Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiRoses - Spokojny, rodzinny kurort na Costa Brava

Roses – Spokojny, rodzinny kurort na Costa Brava

Jeśli podróżujesz z dziećmi do Katalonii, to czas wybrać miejsce, które idealnie spełni oczekiwania całej rodziny. Jedno z nich znajdziesz na wybrzeżu Costa Brava.

Roses to miasto niemal stworzone do rodzinnego wypoczynku. Mnóstwo tu atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. I wcale nie chodzi tylko o wypoczynek na plaży, o czym już za chwilę się przekonasz.

Park wodny AquaBrava

Jaki jest najlepszy sposób na upały w Hiszpanii? Oczywiście wizyta w parku wodnym! Znajdujący się w Roses park AquaBrava to połączenie znakomitej zabawy w wodzie z przyrodniczymi walorami tego regionu. Ne terenie parku czekają na Ciebie baseny, zjeżdżalnie oraz sporo terenów zielonych, gdzie możesz odpocząć chwilę w cieniu drzew. Dla najmłodszych dzieci przygotowano z kolei piracką wyspę, gdzie najmłodsi mogą skosztować tych samych atrakcji co dorośli, tyle że w dostosowanej dla ich wieku i wzrostu – miniaturowej skali. Są więc mini-zjeżdżalnie, mini-baseny, wodne place zabaw, piracki statek oraz maksimum bezpieczeństwa, czyli to co ostatecznie jest najważniejsze.

Tor kartingowy Karting Roses

Fani adrenaliny mogą wybrać się na tor kartingowy Karting Roses. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że atrakcja ta została przygotowana zarówno z myślą o dzieciach, jak i dorosłych.

Najmłodsi (5-10 lat) mogą przejechać się na przystosowanym dla nich torze lub wybrać się na przejażdżkę wraz z rodzicem w dwuosobowym gokarcie. Na dorosłych czeka z kolei tor o długości blisko 1 km i pojazdy potrafiące rozwinąć prędkość nawet do 110 km/h.

Roses Express

Aby lepiej poznać miasto, warto wybrać się na wycieczkę pociągiem turystycznym Roses Express. Przejażdżka możliwa jest wzdłuż pięciu różnych tras, które pozwalają spojrzeć na okolice z całkiem innej perspektywy.

Minigolf Parc d’Atraccions Salata

Kolejna atrakcja idealna na rodzinne wakacje to wizyta w Minigolf Parc d’Atraccions Salata. Jak sama nazwa wskazuje jest to pole do minigolfa, które pozwala maluchom sprawdzić swoje umiejętności koordynacji i celności. W parku znajduje się też kilka innych atrakcji, takich jak: trampoliny, dmuchane place zabaw czy kolejki elektryczne.

Plaże w Roses

Wybrzeże Roses jest pełne kontrastów. Turyści mogą tu odpocząć zarówno na szerokich piaszczystych plażach, jak i w ustronnych, kamienistych zatoczkach z dala od miejskiego zgiełku. Te ostatnie znajdziesz na przylądku Cap de Creus, gdzie położony jest malowniczy rezerwat przyrody. Krystalicznie czysta woda doskonale sprawdzi się podczas rodzinnego wypoczynku i do uprawiania sportów wodnych takich jak nurkowanie czy snorkeling.

Przylądek Cap de Creus
Przylądek Cap de Creus

Wśród najpopularniejszych plaż warto odwiedzić: Playa la Punta, Playa la Boca, Playa els Palangrers, Playa el Rastrell, Playa Canyelles Petites, Playa el Bonifaci, Playa el Salatar, Playa la Almadrava, Playa la Pelosa, Playa Santa Margarida.

Mniejsze zatoczki z plażą to z kolei: Cala Rustella, Cala Montjoi, Cala Calitjàs, Cala Calís, Cala Jòncols, Cala Murtra.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY