Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiCorralejo i bezkresne plaże Fuerteventury

Corralejo i bezkresne plaże Fuerteventury

Wybierasz się po raz pierwszy na Fuerteventurę, ale nie wiesz, które miasto wybrać na wakacyjny relaks? Ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję :).

Corralejo to jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych na Fuerteventurze. Turystom ma do zaoferowania przede wszystkim przepiękne plaże. Większość z nich znajdziemy w usytuowanym na południe od miasta rezerwacie przyrody Dunas de Corralejo. Przekonajmy się, co można odkryć na tych niemal pustynnych terenach Fuerteventury…

Wydmy Dunas de Corralejo

Zacznijmy od atrakcji numer jeden! Bo tak zdecydowanie można określić rezerwat przyrody Dunas de Corralejo (inaczej Parque Natural de Corralejo). Ponad 2600 hektarów złotych wydm to widok, który naprawdę zachwyca! Aż trudno uwierzyć, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy pośrodku pustyni. Tym bardziej, że od Sahary dzieli nas stąd zaledwie 100 km…

Wydmy Dunas de Corralejo to obok wydm Dunas de Maspalomas na Gran Canarii, drugie najciekawsze tego typu miejsce na Wyspach Kanaryjskich
Wydmy Dunas de Corralejo to obok wydm Dunas de Maspalomas na Gran Canarii, drugie najciekawsze tego typu miejsce na Wyspach Kanaryjskich

Plaże w Corralejo

Ale popularność Dunas de Corralejo wynika nie tylko z pięknych krajobrazów. To miejsce idealnie spełnia się w roli plaży. A właściwie kilku plaż, które określa się nazwą Grandes Playas (tłum. Wielkie Plaże). Tłok? Tutaj Ci on nie grozi. Możesz za to liczyć na krystalicznie czystą, turkusową wodę, biały piasek i spokój z dala od cywilizacji.

Plaże w Corralejo (Fuerteventura)
Plaże w Corralejo (Fuerteventura)

Oprócz Grandes Playas w Corralejo znajdziemy też jeszcze jedną ciekawą plażę. Playa Muelle Chico nie jest może tak spektakularna, jak wcześniej wspomniane, ale łatwo do niej dotrzeć (jest położona w centrum miasta), a wokół znajdziemy mnóstwo barów, restauracji i rozmaitych rozrywek.

Sporty wodne w Corralejo

Corralejo to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych! Nieważne na jakim jesteś poziomie zaawansowania, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Surfowanie, kitesurfing, windsurfing, skutery wodne, a może nurkowanie? Wybierz swój ulubiony sport lub pozwól, aby on wybrał Ciebie! 😉

Acua Water Park (inna nazwa: Baku Family Park) 

Acua Water Park to jedyny park wodny na Fuerteventurze. Jego rozmiary nie są ogromne (25 000 m2 powierzchni), jednak warto odwiedzić to miejsce szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi. Czeka tu na Was między innymi mnóstwo zjeżdżalni, basen z falami, 220-metrowy spływ pontonowy oraz specjalna strefa dla maluchów. Bardziej odważni mogą natomiast wybrać się na zjeżdżalnię Río Rápido, która oferuje nie tylko szybki zjazd, ale także sporo zakrętów po drodze.

Wyspa Lobos (Isla de Lobos)

Krystalicznie czysta woda na Isla de Lobos
Krystalicznie czysta woda na Isla de Lobos

Z portu w Corralejo możesz dostać się statkiem na niewielką wysepkę Lobos (pow. 4,58 km2). To doskonała propozycja dla osób zainteresowanych nurkowaniem i snorkelingiem. Krystalicznie czysta woda, która opływa wyspę Lobos pozwala bez trudu obserwować morskie dno i zamieszkujące je zwierzęta. W ramach relaksu warto wybrać się też do jedynego baru na wyspie, który znajdziesz w opuszczonej wiosce El Puertito.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY