Pogoda w Costa Calma

Czy to prawda, że pogoda w Costa Calma dopisuje przez cały rok? Które miesiące są najcieplejsze i kiedy tak naprawdę warto zaplanować wakacje w tym kurorcie?

Pogoda w Costa Calma jest na tyle sprzyjająca, że pozwala na zaplanowanie urlopu przez większą część roku. Najwyższe temperatury czekają nas od maja do października, przy czym najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień. Najmniej optymalne pogodowo na Costa Calma są styczeń i luty. Temperatura powietrza spada wówczas do 7°C, choć warto pamiętać, że temperatura wody nawet wtedy pozostaje na wysokim poziomie około 18°C.


Costa Calma – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Sprawdź, jak przedstawia się pogoda w Costa Calma na dziś i najbliższe 7 dni:

COSTA CALMA POGODA


Prognoza pogody długoterminowa – Costa Calma

Pogoda w Costa Calma - Wykres średnich temperatur w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wody
Pogoda w styczniu7°C19°C
Pogoda w lutym7°C18°C
Pogoda w marcu11°C18°C
Pogoda w kwietniu13°C19°C
Pogoda w maju18°C20°C
Pogoda w czerwcu22°C21°C
Pogoda w lipcu24°C21°C
Pogoda w sierpniu24°C22°C
Pogoda we wrześniu21°C23°C
Pogoda w październiku16°C23°C
Pogoda w listopadzie11°C22°C
Pogoda w grudniu8°C20°C

Wiosna na Costa Calma

Mimo że pogoda w marcu i w kwietniu pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to maj w Costa Calma jest już całkiem przyjemny. To najcieplejszy wiosenny miesiąc. Średnie temperatury wynoszą 18°C i z każdym kolejnym dniem są wyższe. Jest to zarazem czas, gdy nie spotkamy tu tak dużych tłumów turystów jak w środku lata, co jest oczywiście na plus, jeśli szukamy idealnego miejsca na relaks.

Costa Calma latem

Nikogo nie zdziwi, jeśli powiem, że lato to najcieplejsza pora roku w Costa Calma. Czerwiec, lipiec i sierpień to idealny czas na wypoczynek na plaży i kąpiel w ciepłej, morskiej wodzie. Z drugiej strony, planując urlop weź pod uwagę szczyt sezonu, który przypada właśnie na środek lata. Jeśli oczekujesz od swoich wakacji nieco więcej spokoju i wolisz uniknąć tłumu turystów, zaplanuj wypoczynek wczesną jesienią.

Jesień na Costa Calma

Wrzesień w Costa Calma wciąż rozpieszcza wysokimi temperaturami, które niewiele odbiegają od tych, jakie spotkamy tutaj na początku lata. To najlepszy czas dla tych, którzy planują urlop poza sezonem, ale nie chcą rezygnować z gorących promieni słońca. Znaczący spadek temperatury ma miejsce dopiero w październiku i listopadzie. To zapowiedź nadchodzącej zimy, która w Costa Calma jest dosyć chłodna.

Costa Calma w zimie

Zimą średnie temperatury w Costa Calma wynoszą od 7°C do 8°C. Z tego powodu jest to najmniej sprzyjający moment na planowanie urlopu. Najchłodniej jest w lutym, gdy spada nie tylko temperatura powietrza, ale także temperatura wody.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY