Reklama
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Gdy chodzi o najważniejsze zabytki w mieście, ważne jest to, aby wiedzieć, co tak naprawdę zwiedzamy. Zanim więc pojedziesz do Sewilli, poznaj lepiej największą atrakcję w tym mieście!

Alkazar w Sewilli (hiszp. El Real Alcázar de Sevilla) to symbol Andaluzji. Ten piękny zespół pałacowy był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w dziejach Hiszpanii. To tutaj Izabela Kastylijska i Ferdynand Aragoński przyjęli Krzysztofa Kolumba po jego podróży do Ameryki. Tutaj zarządzano handlem z hiszpańskimi koloniami i tutaj też podjęto decyzję o ekspedycji Ferdynanda Magellana oraz o wielu innych wyprawach do Nowego Świata.

WARTO WIEDZIEĆ: Alkazar w Sewilli został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.

Alkazar w Sewilli
Alkazar w Sewilli

Historia Pałacu

Pierwsza rezydencja w tym miejscu powstała jeszcze w Starożytności, gdy ta część Półwyspu Iberyjskiego znajdowała się we władaniu Rzymian. Niestety z tamtych czasów nie zachowały się do dziś żadne pozostałości dawnych zabudowań.

Na początku X wieku (913 r.), w czasach Kalifatu Kordoby, władca Abdurrahman II an-Nasir polecił zbudować w tym miejscu swoją rezydencję. W kolejnych wiekach jego następcy rozbudowywali kompleks o nowe budynki i pomieszczenia. Miejsce to szybko stało się kulturową wizytówką miasta, przyciągając m.in. poetów i pisarzy.

W latach 1248-1249 miasto zostało zdobyte przez wojska kastylijskie. Chrześcijańscy władcy postanowili zachować pałacowe zabudowania, czyniąc z nich Rezydencję Królewską i centrum polityczne miasta. Był to przełomowy moment w historii Alkazaru, który już wkrótce miał zacząć stopniowo zmieniać swoje architektoniczne oblicze. Pierwszym tego przejawem był Pałac Gotycki wybudowany za panowania Alfonsa X.

Patio de las Muñecas - Pałac Królewski Alkazar, Sewilla (Hiszpania)
Patio de las Muñecas – Pałac Królewski Alkazar, Sewilla (Hiszpania)

Do większych zmian zaczęło dochodzić w XIV wieku. Wtedy to Piotr I Okrutny polecił wybudowanie pałacu, który pod względem piękna i wyniosłości mógłby konkurować z Alhambrą w Granadzie. Zadanie to powierzono najlepszym artystom z Granady, Kordoby i Toledo. Ich zadaniem było połączyć wszystko to, co najlepsze w architekturze islamu z chrześcijańską estetyką. Budowa trwała 10 lat. W efekcie tych prac powstał jeden z najpiękniejszych mudejarowych obiektów w Hiszpanii.

Z polecenia kolejnych królów katolickich Alkazar w Sewilli ulegał jeszcze wielu innym modyfikacjom (głównie w XV i XVI wieku). Z tego powodu oprócz stylu mudéjar i gotyku, które są tutaj najbardziej widoczne, zobaczymy także nawiązania do renesansu, manieryzmu oraz baroku.

Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas) - Alkazar w Sewilli
Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas) – Alkazar w Sewilli

WARTO WIEDZIEĆ: Mudéjar to styl w sztuce i architekturze, który łączy elementy charakterystyczne dla islamu oraz chrześcijaństwa. W całej Hiszpanii znajdziemy wiele przykładów jego stosowania. Inne ważne zabytki wykonane w mudejarowym stylu to: klasztor Sant Jeroni de Cotaiba (Walencja), zespół architektoniczny miasta Teruel (Aragonia), kościół Bożego Ciała (Segowia), kościoły Santa María la Blanca i San Benito (Toledo).

Zwiedzanie Alcazaru

Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)

Mówi się, że to najbardziej arabska część Alkazaru. W rzeczywistości nie jest to jednak architektura arabska, a styl mudéjar, który przez Europejczyków jest z nią często mylony. Bogato zdobione ściany i sufity pełne są geometrycznych wzorów. Uwagę zwracają też charakterystyczne dla Andaluzji płytki azulejos, które tworzą na ścianach zachwycające mozaiki.

Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)
Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)

Jednym z najbardziej urzekających miejsc w Pałacu Króla Pedro jest Sala Ambasadorów (Salón de los Embajadores). Uwagę przykuwa tu bogato zdobiony sufit. Aby zobaczyć go z bliska, udaj się na wycieczkę do królewskich apartamentów, które znajdują się na górnych piętrach.

Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas)

To prawdopodobnie najczęściej fotografowane miejsce w Alkazarze. Nie zawsze jednak tak było. Po zamordowaniu króla Piotra I ogród został spalony. Pod koniec XVI wieku całkowicie zniknął też basen, a samo patio nie pełniło żadnej konkretnej funkcji. Do jego ponownego odkrycia doszło dopiero w latach 2002-2004. Dzięki pracy archeologów udało się odkryć, jak pierwotnie wyglądało Patio de las Doncellas i przywrócić mu jego świetność.

Pałac Królewski Alcazar wraz z katedrą Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla i Archiwum Indii zostały wpisane w 1987 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas)

A skąd ta dziwna nazwa? Dziedziniec Dziewic odnosi się do legendy, która opowiada o tym, że w czasach panowania Kalifatu wymagano od władców chrześcijańskich przekazywania co roku 100 dziewic… Bardziej przekonująca wersja mówi jednak o tym, że na piętrze dziedzińca przechadzały się młode damy przyglądające się przybyłym do pałacu gościom.

Pałac Gotycki (Palacio Gótico)

Ta część Alkazaru całkowicie różni się od pozostałych. Została wybudowana w czasach panowania Alfonsa X, a pod kątem architektonicznym została utrzymana w stylu gotyckim. W wyniku trzęsienia ziemi w 1755 r. niektóre części Palacio Gótico zostały zniszczone, a to co możemy zobaczyć dziś, to ich rekonstrukcje. Przykładem jest Patio del Crucero, przez które trzeba przejść, aby wejść do wnętrza pałacu. Pierwotnie dziedziniec ten posiadał dwa piętra, jednak po rekonstrukcji zachowano tylko jedno.

Pałac Gotycki (Palacio Gótico)
Pałac Gotycki (Palacio Gótico)

W skład Pałacu Gotyckiego wchodzi kilka emblematycznych pomieszczeń. Jednym z nich jest kaplica ze spektakularnym ołtarzem autorstwa Diego de Castillejo. Interesująca jest też Sala Gotycka (Sala Gótica), gdzie organizowano ważne wydarzenia w życiu rodziny królewskiej. Ciekawym pomieszczeniem jest też Salón Dywanów (Salón de Tapices), gdzie jak wskazuje nazwa, zobaczymy ekspozycję składającą się z różnych dywanów.

Los Baños de Doña María de Padilla

Los Baños de Doña María de Padilla
Los Baños de Doña María de Padilla, Alkazar w Sewilli

Aby poczuć klimat całkiem inny, niż w pozostałych częściach kompleksu, udaj się do łaźni, które znajdują się pod Pałacem Gotyckim. Wejście do nich znajduje się na terenie ogrodu La Danza (Jardín de la Danza). Choć dziś w Los Baños de Doña María de Padilla zachwyca przede wszystkim mistyczny klimat, to kiedyś funkcja tego miejsca była bardziej praktyczna. Znajdował się tu bowiem zbiornik na deszczówkę, który pozwalał lepiej kontrolować nawodnienie w ogrodach.

Pokoje Królewskie

Alkazar to najstarsza funkcjonująca Rezydencja Królewska w Europie. Królewskie pokoje znajdują się na górnych piętrach. Ich zwiedzanie trwa niecałe 30 minut, a w trakcie tej części wycieczki, nie możesz korzystać z aparatu ani telefonu. Oczywiście zwiedzanie tej części Alkazaru nie jest możliwe, jeżeli Rodzina Królewska przebywa aktualnie w Sewilii i korzysta z rezydencji.

Pozostałe miejsca

Wśród innych ciekawych miejsc w Alkazarze wyróżniają się także: Patio de Levies, Salón del Almirante, Patio del León, Patio del Yeso, Sala de los Infantes, Sala de los Reyes Católicos, Patio del Crucero i Puerta del León.

Ogrody Alkazaru

Ogrody Alkazaru (Jardines del Alcázar de Sevilla)
Ogrody Alkazaru (Jardines del Alcázar de Sevilla)

Zwiedzając Alkazar w Sewilli, grzechem byłoby nie odwiedzić przypałacowych ogrodów. Zaskakują one nie tylko wielkością (60.000 m2 powierzchni), ale także mnogością roślin (ponad 170 różnych gatunków) i niezwykłą atmosferą. Wszechobecne są tutaj fontanny, oczka wodne oraz unoszący się w powietrzu zapach kwiatów. Warto wiedzieć, że od lipca do września organizowane są w tym miejscu kameralne koncerty, co jest znakomitą okazją do tego, by odwiedzić Ogrody Alkazaru nie tylko podczas wycieczki turystycznej, ale także w bardziej klimatycznych okolicznościach.

CZY WIESZ, ŻE: Alkazar w Sewilii był wykorzystywany jako tło filmowe w serialu „Gra o Tron”? Więcej ciekawostek na ten temat zobaczysz na wideo poniżej:

Mapa Kompleksu

Cały kompleks pałacowy jest dosyć obszerny i łatwo się w nim zgubić. Najlepszym sposobem, aby odwiedzić każdą jego część jest wycieczka z przewodnikiem oraz skorzystanie z mapy Alkazaru, którą możesz pobrać pod tym linkiem.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Alkazaru w Sewill najlepiej zarezerwować wyprzedzeniem. Ominiesz kolejki i unikniesz ryzyka, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Kup bilety na GetYourGuide
  • Godziny otwarcia: od października do marca w godz. 9:30-17:00. Od kwietnia do września w godz. 9:30-19:00.
  • Adres: Patio de Banderas s/n, 41004 Sevilla


Hotele w Sewilli


  Andaluzja Przewodnik - Pobierz Darmowy Przewodnik po Andaluzji  

Inne atrakcje w Andaluzji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
AlmeríaPustynia Tabernas (Desierto de Tabernas), Park rozrywki Oasys MiniHollywood, Park rozrywki Fort Bravo, zamek Castillo de Tabernas, park naturalny Cabo de Gata, góry Sierra Alhamilla. Popularne miasta: Almería
KadyksPark Narodowy Doñana, Tańczące konie w Jerez de la Frontera. Popularne miasta: Kadyks, TarifaSetenil de las bodegasJerez de la Frontera, Arcos de la Frontera, Conil de la Frontera, Chiclana de la Frontera, Zahara de la Sierra, El Palmar de Vejer, Los Caños de Meca, El Puerto de Santa María, Zahara de los Atunes, 
CórdobaWielki Meczet (La Mezquita), Dzielnica Żydowska (Judería de Córdoba), Alcázar de los Reyes Cristianos, Medina Azahara. Popularne miasta: Córdoba
GranadaAlhambraAlbaicín - Dawna dzielnica arabska, Sacromonte - Dawna dzielnica cygańska, Calle Gran Vía de Colón (reprezentacyjna ulica w centrum miasta Granada), punkt widokowy Mirador de San Nicolás w Granadzie. Popularne miasta i rejony: GranadaSierra Nevada
HuelvaPark Narodowy Doñana, Klasztor La Rábida. Popularne miasta w prowincji Huelva: Huelva, Palos de la Frontera
JaénPopularne miasta: Jaén
MálagaZamek Gibralfaro, La Alcazaba, Katedra w MaladzeTeatr Rzymski, Muzeum Picassa, szlak Caminito del Rey, Pałac Arcybiskupa (Palacio Episcopal), Stare Miasto Malagi, Museo Carmen Thyssen Málaga, park naturalny Sierra de las Nieves, pasmo górskie Serranía de Ronda, starożytne ruiny La Ciudad Romana de Acinipo, jaskinia Cueva de la Pileta, Bioparc Fuengirola, Orchidarium Estepona, park wodny Parque Acuático Mijas, Fabryka czekolady w Mijas, Muzeum Cukru w Torre del Mar, Jaskinia Cueva de Nerja, rezerwat Reservatauro Ronda, akwarium Sea Life Benalmádena, ogród zoologiczny Selwo Aventura, Parque de la Paloma w Benalmadenie, Zamek El Bil Bil, Puerto Marina, delfinarium Selwo Marina, ruiny zamku Castillo de San Luís, Plaza de Toros w Rondzie, Museo Lara w Rondzie, Alameda del Tajo, kościół Iglesia de Santa María la Mayor w Rondzie, kościół Iglesia del Espíritu Santo w Rondzie, mosty Puente Nuevo (Nowy Most)  i Puente Viejo (Stary Most) oraz przepaść El Tajo w Rondzie, Pałac Mondragón, Kopalnia wody i Casa del Rey Moro, pustelnia La Ermita de la Virgen de la Cabeza, Muzeum Bandytów (Museo del Bandolero), Plaże Benalmadeny. Popularne miasta: Málaga, Ronda, Marbella, Torremolinos, FuengirolaBenalmádena, Estepona, Cuevas del Becerro, Jimera de Líbar, Mijas, Villanueva de Tapia, La Línea de la Concepción, zatoka Bahía Dorada, San Pedro de Alcántara, Rincón de la Victoria, NerjaJúzcar, Torre del Mar
SewillaKatedra w Sewilli (Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla), Alkazar w Sewilli, Akwarium w Sewilli (Acuario de Sevilla), Archiwum Indii, Złota Wieża (Torre del Oro), Wieża Torre del Homenaje, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Dom Piłata (Casa de Pilatos), dawna Fabryka Tytoniu, Arena walk z bykami, zabytkowy Szpital Miłosierdzia, Muzeum Sztuk Pięknych, zabytkowy Ratusz, Kościół Zbawiciela, Park Marii Luizy (Parque de María Luisa), Plac Hiszpański (Plaza de España), Metropol Parasol, stanowisko archeologiczne Itálica, Park Narodowy Doñana. Parki rozrywki: Isla Mágica, Aquopolis Sevilla, Aventura Sevilla. Popularne miasta: Sewilla
Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria
Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną
 

Reklama
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Hiszpania i Ameryka Łacińska były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
Reklama
ŚLEDŹ NASZ PROFIL
12,062FaniLubię
9,609ObserwującyObserwuj
67SubskrybującySubskrybuj
OSTATNIO DODANE
Reklama
Booking.com
Reklama
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Gdy chodzi o najważniejsze zabytki w mieście, ważne jest to, aby wiedzieć, co tak naprawdę zwiedzamy. Zanim więc pojedziesz do Sewilli, poznaj lepiej największą atrakcję w tym mieście!

Alkazar w Sewilli (hiszp. El Real Alcázar de Sevilla) to symbol Andaluzji. Ten piękny zespół pałacowy był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w dziejach Hiszpanii. To tutaj Izabela Kastylijska i Ferdynand Aragoński przyjęli Krzysztofa Kolumba po jego podróży do Ameryki. Tutaj zarządzano handlem z hiszpańskimi koloniami i tutaj też podjęto decyzję o ekspedycji Ferdynanda Magellana oraz o wielu innych wyprawach do Nowego Świata.

WARTO WIEDZIEĆ: Alkazar w Sewilli został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.

Alkazar w Sewilli
Alkazar w Sewilli

Historia Pałacu

Pierwsza rezydencja w tym miejscu powstała jeszcze w Starożytności, gdy ta część Półwyspu Iberyjskiego znajdowała się we władaniu Rzymian. Niestety z tamtych czasów nie zachowały się do dziś żadne pozostałości dawnych zabudowań.

Na początku X wieku (913 r.), w czasach Kalifatu Kordoby, władca Abdurrahman II an-Nasir polecił zbudować w tym miejscu swoją rezydencję. W kolejnych wiekach jego następcy rozbudowywali kompleks o nowe budynki i pomieszczenia. Miejsce to szybko stało się kulturową wizytówką miasta, przyciągając m.in. poetów i pisarzy.

W latach 1248-1249 miasto zostało zdobyte przez wojska kastylijskie. Chrześcijańscy władcy postanowili zachować pałacowe zabudowania, czyniąc z nich Rezydencję Królewską i centrum polityczne miasta. Był to przełomowy moment w historii Alkazaru, który już wkrótce miał zacząć stopniowo zmieniać swoje architektoniczne oblicze. Pierwszym tego przejawem był Pałac Gotycki wybudowany za panowania Alfonsa X.

Patio de las Muñecas - Pałac Królewski Alkazar, Sewilla (Hiszpania)
Patio de las Muñecas – Pałac Królewski Alkazar, Sewilla (Hiszpania)

Do większych zmian zaczęło dochodzić w XIV wieku. Wtedy to Piotr I Okrutny polecił wybudowanie pałacu, który pod względem piękna i wyniosłości mógłby konkurować z Alhambrą w Granadzie. Zadanie to powierzono najlepszym artystom z Granady, Kordoby i Toledo. Ich zadaniem było połączyć wszystko to, co najlepsze w architekturze islamu z chrześcijańską estetyką. Budowa trwała 10 lat. W efekcie tych prac powstał jeden z najpiękniejszych mudejarowych obiektów w Hiszpanii.

Z polecenia kolejnych królów katolickich Alkazar w Sewilli ulegał jeszcze wielu innym modyfikacjom (głównie w XV i XVI wieku). Z tego powodu oprócz stylu mudéjar i gotyku, które są tutaj najbardziej widoczne, zobaczymy także nawiązania do renesansu, manieryzmu oraz baroku.

Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas) - Alkazar w Sewilli
Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas) – Alkazar w Sewilli

WARTO WIEDZIEĆ: Mudéjar to styl w sztuce i architekturze, który łączy elementy charakterystyczne dla islamu oraz chrześcijaństwa. W całej Hiszpanii znajdziemy wiele przykładów jego stosowania. Inne ważne zabytki wykonane w mudejarowym stylu to: klasztor Sant Jeroni de Cotaiba (Walencja), zespół architektoniczny miasta Teruel (Aragonia), kościół Bożego Ciała (Segowia), kościoły Santa María la Blanca i San Benito (Toledo).

Zwiedzanie Alcazaru

Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)

Mówi się, że to najbardziej arabska część Alkazaru. W rzeczywistości nie jest to jednak architektura arabska, a styl mudéjar, który przez Europejczyków jest z nią często mylony. Bogato zdobione ściany i sufity pełne są geometrycznych wzorów. Uwagę zwracają też charakterystyczne dla Andaluzji płytki azulejos, które tworzą na ścianach zachwycające mozaiki.

Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)
Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro)

Jednym z najbardziej urzekających miejsc w Pałacu Króla Pedro jest Sala Ambasadorów (Salón de los Embajadores). Uwagę przykuwa tu bogato zdobiony sufit. Aby zobaczyć go z bliska, udaj się na wycieczkę do królewskich apartamentów, które znajdują się na górnych piętrach.

Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas)

To prawdopodobnie najczęściej fotografowane miejsce w Alkazarze. Nie zawsze jednak tak było. Po zamordowaniu króla Piotra I ogród został spalony. Pod koniec XVI wieku całkowicie zniknął też basen, a samo patio nie pełniło żadnej konkretnej funkcji. Do jego ponownego odkrycia doszło dopiero w latach 2002-2004. Dzięki pracy archeologów udało się odkryć, jak pierwotnie wyglądało Patio de las Doncellas i przywrócić mu jego świetność.

Pałac Królewski Alcazar wraz z katedrą Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla i Archiwum Indii zostały wpisane w 1987 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas)

A skąd ta dziwna nazwa? Dziedziniec Dziewic odnosi się do legendy, która opowiada o tym, że w czasach panowania Kalifatu wymagano od władców chrześcijańskich przekazywania co roku 100 dziewic… Bardziej przekonująca wersja mówi jednak o tym, że na piętrze dziedzińca przechadzały się młode damy przyglądające się przybyłym do pałacu gościom.

Pałac Gotycki (Palacio Gótico)

Ta część Alkazaru całkowicie różni się od pozostałych. Została wybudowana w czasach panowania Alfonsa X, a pod kątem architektonicznym została utrzymana w stylu gotyckim. W wyniku trzęsienia ziemi w 1755 r. niektóre części Palacio Gótico zostały zniszczone, a to co możemy zobaczyć dziś, to ich rekonstrukcje. Przykładem jest Patio del Crucero, przez które trzeba przejść, aby wejść do wnętrza pałacu. Pierwotnie dziedziniec ten posiadał dwa piętra, jednak po rekonstrukcji zachowano tylko jedno.

Pałac Gotycki (Palacio Gótico)
Pałac Gotycki (Palacio Gótico)

W skład Pałacu Gotyckiego wchodzi kilka emblematycznych pomieszczeń. Jednym z nich jest kaplica ze spektakularnym ołtarzem autorstwa Diego de Castillejo. Interesująca jest też Sala Gotycka (Sala Gótica), gdzie organizowano ważne wydarzenia w życiu rodziny królewskiej. Ciekawym pomieszczeniem jest też Salón Dywanów (Salón de Tapices), gdzie jak wskazuje nazwa, zobaczymy ekspozycję składającą się z różnych dywanów.

Los Baños de Doña María de Padilla

Los Baños de Doña María de Padilla
Los Baños de Doña María de Padilla, Alkazar w Sewilli

Aby poczuć klimat całkiem inny, niż w pozostałych częściach kompleksu, udaj się do łaźni, które znajdują się pod Pałacem Gotyckim. Wejście do nich znajduje się na terenie ogrodu La Danza (Jardín de la Danza). Choć dziś w Los Baños de Doña María de Padilla zachwyca przede wszystkim mistyczny klimat, to kiedyś funkcja tego miejsca była bardziej praktyczna. Znajdował się tu bowiem zbiornik na deszczówkę, który pozwalał lepiej kontrolować nawodnienie w ogrodach.

Pokoje Królewskie

Alkazar to najstarsza funkcjonująca Rezydencja Królewska w Europie. Królewskie pokoje znajdują się na górnych piętrach. Ich zwiedzanie trwa niecałe 30 minut, a w trakcie tej części wycieczki, nie możesz korzystać z aparatu ani telefonu. Oczywiście zwiedzanie tej części Alkazaru nie jest możliwe, jeżeli Rodzina Królewska przebywa aktualnie w Sewilii i korzysta z rezydencji.

Pozostałe miejsca

Wśród innych ciekawych miejsc w Alkazarze wyróżniają się także: Patio de Levies, Salón del Almirante, Patio del León, Patio del Yeso, Sala de los Infantes, Sala de los Reyes Católicos, Patio del Crucero i Puerta del León.

Ogrody Alkazaru

Ogrody Alkazaru (Jardines del Alcázar de Sevilla)
Ogrody Alkazaru (Jardines del Alcázar de Sevilla)

Zwiedzając Alkazar w Sewilli, grzechem byłoby nie odwiedzić przypałacowych ogrodów. Zaskakują one nie tylko wielkością (60.000 m2 powierzchni), ale także mnogością roślin (ponad 170 różnych gatunków) i niezwykłą atmosferą. Wszechobecne są tutaj fontanny, oczka wodne oraz unoszący się w powietrzu zapach kwiatów. Warto wiedzieć, że od lipca do września organizowane są w tym miejscu kameralne koncerty, co jest znakomitą okazją do tego, by odwiedzić Ogrody Alkazaru nie tylko podczas wycieczki turystycznej, ale także w bardziej klimatycznych okolicznościach.

CZY WIESZ, ŻE: Alkazar w Sewilii był wykorzystywany jako tło filmowe w serialu „Gra o Tron”? Więcej ciekawostek na ten temat zobaczysz na wideo poniżej:

Mapa Kompleksu

Cały kompleks pałacowy jest dosyć obszerny i łatwo się w nim zgubić. Najlepszym sposobem, aby odwiedzić każdą jego część jest wycieczka z przewodnikiem oraz skorzystanie z mapy Alkazaru, którą możesz pobrać pod tym linkiem.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Alkazaru w Sewill najlepiej zarezerwować wyprzedzeniem. Ominiesz kolejki i unikniesz ryzyka, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Kup bilety na GetYourGuide
  • Godziny otwarcia: od października do marca w godz. 9:30-17:00. Od kwietnia do września w godz. 9:30-19:00.
  • Adres: Patio de Banderas s/n, 41004 Sevilla


Hotele w Sewilli


  Andaluzja Przewodnik - Pobierz Darmowy Przewodnik po Andaluzji  

Inne atrakcje w Andaluzji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
AlmeríaPustynia Tabernas (Desierto de Tabernas), Park rozrywki Oasys MiniHollywood, Park rozrywki Fort Bravo, zamek Castillo de Tabernas, park naturalny Cabo de Gata, góry Sierra Alhamilla. Popularne miasta: Almería
KadyksPark Narodowy Doñana, Tańczące konie w Jerez de la Frontera. Popularne miasta: Kadyks, TarifaSetenil de las bodegasJerez de la Frontera, Arcos de la Frontera, Conil de la Frontera, Chiclana de la Frontera, Zahara de la Sierra, El Palmar de Vejer, Los Caños de Meca, El Puerto de Santa María, Zahara de los Atunes, 
CórdobaWielki Meczet (La Mezquita), Dzielnica Żydowska (Judería de Córdoba), Alcázar de los Reyes Cristianos, Medina Azahara. Popularne miasta: Córdoba
GranadaAlhambraAlbaicín - Dawna dzielnica arabska, Sacromonte - Dawna dzielnica cygańska, Calle Gran Vía de Colón (reprezentacyjna ulica w centrum miasta Granada), punkt widokowy Mirador de San Nicolás w Granadzie. Popularne miasta i rejony: GranadaSierra Nevada
HuelvaPark Narodowy Doñana, Klasztor La Rábida. Popularne miasta w prowincji Huelva: Huelva, Palos de la Frontera
JaénPopularne miasta: Jaén
MálagaZamek Gibralfaro, La Alcazaba, Katedra w MaladzeTeatr Rzymski, Muzeum Picassa, szlak Caminito del Rey, Pałac Arcybiskupa (Palacio Episcopal), Stare Miasto Malagi, Museo Carmen Thyssen Málaga, park naturalny Sierra de las Nieves, pasmo górskie Serranía de Ronda, starożytne ruiny La Ciudad Romana de Acinipo, jaskinia Cueva de la Pileta, Bioparc Fuengirola, Orchidarium Estepona, park wodny Parque Acuático Mijas, Fabryka czekolady w Mijas, Muzeum Cukru w Torre del Mar, Jaskinia Cueva de Nerja, rezerwat Reservatauro Ronda, akwarium Sea Life Benalmádena, ogród zoologiczny Selwo Aventura, Parque de la Paloma w Benalmadenie, Zamek El Bil Bil, Puerto Marina, delfinarium Selwo Marina, ruiny zamku Castillo de San Luís, Plaza de Toros w Rondzie, Museo Lara w Rondzie, Alameda del Tajo, kościół Iglesia de Santa María la Mayor w Rondzie, kościół Iglesia del Espíritu Santo w Rondzie, mosty Puente Nuevo (Nowy Most)  i Puente Viejo (Stary Most) oraz przepaść El Tajo w Rondzie, Pałac Mondragón, Kopalnia wody i Casa del Rey Moro, pustelnia La Ermita de la Virgen de la Cabeza, Muzeum Bandytów (Museo del Bandolero), Plaże Benalmadeny. Popularne miasta: Málaga, Ronda, Marbella, Torremolinos, FuengirolaBenalmádena, Estepona, Cuevas del Becerro, Jimera de Líbar, Mijas, Villanueva de Tapia, La Línea de la Concepción, zatoka Bahía Dorada, San Pedro de Alcántara, Rincón de la Victoria, NerjaJúzcar, Torre del Mar
SewillaKatedra w Sewilli (Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla), Alkazar w Sewilli, Akwarium w Sewilli (Acuario de Sevilla), Archiwum Indii, Złota Wieża (Torre del Oro), Wieża Torre del Homenaje, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Dom Piłata (Casa de Pilatos), dawna Fabryka Tytoniu, Arena walk z bykami, zabytkowy Szpital Miłosierdzia, Muzeum Sztuk Pięknych, zabytkowy Ratusz, Kościół Zbawiciela, Park Marii Luizy (Parque de María Luisa), Plac Hiszpański (Plaza de España), Metropol Parasol, stanowisko archeologiczne Itálica, Park Narodowy Doñana. Parki rozrywki: Isla Mágica, Aquopolis Sevilla, Aventura Sevilla. Popularne miasta: Sewilla
Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria
Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną
 

Reklama
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Hiszpania i Ameryka Łacińska były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
Reklama
ŚLEDŹ NASZ PROFIL
12,062FaniLubię
9,609ObserwującyObserwuj
67SubskrybującySubskrybuj
Booking.com

OSTATNIO DODANE
Reklama
POPULARNE W TYM TYGODNIU
Reklama