Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki, rezerwaty i ogrody w HiszpaniiParque de la Paloma - Najpiękniejszy park w Benalmadenie

Parque de la Paloma – Najpiękniejszy park w Benalmadenie

Niedaleko plaży w Benalmadenie rozpościera się 200 000 m2 terenów zielonych w postaci prawdopodobnie najbardziej niezwykłego parku, jaki możesz sobie wyobrazić.

Parque de la Paloma został otwarty w 1995 roku i szybko stał się ulubionym miejscem zarówno okolicznych mieszkańców jak i strudzonych plażowaniem turystów. To idealne miejsce prawie na każdą okazję. Możesz tu wypocząć, przechadzając się malowniczymi alejkami parku. Możesz też uprawiać sport – poza świetną ścieżką do biegania, czekają na Ciebie także liczne sprzęty do ćwiczeń, z których skorzystasz za darmo.

Parque de la Paloma sprawdzi się również jako znakomita miejscówka na piknik. A jeśli wolisz coś bardziej konkretnego – na terenie parku czeka na Ciebie kilka restauracji z pysznym menu w roli głównej. Gdy będziesz mieć szczęście, możliwe że trafisz na koncert, słuchowisko lub kino na świeżym powietrzu, które szczególnie w sezonie letnim często organizowane są w tym miejscu.

Atrakcje w parku

Parque de la Paloma w Benalmadenie może pochwalić się też jednym z najbogatszych w Europie zbiorów kaktusów i sukulentów. Jest ich tu ponad 2000 (450 różnych gatunków), a znajdziesz je w wyodrębnionej części o nazwie Jardin de cactus y suculentas (tłum. Ogród kaktusów i sukulentów).

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to możesz mieć pewność, że Parque de la Paloma skradnie także ich serca! Podczas gdy Ciebie zachwycać będą malownicze widoki, świetna kuchnia i niezwykła roślinność, Twoje maluchy z pewnością znajdą język z licznymi zwierzętami, jakie zamieszkują to miejsce. Na terenie parku znajduje się mini-zoo, a w nim między innymi: kaczki, gęsi, gołębie, kury, pawie, łabędzie, króliki, koty, żółwie… długo by wymieniać! Co najważniejsze – wszystkie te stworzenia, choć nie są od siebie oddzielone, żyją w pełnej zgodzie. Wszystko to dodaje temu miejscu szczególnego uroku. Doceniają go też sami Hiszpanie, którzy często właśnie tutaj organizują swoje urodziny i inne imprezy okolicznościowe.

Warto dodać, że Parque de la Paloma w jednym z zestawień Tripadvisor znalazł się na liście 25 najpiękniejszych parków Europy. Ciekawostką jest, że na tej liście znalazły się też 4 inne parki z Hiszpanii (m.in. Park Guell w Barcelonie i park El Retiro w Madrycie).

Parque de la Paloma na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY