Pogoda na Costa del Sol

Kiedy najlepiej wybrać się na Costa del Sol? Które miesiące są najcieplejsze, a których warto unikać? Jak zaplanować urlop, aby uniknąć opadów deszczu?

Pogoda na Costa del Sol jest w ciągu roku dość zmienna. Najwyższe temperatury czekają nas oczywiście latem. Jeśli jednak wolisz uniknąć uciążliwych upałów, znacznie lepiej pod tym względem sprawdzi się późna wiosna lub wczesna jesień. Najmniej przyjazna urlopowiczom jest z kolei zima, kiedy to oprócz niskich temperatur trzeba stawić czoła także bardzo obfitym opadom.


Prognoza pogody długoterminowa – Costa del Sol

Pogoda na Costa del Sol - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu12°C16°C83 mm
Pogoda w lutym13°C15°C75 mm
Pogoda w marcu14°C15°C59 mm
Pogoda w kwietniu16°C16°C40 mm
Pogoda w maju19°C17°C23 mm
Pogoda w czerwcu22°C20°C13 mm
Pogoda w lipcu25°C22°C2 mm
Pogoda w sierpniu26°C23°C5 mm
Pogoda we wrześniu23°C22°C15 mm
Pogoda w październiku19°C20°C57 mm
Pogoda w listopadzie15°C18°C115 mm
Pogoda w grudniu13°C16°C98 mm

Wiosna na Costa del Sol

Marzec i kwiecień na Costa del Sol nie należą do najcieplejszych. Minusem są także częste opady. Sytuacja ulega poprawie dopiero w maju. Deszcz występuje coraz rzadziej, a średnia temperatura sięga 19°C. Maj to doskonały czas na zaplanowanie urlopu, ponieważ pozwala uchronić się przed największymi upałami, które pojawią się wraz z nadejściem lata.

Costa del Sol latem

Jeśli miałabym wybrać, który letni miesiąc najlepiej nadaje się na urlop na Costa del Sol, to postawiłabym na czerwiec. Średnia temperatura powietrza utrzymuje się wówczas na poziomie 22°C, a niewielka ilość opadów pozwala na chwilę wytchnienia od lejącego się z nieba żaru. Lipiec i sierpień to najgorętsze, ale i najbardziej suche miesiące w roku. Skwar na poziomie 26°C da się we znaki każdej osobie, która nie jest przyzwyczajona do takich upałów.

Jesień na Costa del Sol

Wrzesień na Costa del Sol wygląda bardzo podobnie jak czerwiec. Podobne temperatury, podobna ilość opadów. To doskonały czas dla osób planujących wakacje poza sezonem. Mniejszy ruch turystyczny pozwoli Ci się jeszcze lepiej zrelaksować na plaży lub w spokoju zwiedzić ciekawe miejsca. Dużo gorzej pod kątem pogody wypada październik. Ilość opadów jest wówczas trzykrotnie większa niż we wrześniu, a temperatura powietrza ustawicznie spada. Najbardziej deszczowym miesiącem w roku jest listopad. To najgorszy czas na planowanie urlopu, chyba że chcesz mieć gwarancję deszczowych wakacji…

Costa del Sol w zimie

Zima na Costa del Sol jest bardzo deszczowa. Mimo że średnie temperatury są wciąż wyższe niż w Polsce (ok. 13°C), to na pewno nie pozwalają na wypoczynek na plaży. Szczerze mówiąc, planując wakacje zimą na Costa del Sol, warto zabrać ze sobą lekką kurtkę, ponieważ aura pogodowa bywa o tej porze roku niesprzyjająca.

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY