Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiTOP 7 Najlepsze plaże w Alicante - Zdjęcia i mapa plaż

TOP 7 Najlepsze plaże w Alicante – Zdjęcia i mapa plaż

Costa Blanca to idealne miejsce na wakacje szczególnie wtedy, gdy pod uwagę bierzemy wypoczynek na plaży.

Plaże w Alicante należą do jednych z najlepszych w prowincji Alicante oraz całej Wspólnocie Walenckiej. Choć jest ich kilka, to każda z nich ma do zaoferowania coś innego. Idealnie byłoby odwiedzić je wszystkie. Jednak jeśli Twój urlop nie jest wystarczająco długi, zobacz gdzie najlepiej zażyć kąpieli słonecznych i które plaże w Alicante sprawdzą się w Twoim przypadku najlepiej.

Porównaj plaże w Alicante

W tabeli poniżej znajdziesz zestawienie siedmiu najpopularniejszych plaż, które znajdują się w Alicante – od najdłuższej do najkrótszej z nich:

Nazwa plażyDługośćMax. szer.Lokalizacja
Playa de San Juan2900 m85 mPlaża pół-miejska
La playa del Saladar Urbanova1600 m52 mPlaża pół-miejska
Playa del Postiguet900 m50 mPlaża miejska
Playa de Almadraba750 m6 mPlaża pół-miejska
Zatoczki Calas del Cabo de las Huertas750 m6 mPlaża pół-miejska
Playa de la Albufereta400 m18 mPlaża pół-miejska
Playa de Agua Amarga250 m50 mDaleko od centrum

Plaże Alicante – Co warto wiedzieć?

Dane liczbowe to tylko jedna strona medalu. Zanim wybierzesz plażę odpowiednią dla siebie, przeczytaj także krótki opis każdej z nich. Zobacz na którą plażę możesz wybrać się ze swoim czworonogiem, gdzie najczęściej opalają się mieszkańcy Alicante oraz która z plaż nadaje się idealnie do uprawiania sportów wodnych:

Playa de San Juan

Największa plaża pół-miejska znajdująca się 12 km od centrum Alicante. Rokrocznie otrzymuje Niebieską Flagę – odznaczenie przyznawane najczystszym i najbezpieczniejszym plażom. Jest to idealne miejsce zarówno do opalania się, jak i do uprawiania sportów takich jak chociażby siatkówka plażowa czy windsurfing. W okolicy znajdziemy kilka centrów sportowych, w którym można wypożyczyć sprzęt wodny. Plaża, miejscami szeroka nawet na 85 metrów, jest także znakomitym miejscem na spacer lub wieczorny relaks przy lampce wina. Dojazd z centrum Alicante jest dosyć prosty – wystarczy wsiąść w jeden z autobusów lub tramwajów i wysiąść na przystanku Plaza de la Coruña lub Alicante Luceros.

La playa del Saladar Urbanova

La playa del Saladar Urbanova
La playa del Saladar Urbanova

Kolejna plaża pół-miejska, która znajduje się niedaleko Agua Amarga. W niektórych jej częściach znajdziemy strefy dla nudystów. Niezwykły klimat plaży Saladar Urbanova tworzą też znajdujące się tam wydmy.

Playa del Postiguet

Playa del Postiguet
Playa del Postiguet

To plaża miejska znajdująca się niedaleko Castillo de Santa Bárbara i deptaka Paseo de la Explanada. Bliskość centrum miasta sprawia, że jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Alicante. Spokojne wody zapewniają bezpieczny wypoczynek i zabawę także najmłodszym. W pobliżu znajdziemy mnóstwo lokali usługowych, sklepów z pamiątkami, a także siłowni usytuowanych na świeżym powietrzu. Idealne miejsce zarówno na błogi wypoczynek na hamaku, jak i wypicie na plaży filiżanki kawy w promieniach zachodzącego słońca.

Playa de la Almadraba

Playa de la Almadraba, Plaże w Alicante
Playa de la Almadraba, Plaże w Alicante

Nieco dalej od centrum znajduje się plaża Almadraba. Brak większych tłumów i hałasu miejskiej aglomeracji sprawia, że jest to znakomite miejsce do spokojnego opalania się.

Zatoczki Calas del Cabo de las Huertas (np. Cala de la Palmera)

Zatoczki Calas del Cabo de las Huertas, Plaże w Alicante
Zatoczki Calas del Cabo de las Huertas, Plaże w Alicante

Plaże w Alicante to nie tylko złoty piasek. Dowodem na to są skaliste zatoczki Cabo de las Huertas, które znajdują się między plażą San Juan, a plażą Albufereta. Na długości 750 metrów oprócz skał, czeka na nas krystalicznie czysta woda – idealna dla miłośników nurkowania i snorkelingu.

Playa de la Albufereta

Playa de la Albufereta - Szerokie, piaszczyste plaże Alicante to niemal wizytówka tego miasta
Playa de la Albufereta – Szerokie, piaszczyste plaże Alicante to niemal wizytówka tego miasta

To maleńka plaża w północno-zachodniej części miasta, która odwiedzana jest chętnie przez mieszkańców Alicante. Miejsce to jest ważne także ze względów historycznych – dokonano tutaj kilku istotnych dla całego miasta odkryć archeologicznych.

Playa de Agua Amarga

Playa de Agua Amarga ro jedna z najlepszych plaż do wypoczynku z czworonogami - Plaże w Alicante
Playa de Agua Amarga ro jedna z najlepszych plaż do wypoczynku z czworonogami – Plaże w Alicante

Ta plaża w Alicante jest prawdopodobnie najbardziej niezwykła! Jako pierwsza w Hiszpanii i jedna z niewielu w Europie pozwala na wypoczynek nie tylko ludziom, ale także psom. Specjalnie zaprojektowane udogodnienia dla czworonogów sprawiają, że spędzisz tutaj ze swoim pupilem znakomity czas. Plaża dog-friendly pozwala psom nie tylko na kąpiel w morzu, ale i oferuje im kilka innych atrakcji. Jedną z nich są posiłki. Tak jak każdy człowiek ma swoje gusta i preferencje kulinarne, tak i dla czworonogów przygotowano specjalne menu, w którym znajdziemy lody, przekąski, piwo, a nawet posiłki wegetariańskie!

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.

Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY