Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiSelwo Marina - Delfinarium w Benalmadenie i rejsy z delfinami

Selwo Marina – Delfinarium w Benalmadenie i rejsy z delfinami

Jeśli spędzasz swój urlop w Benalmadenie to z pewnością nie grozi Ci tu nuda! Miasto posiada mnóstwo atrakcji, a jedną z nich jest delfinarium oraz rejsy z delfinami.

Selwo Marina to delfinarium w Benalmadenie, które znajduje się w dzielnicy Arroyo de Miel, tuż obok pięknego parku La Paloma (hiszp. Parque de la Paloma). Wewnątrz obiektu zobaczymy nie tylko delfiny, ale także lwy morskie, które wspólnie zamieszkują tzw. Strefę Antyli.

Całkiem inny klimat czeka na Ciebie w pozostałych częściach Selwo Marina. Jedną z nich jest Isla de hielo (Wyspa lodu), która stanowi dom dla czterech gatunków pingwinów (królewskich, złotoczubych, białobrewych i magellana). Panująca we wnętrzu pingwinarium niska temperatura jest nie tylko odwzorowaniem naturalnych warunków życia zwierząt, ale także oazą dla spalonych słońcem turystów, którzy tym chętniej zaglądają w to miejsce.

Pozostałe Atrakcje w Selwo Marina

Osobną część Selwo Marina stanowi Amazonia. Miejsce, w którym przyglądniesz się bliżej różnym gatunkom zwierząt zamieszkującym tropikalne lasy Ameryki Południowej. Wrażenie robi nie tylko sporej wielkości formikarium (terrarium z mrówkami), ale także inne niespotykane owady, ryby i ssaki (w tym m.in. nietoperze).

Nie zapomnij też o odwiedzinach w ptaszarni. Ta urokliwa część Selwo Marina zachwyci Cię feerią barw i różnorodnych gatunków ptaków tropikalnych (m.in. kakadu i ary). Na wszystkich chętnych czeka także 30-minutowy pokaz ptaków, który jeszcze lepiej przedstawia całe ich piękno.

Rejsy z delfinami zamiast delfinarium?

Jeśli nie przepadasz za takimi miejscami jak delfinarium, czy ogrody zoologiczne i wolisz oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, to w Benalmadenie jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że wybierzesz się na jeden ze specjalnych rejsów, które prowadzą na wody często odwiedzane przez delfiny, a zobaczysz nie jedno, dwa lub trzy, ale dziesiątki tych zwierząt! Rejsy z delfinami możesz zarezerwować na tej stronie.

Informacje praktyczne

Selwo Marina na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY