Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiLabirynt w Villapresente - Największy labirynt ogrodowy w Hiszpanii

Labirynt w Villapresente – Największy labirynt ogrodowy w Hiszpanii

Jeśli lubisz zagadki i jesteś akurat w Kantabrii, to czas na odwiedziny w miejscu, w którym Twój zmysł orientacji zostanie wystawiony na prawdziwą próbę!

Labirynt w Villapresente to najwyższy labirynt ogrodowy w Hiszpanii. Zajmuje powierzchnię 5625 m2, a na jego przejście potrzeba średnio jednej godziny.

Projekt Labiryntu w Villapresente był inspirowany designem angielskich ogrodów z XVIII i XIX wieku. Ich przeznaczenie było zbliżone do współczesnych tego typu miejsc. Miały one bowiem dostarczać rozrywkę. Jedyna różnica była taka, że na ten rodzaj spędzania wolnego czasu kiedyś mogły się decydować jedynie bardziej zamożne osoby, podczas gdy dziś z tej rozrywki może skorzystać prawie każdy. W przypadku Labiryntu w Villapresente koszt wizyty to zaledwie 4€, a w przypadku dzieci do 6 lat – wstęp jest bezpłatny.

To co łączy kantabryjski labirynt z jego angielskimi pierwowzorami to także rodzaj drzew, które wykorzystano do jego budowy. Podobnie jak kiedyś użyto cyprysów, które są gęste i stosunkowo łatwe do przystrzygania, pozwalając tym samym zachować spójną konstrukcję labiryntu.

Co więcej, drzewa te są bardzo łatwe w uprawie na północy Hiszpanii, co sprawiło, że Kantabria stała się miejscem idealnym do stworzenia całej konstrukcji. Podczas budowy (lub raczej „kształtowania”) Labiryntu w Villapresente wykorzystano aż 4000 tych drzew! Tworzą one korytarz o długości 5 km, szerokości około 1 m i wysokości 2,5 m.

Labirynt w Villapresente – przydatne wskazówki

Atrakcja znajduje się niedaleko miejscowości Santillana del Mar i Torrelavega, z których z łatwością dojedziemy tutaj samochodem w mniej niż kwadrans (samochód możesz wynająć np. w serwisie RentalCars). Jeśli nocujesz w mieście Santander, to na dotarcie do Labiryntu w Villapresente poświęcisz około 25 minut.

Gdy niekoniecznie dysponujesz samochodem, to na wycieczkę do Villapresente możesz wybrać się też pociągiem. Wystarczy, że dojedziesz do pobliskiej stacji kolejowej Santa Isabel, z której dotrzesz do labiryntu piechotą w 15 minut.

Labirynt w Villapresente na mapie

Odkryj Kantabrię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Kantabria składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Fiesta del OrujoLabirynt w Villapresente.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY