Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiKiedy jechać do Malagi? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy jechać do Malagi? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Málaga to jedno z najpopularniejszych miast na wybrzeżu Costa del Sol w Andaluzji. Zanim jednak kupisz bilet i zarezerwujesz hotel, zobacz jak wygląda pogoda długoterminowa dla tego miasta.

Pogoda w Maladze jest w ciągu roku bardzo zmienna. Największe różnice czekają nas pod kątem ilości opadów. Zima to zdecydowanie najbardziej deszczowa pora roku, dlatego wybierając się na urlop w tym czasie, dobrze przemyśl swoją decyzję. Jeśli chcesz cieszyć się nieustannie świecącym słońcem i bezdeszczową pogodą, wybierz lato lub początek jesieni. Długość dnia jest większa, wieczory ciepłe, a temperatura wody sięga nawet 24°C! Lepszej zachęty chyba nie trzeba.

Málaga – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć, jak przedstawia się pogoda dla Malagi na dziś i najbliższe 7 dni.
MALAGA POGODA 7-DNIOWA

Prognoza pogody długoterminowa – Málaga

Pogoda w Maladze - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu13°C16°C69 mm
Pogoda w lutym13°C16°C60 mm
Pogoda w marcu15°C16°C52 mm
Pogoda w kwietniu16°C17°C44 mm
Pogoda w maju19°C18°C20 mm
Pogoda w czerwcu22°C20°C6 mm
Pogoda w lipcu25°C23°C0 mm
Pogoda w sierpniu25°C24°C6 mm
Pogoda we wrześniu24°C23°C20 mm
Pogoda w październiku20°C21°C57 mm
Pogoda w listopadzie16°C18°C101 mm
Pogoda w grudniu13°C17°C100 mm

Málaga na wiosnę

Wiosna w Maladze bywa kapryśna. Szczególnie w marcu i w kwietniu temperatury nie należą do najwyższych (ok. 15°C), a przelotne opady deszczu również nie są rzadkością (średnia ilość dni deszczowych od marca to maja to 4). Takie zestawienie warunków atmosferycznych sprawia, że to kiepski czas na wylegiwanie się na plaży czy przechadzanie się wieczorami w krótkiej koszulce. Jeśli jednak bardziej zależy Ci na zwiedzeniu w Maladze ciekawych miejsc i zabytków, to wiosna może okazać się dobrym wyborem, ponieważ ilość turystów o tej porze roku nie należy do największych.

Málaga latem

Lato w Maladze to przede wszystkim idealna pogoda dla osób, które lubią upały. Wzrost temperatury wyczuwalny jest już od maja, jednak swój szczyt osiąga ona w lipcu i sierpniu (25°C). Opady deszczu są tak niewielkie, że ryzyko jakiejkolwiek ulewy jest naprawdę minimalne. Ma to swoje wady i zalety, ponieważ osoby nieprzyzwyczajone do takiego klimatu z pewnością będą narzekać na zbyt duży upał.

Málaga jesienią

Jesień w Maladze to w dużej mierze przedłużenie lata. Jeszcze w październiku średnie temperatury nie spadają poniżej 20°C, choć musisz liczyć się też z przelotnymi opadami. Załamanie pogody ma miejsce dopiero w listopadzie. To jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku, stąd odradzam wybieranie się na urlop w tym okresie.

Jaka pogoda jest zimą w Maladze?

Jak to jest z tą zimą w Maladze? Zabierać swetry, kurtki i ciepłe spodnie? A może uda się bez tego wszystkiego? Faktem jest, że Malaga zimą nieco różni się od tego, jak wygląda to miasto latem. Zimowe kurtki byłyby jednak sporą przesadą, ponieważ średnia temperatura nie spada zwykle poniżej 10°C i wciąż jest częściowo słonecznie. Sytuacja przedstawia się mniej optymistycznie pod kątem opadów… Trzeba mieć sporo szczęścia, aby spędzając w Maladze urlop zimą nie trafić na deszcz. Ulewy potrafią być naprawdę spore i gwałtowne. W grudniu 2016 r. doszło nawet do powodzi, której sama była świadkiem (szokujący widok, gdy wychodzisz na ulicę i zanurzasz się po kolana w wodzie…). Zamiast grubych swetrów i „ciepłych kalesonów” warto więc zabrać ze sobą coś przeciwdeszczowego i obowiązkowo – parasol!

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY