Przewodniki turystyczne wspominają o muzeach w Madrycie, galeriach, zabytkach i… o pewnym miejscu, którego prawdziwą atrakcją jest rozkosz, jaką funduje ono podniebieniu!

Chocolatería de San Ginés to najstarsza w Madrycie czekoladziarnia. Miejsce kultowe. Jedno z tych, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w stolicy Hiszpanii. Otwarta w 1894 roku czekoladziarnia największą sławę zdobyła za sprawą gości pobliskiego Teatru Królewskiego (Teatro Real). To oni jako pierwsi po zakończonym spektaklu przychodzili tutaj na słynne churros z czekoladą.

Chocolatería de San Ginés - najsłynniejsza czekoladziarnia w Madrycie // Hispanico.pl
Największa różnica między churros a porras tkwi w ich kształcie.

Podobnie jak kiedyś, także dziś churros są specjałem Chocolatería de San Ginés. Oprócz tych o tradycyjnym kształcie, możemy zamówić także porras – wersje tych przysmaków, które są bardziej proste i grube. Dziennie wyrabia się tutaj kilka tysięcy tych specjałów. Pokusie ulegają wszyscy! Od mieszkańców Madrytu, przez ciekawych nowych doznań turystów, aż po gwiazdy show-biznesu, takie jak na przykład Pedro Almodóvar. Galerię ze zdjęciami tych ostatnich możemy zobaczyć na jednej ze ścian we wnętrzu czekoladziarni.

Chocolatería de San Ginés - najsłynniejsza czekoladziarnia w Madrycie // Hispanico.pl
Pedro Almodóvar to jedna z wielu gwiazd, które odwiedziły w Chocolatería de San Ginés.

Atrakcja na miarę XXI wieku

Oprócz pysznej czekolady z churros w Chocolatería de San Ginés możemy kupić także gadżety związane z tym miejscem, takie jak kubki, oryginalną czekoladę do parzenia na gorąco oraz pięknie dekorowane puszki do jej przechowywania. Wszystkie z nich można także zamówić przez Internet na oficjalnej stronie czekoladziarni. To najlepszy dowód na to, że to miejsce to prawdziwy diament na gastronomicznej mapie Madrytu. Nieważne, czy uwielbiasz słodycze, czy właśnie jesteś na diecie – koniecznie odwiedź to miejsce.

Kiedy najlepiej wybrać się do Chocolatería de San Ginés?

Kiedykolwiek! Planując odwiedziny w tym miejscu, nie musimy martwić się o wybór odpowiedniej godziny lub dnia, ponieważ czekoladziarnia jest otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Codziennie przetaczają się przez nią setki osób, by spróbować najlepszych churros z czekoladą w stolicy Hiszpanii. Oczywiście jeśli wolisz bardziej kameralną atmosferę, dobrą porą do wizyty będzie jesień i zima, czyli okres, w którym Madryt nie gości już tłumów turystów.

Dotarcie do czekoladziarni nie sprawia większych problemów. Z łatwością znajdziesz ją między Puerta del Sol i Teatro Real (niedaleko deptaka Calle Arenal).

Chocolatería de San Ginés nie tylko w Madrycie

Co ciekawe, słynne churros z czekoladą możemy zjeść nie tylko w Madrycie, ale także w dużo bardziej odległych zakątkach naszego globu. Chocolatería de San Ginés rozwija bowiem sieć swoich czekoladziarni na całym świecie. W tej chwili znajdziemy je w Tokio, Bogocie i Szanghaju. Jak zapowiadają władze firmy to jednak nie koniec, a dalszy rozwój sieci i renomy czekoladziarni to tylko kwestia czasu.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

1 Komentarz - "Chocolatería de San Ginés – najsłynniejsza czekoladziarnia Madrycie"

avatar
Dorota

Muszę się tam wybrać! Od kilku tygodni mam ochotę na churros.