Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiTeleférico Benalmádena - Kolejka linowa w Benalmadenie

Teleférico Benalmádena – Kolejka linowa w Benalmadenie

Wybrzeże Costa del Sol przyciąga – od morza pięknem swoich plaż oraz śródziemnomorskim błękitem, natomiast od lądu wyżynnym krajobrazem łańcucha Gór Betyckich. Czy nie pięknie byłoby podziwiać taki widok z lotu ptaka?

Teleférico Benalmádena to popularna kolejka linowa w Benalmadenie, niedaleko Malagi. Otwarto ją w 2000 roku, a przejażdżka na szczyt Calamorro to tylko początek całej atrakcji.

Stacja kolejki Teleférico Benalmádena znajduje się poza ścisłym centrum miasta, lecz z łatwością tam traficie, kierując się znakami informującymi o atrakcji. Do jednego wagonika mogą wejść maksymalnie cztery osoby. Gondola wjeżdża 3-kilometrową trasą na wysokość 769 metrów, czyli szczyt górskiego pasma Sierra de Mijas

Zdobywając szczyt mamy do wyboru trzy szlaki trekkingowe, na krańcach których czekają Was niespodzianki. Każdy szlak kończy się punktem widokowym zwróconym w różnym kierunku. Dzięki temu możemy zobaczyć panoramę Sierra Nevada wraz z ośnieżonymi szczytami, słynny Peñón de Gibraltar, czyli Skałę Gibraltarską, a przy dobrej widoczności nawet wybrzeże Afryki!

Dla zapalonych cyklistów pożyteczna może okazać się informacja, iż za dodatkową opłatą na szczyt można wjechać z rowerem. Na górnej stacji znajdziemy stoliki, aby urządzić piknik oraz kawiarnię z przekąskami.

Teleférico Benalmádena i inne atrakcje

Dodatkową atrakcją szczytu Calamorro jest Dolina Orłów (Valle de las Aguilas), gdzie dwa razy dziennie odbywają się pokazy drapieżnych ptaków w ich naturalnym środowisku. Zobaczymy tu orła bielika, myszołowa, czy jastrzębie. Pokazy są darmowe i odbywają się w dwóch językach – angielskim oraz hiszpańskim. 

Widok z ostatniego przystanku kolejki linowej Benalmádena
Widok z ostatniego przystanku kolejki linowej Benalmádena

W letnim okresie odbywają się tu również pokazy i otwarte dla publiczności szkolenia koni czystej rasy hiszpańskiej, które są niezwykle popularne i cenione nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Podczas wydarzenia prezentowany jest trening zgodny z andaluzyjskimi metodami i standardami wypracowanymi przez ekspertów hippiki!

Informacje praktyczne

Teleférico Benalmádena na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY