Pogoda w Alicante

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Za co można kochać Alicante? Za wspaniałe zabytki. Za przyjaznych mieszkańców. Za ukryte zakamarki starego miasta. I oczywiście za znakomity klimat!

Pogoda w Alicante tworzy doskonałe warunki do zwiedzania miasta niemal o każdej porze roku. Wyjątkiem jest jesień (wrzesień – listopad), która charakteryzuje się dużymi opadami deszczu. W pozostałych miesiącach opady są mniejsze, a temperatury utrzymują się na przyjemnym poziomie kilkunastu stopni. Najwyższe są latem, gdy sięgają nawet 26°C.

Alicante – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć, jak przedstawia się pogoda dla Alicante na dziś i najbliższe 7 dni.

ALICANTE POGODA 7-DNIOWA

Pogoda w Alicante - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Prognoza pogody długoterminowa – Alicante

 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu12°C15°C20 mm
Pogoda w lutym13°C14°C27 mm
Pogoda w marcu15°C14°C25 mm
Pogoda w kwietniu16°C16°C34 mm
Pogoda w maju18°C19°C32 mm
Pogoda w czerwcu23°C22°C23 mm
Pogoda w lipcu25°C25°C4 mm
Pogoda w sierpniu26°C26°C8 mm
Pogoda we wrześniu24°C25°C41 mm
Pogoda w październiku20°C23°C66 mm
Pogoda w listopadzie16°C19°C42 mm
Pogoda w grudniu13°C17°C34 mm

Alicante na wiosnę

Wiosna w Alicante bo obok lata najlepsza pora roku na zwiedzanie miasta. Średnia temperatura w marcu utrzymuje się na poziomie 14°C i rośnie z każdym miesiącem. W maju czeka nas już przyjemne 19°C. Deszcz? Owszem, zdarzają się przelotne opady (szczególnie w kwietniu), jednak nie należą one do największych w roku.

Alicante latem

Lato w Alicante jest upalne i z bardzo niewielką ilością deszczu. Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień, kiedy to średnia temperatura sięga 26°C. Jeśli nie przepadasz za takim skwarem, wybierz się do Alicante w czerwcu. Temperatura jest wówczas o kilka stopni mniejsza, a towarzystwo przelotnych opadów sprawia, że powietrze nie jest tak suche jak w kolejnych miesiącach.

Alicante jesienią

Pod kątem temperatur jesień w Alicante jest całkiem przyjemna. Mimo że z każdym tygodniem promieni słonecznych jest coraz mniej, to w październiku załapiemy się jeszcze na optymalne 20°C. Niestety jest to też najbardziej deszczowy miesiąc w roku. Choć w listopadzie opady są mniejsze, to niższe temperatury (około 16°C) sprawiają, że na urlop w tym czasie decyduje się mniej osób.

Alicante w zimie

Zima w Alicante nie należy do srogich. Nawet w styczniu, który jest najchłodniejszym miesiącem w roku, średnie temperatury nie spadają poniżej 10°C. Opady są niewielkie, a średnia ilość dni deszczowych to 4. Tak dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że zima bywa lepszym okresem do zwiedzania Alicante niż jesień.

Zobacz także

Pogoda w innych lokalizacjach: Costa Brava, Palma de Mallorca, Las Palmas de Gran Canaria, Pogoda - Costa Calma, Costa del Sol, Lloret de Mar, Walencja, Alicante, Sewilla, Madryt, Malaga, Lanzarote, Gran Canaria, Majorka, Fuerteventura, Barcelona, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
WalencjaAtrakcje w Walencji: Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
AlicanteAtrakcje w Alicante: Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
CastellónPopularne miasta: Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne