Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiTeatr Rzymski - Unikalny zabytek na starówce Malagi

Teatr Rzymski – Unikalny zabytek na starówce Malagi

Obok Alcazaby, zamku Gibralfaro i katedry w Maladze, to jeden z czterech najważniejszych zabytków w tym mieście.

Teatr Rzymski w Maladze to najlepszy przykład obecności Rzymian w tej części Półwyspu Iberyjskiego. Wybudowany w czasach panowania Oktawiana Augusta (w I wieku p.n.e.) pozostał w użytku aż do III wieku.

W późniejszym okresie, gdy Malaga została zdobyta przez Maurów, wykorzystywali oni Teatr Rzymski, jako źródło kamienia. Wiele z jego części (między innymi kolumny i oszlifowane kamienie) zostały użyte podczas budowy stojącej tuż obok Alcazaby. W wyniku tego teatr został bardzo mocno zniszczony, a wkrótce także zapomniany. Jego ponownego odkrycia dokonali hiszpańscy archeolodzy w 1951 roku.

Zwiedzanie Teatru Rzymskiego

Ruiny Teatru Rzymskiego z I wieku p.n.e. - Wieczorny widok na Teatro Romano de Málaga.
Ruiny Teatru Rzymskiego z I wieku p.n.e. – Wieczorny widok na Teatro Romano de Málaga.

Przy ruinach Teatru Rzymskiego znajduje się Centrum Interpretacji o powierzchni 172 m2. Dzięki zebranym tu informacjom możemy na bieżąco śledzić aktualną wiedzę archeologów na temat przeszłości tego obiektu. Wejście jest bezpłatne, a oprócz możliwości poszerzenia horyzontów, przyjrzymy się z bliska starożytnym ruinom. A jest co oglądać, bo cały budowla mierzy 31 metrów długości oraz 16 metrów wysokości.

Teatr Rzymski w Maladze (Costa del Sol), Teatro Romano de Málaga
Teatr Rzymski w Maladze (Costa del Sol), Teatro Romano de Málaga

Okolice Teatru Rzymskiego warto odwiedzić także wieczorem. Po zmierzchu zarówno ten obiekt, jak i Alcazaba są pięknie oświetlone, co sprzyja romantycznej atmosferze. A ponieważ miejsce to znajduje się w samym sercu starego miasta, nie brakuje też rozbrzmiewającej na ulicach muzyki. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do spaceru we dwoje?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak takie miejsca jak Teatr Rzymski w Maladze wyglądały kiedyś w pełnym splendorze, to dzięki wizualizacji poniżej, możecie się o tym przekonać:

Teatr Rzymski w Maladze – Informacje praktyczne

  • Ceny biletów: Wstęp do Teatru Rzymskiego jest bezpłatny, jednak warto zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem, który opowie nam o tym miejscu nieco więcej.
  • Godziny otwarcia: Od wtorku do soboty: 10:00-18:00, w niedziele: 10:00-16:00, w poniedziałki ruiny Teatru są zamknięte.
  • Adres: Calle Alcazabilla, 29015 Málaga
  • Kup bilety na GetYourGuide

Teatr Rzymski w Maladze na mapie


Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY