Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiChocolatería de San Ginés - Słynna czekoladziarnia w Madrycie

Chocolatería de San Ginés – Słynna czekoladziarnia w Madrycie

Przewodniki turystyczne wspominają o muzeach w Madrycie, galeriach, zabytkach i… o pewnym miejscu, którego prawdziwą atrakcją jest rozkosz, jaką funduje ono podniebieniu!

Chocolatería de San Ginés to najstarsza w Madrycie czekoladziarnia, którą znajdziesz w pobliżu Plaza Mayor i Calle Arenal. To miejsce kultowe. Jedno z tych, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas zwiedzania Madrytu. Otwarta w 1894 roku czekoladziarnia największą sławę zdobyła za sprawą gości pobliskiego Teatru Królewskiego (Teatro Real). To oni jako pierwsi po zakończonym spektaklu przychodzili tutaj na słynne churros z czekoladą.

Podobnie jak kiedyś, także dziś churros con chocolate są specjałem Chocolatería de San Ginés. Oprócz tych o tradycyjnym kształcie, możemy zamówić także porras – wersje tych przysmaków, które są bardziej proste i grube. Niezależnie od rodzaju, zgodnie z tradycją zawsze powinna towarzyszyć im gorąca czekolada.

Churros z czekoladą. Czy można wyobrazić sobie bardziej słodkie śniadanie?
Chocolatería san ginés i hurros z czekoladą – czy można wyobrazić sobie bardziej słodkie śniadanie?

Dziennie wyrabia się tutaj kilka tysięcy tych specjałów. Pokusie ulegają wszyscy! Od mieszkańców Madrytu, przez ciekawych nowych doznań turystów, aż po gwiazdy show-biznesu, takie jak na przykład Pedro Almodóvar. Galerię ze zdjęciami tych ostatnich możemy zobaczyć na jednej ze ścian we wnętrzu czekoladziarni.

Atrakcja na miarę XXI wieku

Oprócz pysznej czekolady z churros w Chocolatería de San Ginés możemy kupić także gadżety związane z tym miejscem, takie jak kubki, oryginalną czekoladę do parzenia na gorąco oraz pięknie dekorowane puszki do jej przechowywania. Wszystkie z nich można także zamówić przez Internet na oficjalnej stronie czekoladziarni. To najlepszy dowód na to, że to miejsce to prawdziwy diament na gastronomicznej mapie Madrytu. Nieważne, czy uwielbiasz słodycze, czy właśnie jesteś na diecie – koniecznie odwiedź to miejsce.

Kiedy najlepiej wybrać się do Chocolatería de San Ginés?

Kiedykolwiek! Planując odwiedziny w tym miejscu, nie musimy martwić się o wybór odpowiedniej godziny lub dnia, ponieważ czekoladziarnia jest otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Codziennie przetaczają się przez nią setki osób, by spróbować najlepszych churros z czekoladą w stolicy Hiszpanii. Oczywiście jeśli wolisz bardziej kameralną atmosferę, dobrą porą do wizyty będzie jesień i zima, czyli okres, w którym Madryt nie gości już tłumów turystów.

Dotarcie do czekoladziarni nie sprawia większych problemów. Z łatwością znajdziesz ją idąc od placu Puerta del Sol w stronę Teatro Real (niedaleko deptaka Calle Arenal). Od Plaza Mayor słynną czekoladziarnię dzieli tylko 130 metrów, od popularnej ulicy Gran Vía – około 500 metrów, a od placu Puerta del Sol – tylko 250 metrów (zakładając, że użyjemy „tajemnego” przejścia Pasadizo de San Ginés :)).

Godziny otwarcia

W przypadku tego miejsca godziny otwarcia nie istnieją! Czekoladziarnia San Ginés jest otwarta 24 godziny na dobę, dlatego możesz tutaj zajrzeć, gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota!

Chocolatería de San Ginés nie tylko w Madrycie

Co ciekawe, słynne churros z czekoladą (hiszp. churros con chocolate) możemy zjeść nie tylko w Madrycie, ale także w dużo bardziej odległych zakątkach naszego globu. Chocolatería de San Ginés rozwija bowiem sieć swoich czekoladziarni na całym świecie. W tej chwili znajdziemy je w Tokio, Bogocie i Szanghaju. Jak zapowiadają władze firmy to jednak nie koniec, a dalszy rozwój sieci i renomy czekoladziarni to tylko kwestia czasu.

Chocolatería de San Ginés w Madrycie na mapie

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.