Jaskinie Canelobre w prowincji Alicante

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Nie tylko zabytki. Nie tylko parki rozrywki. Nie tylko wspaniałe plaże. Region Walencji zaskoczy Cię jeszcze jednym miejscem, którego pewnie w ogóle się tutaj nie spodziewasz!

Jaskinie Canelobre (hiszp. Cuevas de Canelobre, kat. Coves del Canelobre) to jedna z największych atrakcji turystycznych w miejscowości Busot (26 km od Alicante i 50 km od Elche). Mimo to turyści zagraniczni często są zaskoczeni, że tak piękne miejsce można znaleźć właśnie w tym regionie.

Zdaniem badaczy jaskinie Canelobre liczą około 145 milionów lat. Mimo to przez większość czasu były praktycznie w ogóle nieznane. Ich odkrycia dokonali w X wieku Arabowie, jednak do XIX wieku nie budziły szczególnego zainteresowania. Podczas Hiszpańskiej Wojny Domowej (1936-1939) wojska republikańskie wykorzystywały to miejsce przy produkcji amunicji i naprawy uszkodzonych samolotów. Pozostałością po tych czasach jest część znajdujących się tu konstrukcji.

Zwiedzanie Cuevas de Canelobre

Jaskinie Canelobre zaskakują jeszcze zanim wejdziemy do ich wnętrza. A to za sprawą ich położenia na wysokości 700 metrów nad poziomem morza. Widok, który roztacza się z tego miejsca zostanie Wam w pamięci na długo. Nie zwlekajmy jednak i wejdźmy do środka…

Stalaktyty, stalagmity, kolumny skalne… kto ich nie widział? W Canelobre nabierają jednak magii, ponieważ całe wnętrze mieni się feerią kolorowych świateł. Takie miejsca być może znacie z Majorki (słynna jaskinia Cueva de los Verdes), jednak jak się okazuje wcale nie trzeba opuszczać Półwyspu Iberyjskiego, aby podobny widok zobaczyć na własne oczy.

Niektórzy porównują wnętrze jaskiń Canelobre do gotyckiej katedry. Powodem są jej strzeliste kształty oraz duże rozmiary (80 000 m2 powierzchni). Po drodze trafimy też na tunel o długości 45 metrów, w którym zobaczymy piękne dzieła sztuki wyrzeźbione przez naturę za pomocą wody i skał.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Canelobre najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Zakup biletu przez Internet gwarantuje brak kolejki do kasy i brak ryzyka, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od 1 września do 30 czerwca: od wtorku do piątku w godz. 10:30-16:50; soboty, niedziele i święta w godz. 10:30-17:50; w poniedziałki jaskinie są zamknięte. Od 1 lipca do 31 sierpnia i podczas Semana Santa: we wszystkie dni tygodnia w godz. 10:30-19;30; podczas Semana Santa do 18:30.
  • Adres: Carretera Cuevas Canelobre CV-776, 03111 Busot
  • Kup bilety na GetYourGuide

Hotele w Busot


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
WalencjaAtrakcje w Walencji: Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
AlicanteAtrakcje w Alicante: Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
CastellónPopularne miasta: Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne