Chocolatería de San Ginés – słynna czekoladziarnia Madrycie
5 (100%) 1 vote

Przewodniki turystyczne wspominają o muzeach w Madrycie, galeriach, zabytkach i… o pewnym miejscu, którego prawdziwą atrakcją jest rozkosz, jaką funduje ono podniebieniu!

Chocolatería de San Ginés to najstarsza w Madrycie czekoladziarnia, którą znajdziesz w pobliżu Plaza Mayor i Calle Arenal. To miejsce kultowe. Jedno z tych, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas zwiedzania Madrytu. Otwarta w 1894 roku czekoladziarnia największą sławę zdobyła za sprawą gości pobliskiego Teatru Królewskiego (Teatro Real). To oni jako pierwsi po zakończonym spektaklu przychodzili tutaj na słynne churros z czekoladą.

Chocolatería de San Ginés - najsłynniejsza czekoladziarnia w Madrycie // Hispanico.pl
Chocolate con churros czy Chocolate con porras? Różnica tkwi tylko w ich kształcie, ale dla porównania warto zjeść oba ;).

Podobnie jak kiedyś, także dziś churros con chocolate są specjałem Chocolatería de San Ginés. Oprócz tych o tradycyjnym kształcie, możemy zamówić także porras – wersje tych przysmaków, które są bardziej proste i grube. Niezależnie od rodzaju, zgodnie z tradycją zawsze powinna towarzyszyć im gorąca czekolada.

Dziennie wyrabia się tutaj kilka tysięcy tych specjałów. Pokusie ulegają wszyscy! Od mieszkańców Madrytu, przez ciekawych nowych doznań turystów, aż po gwiazdy show-biznesu, takie jak na przykład Pedro Almodóvar. Galerię ze zdjęciami tych ostatnich możemy zobaczyć na jednej ze ścian we wnętrzu czekoladziarni.

Chocolatería de San Ginés - najsłynniejsza czekoladziarnia w Madrycie // Hispanico.pl
Pedro Almodóvar to jedna z wielu gwiazd, które odwiedziły w Chocolatería de San Ginés.

Atrakcja na miarę XXI wieku

Oprócz pysznej czekolady z churros w Chocolatería de San Ginés możemy kupić także gadżety związane z tym miejscem, takie jak kubki, oryginalną czekoladę do parzenia na gorąco oraz pięknie dekorowane puszki do jej przechowywania. Wszystkie z nich można także zamówić przez Internet na oficjalnej stronie czekoladziarni. To najlepszy dowód na to, że to miejsce to prawdziwy diament na gastronomicznej mapie Madrytu. Nieważne, czy uwielbiasz słodycze, czy właśnie jesteś na diecie – koniecznie odwiedź to miejsce.

Kiedy najlepiej wybrać się do Chocolatería de San Ginés?

Kiedykolwiek! Planując odwiedziny w tym miejscu, nie musimy martwić się o wybór odpowiedniej godziny lub dnia, ponieważ czekoladziarnia jest otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Codziennie przetaczają się przez nią setki osób, by spróbować najlepszych churros z czekoladą w stolicy Hiszpanii. Oczywiście jeśli wolisz bardziej kameralną atmosferę, dobrą porą do wizyty będzie jesień i zima, czyli okres, w którym Madryt nie gości już tłumów turystów.

Dotarcie do czekoladziarni nie sprawia większych problemów. Z łatwością znajdziesz ją idąc od placu Puerta del Sol w stronę Teatro Real (niedaleko deptaka Calle Arenal). Od Plaza Mayor słynną czekoladziarnię dzieli tylko 130 metrów, od popularnej ulicy Gran Vía – około 500 metrów, a od placu Puerta del Sol – tylko 250 metrów (zakładając, że użyjemy “tajemnego” przejścia Pasadizo de San Ginés :)).

Słynną czekoladziarnię znajdziemy w przejściu Pasadizo de San Ginés. Po lewej tok 1966, po prawej rok 2012 (Źródło: Rayosycentellas.net / Foto: M.R.Giménez (2012)
Słynną czekoladziarnię w Madrycie znajdziemy w przejściu Pasadizo de San Ginés. Po lewej tok 1966, po prawej rok 2012 (Źródło: Rayosycentellas.net / Foto: M.R.Giménez (2012)

Godziny otwarcia

W przypadku tego miejsca godziny otwarcia nie istnieją! Czekoladziarnia San Ginés jest otwarta 24 godziny na dobę, dlatego możesz tutaj zajrzeć, gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota!

Chocolatería de San Ginés nie tylko w Madrycie

Co ciekawe, słynne churros z czekoladą (hiszp. churros con chocolate) możemy zjeść nie tylko w Madrycie, ale także w dużo bardziej odległych zakątkach naszego globu. Chocolatería de San Ginés rozwija bowiem sieć swoich czekoladziarni na całym świecie. W tej chwili znajdziemy je w Tokio, Bogocie i Szanghaju. Jak zapowiadają władze firmy to jednak nie koniec, a dalszy rozwój sieci i renomy czekoladziarni to tylko kwestia czasu.

Popularne hotele w Madrycie

Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:  
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie  |  Fiestas de San Isidro  |  Pogoda w Madrycie
 
 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dorota Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Dorota
Dorota

Muszę się tam wybrać! Od kilku tygodni mam ochotę na churros.