Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiMarineland Mallorca - Delfinarium i rejsy z delfinami na Majorce

Marineland Mallorca – Delfinarium i rejsy z delfinami na Majorce

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Nie znam osoby, która nie kochałaby delfinów. A jak wiadomo Majorka to jedno z tych miejsc w Hiszpanii, gdzie możemy zobaczyć je zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i na wolności.

Marineland Mallorca zostało otwarte w 1970 roku i jest pierwszym delfinarium, jakie powstało w Hiszpanii. Jego położenie w pobliżu stolicy wyspy (Palma de Mallorca) sprawia, że jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym miejscu. Z wizyty tutaj ucieszą się przede wszystkim dzieci, dla których możliwość zobaczenia i obcowania z delfinami tak blisko będzie niezapomnianym przeżyciem. Chętni mogą także zrobić sobie ze zwierzętami zdjęcia oraz spędzić z nimi nieco więcej czasu po pokazach.

Atrakcje w delfinarium

Delfinarium na Majorce
Delfinarium na Majorce

Choć głównymi bohaterami w Marineland Mallorca są delfiny, to jest to także dom, dla wielu innych zwierząt. Możesz wybrać się tutaj na pokaz lwów morskich lub pokaz papug. Zobaczysz tu również pingwiny, flamingi, rekiny, płaszczki oraz ryby i ptaki z różnych części świata. Łącznie mieszka tu ponad 450 gatunków zwierząt! Ta pokaźna liczba sprawia, że Marineland można z powodzeniem nazwać ogrodem zoologicznym, aniżeli tylko delfinarium.

Wizyta w Marineland Mallorca to dobry pomysł na spędzenie dnia z rodziną i dziećmi
Wizyta w Marineland Mallorca to dobry pomysł na spędzenie dnia z rodziną i dziećmi

Rejsy z delfinami

Temat delfinariów coraz częściej budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest to znakomita rozrywka dla turystów. Z drugiej – zwierzęta biorące udział w pokazach nie zawsze są dobrze traktowane (w samym Internecie można znaleźć sporo opinii zoologów i innych specjalistów w tym temacie). Kontrowersje budzi także sposób pozyskiwania delfinów i ich przetrzymywania w zamkniętych zbiornikach.

Inne miejsca warte uwagi, to statki oferujące rejsy w towarzystwie delfinów
Inne miejsca warte uwagi, to statki oferujące rejsy w towarzystwie delfinów

Jeśli należysz do osób, które nie chcą wspierać tego typu rozrywki, możesz zdecydować się na alternatywny sposób obcowania z delfinami. Na Majorce organizowane są specjalne rejsy, podczas których możemy obserwować te piękne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wiele tego typu statków posiada szklane dno, dzięki czemu przepływające pod naszymi stopami delfiny są znacznie bliżej, niż gdy oglądamy je z trybun delfinarium.

Oczywiście tego typu rejsy z delfinami pozbawione są wymyślnych sztuczek wykonywanych przez te zwierzęta. Jednak czy właśnie to jest w tym wszystkim najważniejsze? Wybór należy do Ciebie.

Informacje praktyczne

Hotele na Majorce


 Majorka Przewodnik - Pobierz Darmowy Przewodnik po Majorce

Inne atrakcje na Balearach

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:
Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
MajorkaAtrakcje na Majorce: Katedra La Seu, Smocze jaskinie na Majorce, miejsca związane z Chopinem i George Sand, pasmo górskie Serra de Tramuntana, Akwarium Palma Aquarium, Zatoka Alkudyjska, Półwysep Formentor (Cap de Formentor), Zamek Bellver, Zamek Castillo de Santueri, Pałac Almudaina (Palau de l'Almudaina). Parki wodne i parki rozrywki: Western Water Park, Aqualand El Arenal, Safari Zoo Mallorca, Jungle Parc, Dinosaurland Mallorca, delfinarium Marineland Mallorca, wąwóz Torrent de Pareis. Popularne plaże: Playa de Palma. Popularne miejscowości: Palma de Mallorca, Valldemossa, Alcúdia, Puerto de Alcúdia, Porto Cristo, Can Picafort, Santa Ponsa, Port de Sóller, Sa Calobra, Sa Coma, El Arenal, Vilafranca de Bonany, Palma Nova, Port de Pollenca, Deià, Alaró, Fornalutx, Santa María del Camí, Megaluf, Can Pastilla.
MinorkaAtrakcje na Minorce: Dyskoteka Cova d’en Xoroi, dawna osada Son Catlar, cypel Cap de Cavalleria, przylądek Favaritx, góra Monte Toro, fortyfikacja Fortaleza de la Mola, wieża Torre de Fornells. Popularne miejscowości: Ciutadella de Menorca, Maó-Mahón, Fornells.
IbizaAtrakcje na Ibizie: Dalt Vila (Stare miasto Ibizy), Jaskinia Ses Fontanelles, jaskinia Cova de Can Marçà, jaskinia Cova Santa, jaskinia Cala Llonga, jaskinia Cova des Culleram, jaskinia Na Coloms, rezerwat przyrody Ses Salines, wyspa Es Vedra, park wodny Sirenis Aquagames, park wodny Aguamar, park wodny Portinatx, Muzeum Etnologiczne Museo Etnológico de Ibiza y Formentera, stanowisko archeologiczne Sa Caleta, bar Café del Mar, akwarium Cap Blanc. Popularne miejscowości: Ibiza (stolica wyspy o tej samej nazwie), Sant Antoni de Portmany (San Antonio Abad), Santa Eulària des Riu, Sant Josep de Sa Talaia, Es Cana. Popularne Plaże na IbizieCala de Sant Vicent
FormenteraAtrakcje na Foermenterze: Rezerwat przyrody Ses Salines, wysepka Espalmador, płaskowyż El Pilar de la Mola, plaża Platja Mitjorn, stolica wyspy San Francesc Xavier. Popularne miejscowości: La Savina, Es Pujols, Sant Ferran de ses Roques, Sant Ferran de ses Roques, Es Caló
CabreraAtrakcje na Cabrerze: Park Narodowy archipelagu Cabrera, zamek Castillo de Cabrera.
Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies
Zobacz także: Pogoda na Majorce
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne