Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiMotylarnia w Benalmadenie i ponad 150 gatunków motyli

Motylarnia w Benalmadenie i ponad 150 gatunków motyli

Zastanawialiście się kiedyś nad znaczeniem powiedzenia “mieć motyle w brzuchu”? Dlaczego akurat to motyle określają piękne uczucie, jakim jest zakochanie? Po wizycie w Mariposario de Benalmádena Wasza odpowiedź prawdopodobnie będzie brzmieć “bo same są tak cudowne, że można oszaleć na ich punkcie”!

Mariposario de Benalmádena położone na słonecznym wybrzeży Costa del Sol jest jedną z największych motylarni w Europie z ponad 150 gatunkami skrzydlatych piękności. Zamieszkują one park położony na terenie buddyjskiej świątyni – Stupy Oświecenia – zaledwie 20 minut od Malagi.

Kruche piękno motyli

Kto z nas nie biegał w dzieciństwie za motylami, próbując je złapać? Prawdopodobnie nie skończyło się to sukcesem. Motyle to najdelikatniejsze owady świata, dlatego o ich życiu decyduje zwinność. Dodatkowo każdy z nich żyje około 2-3 tygodnie, stąd są uważane za symbol przemijania.

Właśnie tym niesamowitym istotom poświęcona jest motylarnia w Benalmadenie, która służy nie tylko ich obserwacji, lecz również nauce o nich. Jest to także hodowla tych owadów, dzięki czemu możemy prześledzić tu cały cykl życia motyli, zaczynając od poczwarki aż po dorosłego osobnika. 

Park motyli od wewnątrz

W Mariposario de Benalmádena żyje około tysiąca pięciuset motyli
W Mariposario de Benalmádena żyje około tysiąca pięciuset motyli

Wyobraźcie sobie ogromną, zadaszoną przestrzeń pełną zieleni z widokiem na morze, a dookoła 1500 kolorowych motyli latających swobodnie obok Was! Motyle te mają różne kształty oraz wzory, ponieważ pochodzą z Azji i obu Ameryk. Do życia potrzebują rodzimego otoczenia, dlatego park wypełniony jest egzotycznymi roślinami i zwierzętami jak żółwie, iguany, tukany czy kangury walabia, przemieszczające się pomiędzy zwiedzającymi. Nie musimy się ich bać, ponieważ wszystkie zwierzęta są oswojone.

Co warto wiedzieć przed wizytą w Mariposario de Benalmádena?

Tropikalne motyle wymagają również tropikalnego klimatu, dlatego w parku panuje temperatura pomiędzy 24 a 29°C. W takim specjalnie stworzonym mikroklimacie wilgotność może osiągać nawet 80%. Z latającymi motylami będziemy mieli bezpośrednią styczność, a z pewnością nie raz któryś z nich na nas usiądzie (chcąc je przyciągnąć, pamiętajmy, aby ubrać kolorowe rzeczy). Zalecana jest szczególna ostrożność, aby nie zrobić tym delikatnym owadom krzywdy. Nie próbujmy ich dotykać, łapać ani brać na ręce.

Co jeszcze warto zobaczyć w Benalmádenie?

Delfinarium Selwo Marina w Benalmadenie
Delfinarium Selwo Marina w Benalmadenie

Będąc w tej okolicy, warto poświęcić trochę czasu na inne, równie ciekawe atrakcje. Niektóre z nich to: akwarium Sea Life Benalmádena, delfinarium Selwo Marina oraz kolejna linowa z widokiem na śródziemnomorski błękit morza – Teleférico Benalmádena

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Mariposario de Benalmádena najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Autovía del Mediterráneo A7, C. Muerdago, s/n, Salida 217, 29639 Benalmádena, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godz 10:00-18:30.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Mariposario de Benalmadena na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY