Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiPuerto del Rosario - Stolica Fuerteventury

Puerto del Rosario – Stolica Fuerteventury

To miasto zna każdy, kto lądował na Fuerteventurze. A to dlatego, że właśnie tutaj znajduje się lotnisko :).

Puerto del Rosario to stolica wyspy Fuerteventura. W przeciwieństwie do innych stolic Wysp Kanaryjskich (np. Las Palmas de Gran Canaria, Santa Cruz de la Palma czy Santa Cruz de Tenerife) nie znajdziecie tutaj lawiny miejsc, które mogą Was zaskoczyć. Jakie atrakcje turystyczne kryje zatem to miasto? Jest ich kilka…

Playa Blanca i Playa Chica

Wakacje w Puerto del Rosario warto zacząć od wizyty na plaży. Idealnie nadaje się do tego Playa Blanca, która położona jest pomiędzy ścisłym centrum miasta a lotniskiem. Ta główna plaża miejska składa się z drobnego, jasnego piasku i oferuje znakomite warunki do pływania.

Playa Blanca, Puerto del Rosario (Fuerteventura)
Playa Blanca, Puerto del Rosario (Fuerteventura)

Fale przy brzegu nie są zbyt duże, dzięki czemu możecie wybrać się tu także z dziećmi. Dobre fale do surfowania można z kolei złapać, wypływając głębiej w morze.

Jeśli nie chcesz zapuszczać zbyt daleko od centrum, możesz z kolei wybrać się na plażę Chica (Playa Chica). Nie jest zbyt duża, ale charakteryzuje się krystalicznie czystymi i spokojnymi wodami.

Casa Museo Miguel de Unamuno

Dom-Muzeum Miguela de Unamuno usytuowany jest w budynku z XIX wieku w samym centrum Puerto del Rosario. Ten znany hiszpański pisarz i filozof mieszkał w tym miejscu od marca do czerwca 1924 roku. Dziś w Casa Museo Miguel de Unamuno możemy zobaczyć, jak wyglądały pomieszczenia, meble i sprzęty, z których korzystał na co dzień.

Warto zainteresować się także ścianami muzeum. Wiszą na nich teksty autorstwa Unamuno, w których pisał on o Fuerteventurze. Generalnie samo muzeum nie jest może zbyt spektakularne, jednak jeśli cenicie tego hiszpańskiego twórcę, to warto tutaj zajrzeć.

Fuerteventura Gran Karting

Co powiecie na gokarty? Tak się składa że w Puerto del Rosario znajdziecie całkiem pokaźny i profesjonalnie przygotowany tor kartingowy. Ze względu na rozwijane prędkości i ostre zakręty pamiętajcie, że to rozrywka głównie dla dorosłych i nieco „starszej młodzieży”.

Centro de Arte Juan Ismael

Małe co nieco dla miłośników sztuki współczesnej. W Centro de Arte Juan Ismael czekają na Was wystawy poświęcone współczesnej sztuce kanaryjskiej. Oprócz ekspozycji w miejscu tym odbywają się także konferencje, seminaria i warsztaty. Jego nazwa pochodzi natomiast od imienia znanego na Fuerteventurze surrealisty – Juana Ismaela.

Puerto del Rosario jako baza wypadowa

Dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu, Puerto del Rosario może okazać się znakomitą bazą wypadową w kilka innych miejsc na wyspie. W pobliżu znajdziesz bowiem:

Stary młyn w miejscowości Puerto Lajas, Fuerteventura
Stary młyn w miejscowości Puerto Lajas, Fuerteventura
  • Castillo Caleta de Guste – miasto ze wspaniałą, szeroką (SZEROKĄ!) plażą i dwoma polami golfowymi. Miłośnicy nurkowania odnajdą się z kolei w centrum nurkowym Deep Blue Dive Center.
  • Puerto Lajas – mała miejscowość z długą plażą o ciemnym piasku (Playa Las Lajas). Do opalania raczej się nie nadaje ze względu na liczne kamienie, jednak na spacer wzdłuż brzegu morza – jak najbardziej!
  • Tetir – to miasteczko warto odwiedzić, jeśli chcecie przywieźć z Fuerteventury pyszne przekąski. W tym celu odwiedźcie Quesos Tetir, gdzie wciąż w sposób tradycyjny wytwarzane są najbardziej znane fuerteventuryjskie sery! W ramach ciekawostki warto dodać, że firma ta produkuje także inne produkty z mleka koziego, takie jak mydła czy likiery.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY