hiszpańska Rodzina Królewska od dawna nie zamieszkuje już tego miejsca. Ich domem jest znacznie mniejszy i skromniejszy pałac Zarzuela (hiszp. Palacio de la Zarzuela), który zlokalizowany jest pod Madrytem.

CIEKAWOSTKA: Jeśli zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie zrobiło na Tobie wrażenie, odwiedź także znajdujące się tuż obok ogrody Campo del Moro i Ogrody Sabatini, a także Królewski Ogród Botaniczny położony niedaleko parku El Retiro.

 


Informacje praktyczne

Pałac Królewski w Madrycie na mapie

 

 

Hotele w Madrycie

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55  
  Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie