Torby hiszpańskie Hispanico

Za co można kochać Alicante? Za wspaniałe zabytki. Za przyjaznych mieszkańców. Za ukryte zakamarki starego miasta. I oczywiście za znakomity klimat!

Pogoda w Alicante tworzy doskonałe warunki do zwiedzania miasta niemal o każdej porze roku. Wyjątkiem jest jesień (wrzesień – listopad), która charakteryzuje się dużymi opadami deszczu. W pozostałych miesiącach opady są mniejsze, a temperatury utrzymują się na przyjemnym poziomie kilkunastu stopni. Najwyższe są latem, gdy sięgają nawet 26°C.

 


Alicante – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć, jak przedstawia się pogoda dla Alicante na dziś i najbliższe 7 dni.

ALICANTE POGODA 7-DNIOWA

Loty do Hiszpanii
 

Prognoza pogody długoterminowa – Alicante

Pogoda w Alicante - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Temperatura powietrza Temperatura wody Opady
Pogoda w styczniu 12°C 15°C 20 mm
Pogoda w lutym 13°C 14°C 27 mm
Pogoda w marcu 15°C 14°C 25 mm
Pogoda w kwietniu 16°C 16°C 34 mm
Pogoda w maju 18°C 19°C 32 mm
Pogoda w czerwcu 23°C 22°C 23 mm
Pogoda w lipcu 25°C 25°C 4 mm
Pogoda w sierpniu 26°C 26°C 8 mm
Pogoda we wrześniu 24°C 25°C 41 mm
Pogoda w październiku 20°C 23°C 66 mm
Pogoda w listopadzie 16°C 19°C 42 mm
Pogoda w grudniu 13°C 17°C 34 mm

Alicante na wiosnę

Wiosna w Alicante bo obok lata najlepsza pora roku na zwiedzanie miasta. Średnia temperatura w marcu utrzymuje się na poziomie 14°C i rośnie z każdym miesiącem. W maju czeka nas już przyjemne 19°C. Deszcz? Owszem, zdarzają się przelotne opady (szczególnie w kwietniu), jednak nie należą one do największych w roku.

 

Alicante latem

Lato w Alicante jest upalne i z bardzo niewielką ilością deszczu. Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień, kiedy to średnia temperatura sięga 26°C. Jeśli nie przepadasz za takim skwarem, wybierz się do Alicante w czerwcu. Temperatura jest wówczas o kilka stopni mniejsza, a towarzystwo przelotnych opadów sprawia, że powietrze nie jest tak suche jak w kolejnych miesiącach.

Alicante jesienią

Pod kątem temperatur jesień w Alicante jest całkiem przyjemna. Mimo że z każdym tygodniem promieni słonecznych jest coraz mniej, to w październiku załapiemy się jeszcze na optymalne 20°C. Niestety jest to też najbardziej deszczowy miesiąc w roku. Choć w listopadzie opady są mniejsze, to niższe temperatury (około 16°C) sprawiają, że na urlop w tym czasie decyduje się mniej osób.

 

Alicante w zimie

Zima w Alicante nie należy do srogich. Nawet w styczniu, który jest najchłodniejszym miesiącem w roku, średnie temperatury nie spadają poniżej 10°C. Opady są niewielkie, a średnia ilość dni deszczowych to 4. Tak dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że zima bywa lepszym okresem do zwiedzania Alicante niż jesień.

 

 

Hotele w Alicante

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55  
  Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Walencja Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
Alicante Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki, Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
Castellón Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji