Park wodny Aqualand w Torremolinos

Wybrzeże Costa del Sol słynie ze swoich ponad 300 słonecznych dni w roku. Przy takiej pogodzie wodne szaleństwo z rodziną lub przyjaciółmi wydaje się być strzałem w dziesiątkę!

Aqualand Torremolinos to największy park wodny w tej części Andaluzji. Zlokalizowany jest zaledwie 30 minut od Marbelli, a odwiedzającym oferuje moc atrakcji na cały dzień! Teren parku został podzielony na cztery strefy z ponad 15 atrakcjami. Są to: zabawa z adrenaliną, strefa dla dzieci, rodzinna zabawa oraz strefa chillout’u.

Zabawa z adrenaliną jest przeznaczona dla osób lubiących ekstremalne wrażenia. Boomerang podrzuci Cię pod samo niebo, zjazd Crazy Cones doprowadzi do zawrotów głowy, Multipistas zapewnia grupowe szaleństwo, a Kamikadze – pionowa zjeżdżalnia o długości 22 metrów zapiera dech w piersiach!

Strefa dla dzieci to przede wszystkim dwie główne atrakcje – Wodne Grzybki oraz Dziecięcy Raj, które są pod szczególną obserwacją ratowników wodnych. Wasze dzieci ciężko będzie stamtąd odciągnąć!

W strefie rodzinnej zabawy czeka na Was Surf Beach – ogromny basen (pow. 1,440 m2) z ponad metrowymi sztucznymi falami.

Strefa chillout’u to z kolei głównie wypoczynek w jacuzzi, na hamakach zawieszonych pod palmami oraz przy grze w mini golf.

Udogodnienia w Aqualand Torremolinos

Aqualand Torremolinos jest doskonale jak przystosowany do całodniowego wypoczynku. Na miejscu znajdziemy restauracje, sklepiki z niezbędnymi do plażowania rzeczami czy przekąskami. Organizacja pikniku również jest możliwa! Przywieźcie ze sobą kosz z jedzeniem i po szaleństwie posilcie się w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

CIEKAWOSTKA: Będąc w Torremolinos, warto odwiedzić również Park Krokodyli oraz historyczny ogród botaniczny Molino de Inca.

Wodne atrakcje w Aqualand Torremolinos
Wodne atrakcje w Aqualand Torremolinos

Jak dojechać do Aqualand Torremolinos?

Aquapark jest usytuowany 15 minut od centrum Torremolinos. Miasto posiada zarówno dworzec autobusowy, jak i kolejowy, dzięki czemu bez problemu dotrzesz tu z większych miast, takich jak Malaga czy Marbella. Bilety na pociąg lub autobus możesz kupić na stronie Omio.

Do Aqualand Torremolinos możesz także dojechać samochodem (polecam wynajem w serwisie RentalCars). Bezpośrednio przy parku wodnym znajduje się bezpłatny parking, gdzie możesz bezpiecznie zostawić auto.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Aqualand Torremolinos najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: C. Cuba, 10, 29620 Torremolinos, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: Park wodny otwarty jest wyłącznie w sezonie turystycznym. W maju, czerwcu i wrześniu w godz. 11:00-18:00. W lipcu i sierpniu w godz. 10:00-19:00. W okresie jesienno-zimowym park jest zamknięty. Otwiera się w maju i zamyka we wrześniu.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Aqualand Torremolinos na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY