Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiMarineland Mallorca - Delfinarium i rejsy z delfinami na Majorce

Marineland Mallorca – Delfinarium i rejsy z delfinami na Majorce

Nie znam osoby, która nie kochałaby delfinów. A jak wiadomo Majorka to jedno z tych miejsc w Hiszpanii, gdzie możemy zobaczyć je zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i na wolności.

Marineland Mallorca zostało otwarte w 1970 roku i jest pierwszym delfinarium, jakie powstało w Hiszpanii. Jego położenie w pobliżu stolicy wyspy (Palma de Mallorca) sprawia, że jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym miejscu. Z wizyty tutaj ucieszą się przede wszystkim dzieci, dla których możliwość zobaczenia i obcowania z delfinami tak blisko będzie niezapomnianym przeżyciem. Chętni mogą także zrobić sobie ze zwierzętami zdjęcia oraz spędzić z nimi nieco więcej czasu po pokazach.

Atrakcje w delfinarium

Delfinarium na Majorce
Delfinarium na Majorce

Choć głównymi bohaterami w Marineland Mallorca są delfiny, to jest to także dom, dla wielu innych zwierząt. Możesz wybrać się tutaj na pokaz lwów morskich lub pokaz papug. Zobaczysz tu również pingwiny, flamingi, rekiny, płaszczki oraz ryby i ptaki z różnych części świata. Łącznie mieszka tu ponad 450 gatunków zwierząt! Ta pokaźna liczba sprawia, że Marineland można z powodzeniem nazwać ogrodem zoologicznym, aniżeli tylko delfinarium.

Wizyta w Marineland Mallorca to dobry pomysł na spędzenie dnia z rodziną i dziećmi
Wizyta w Marineland Mallorca to dobry pomysł na spędzenie dnia z rodziną i dziećmi

Rejsy z delfinami

Temat delfinariów coraz częściej budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest to znakomita rozrywka dla turystów. Z drugiej – zwierzęta biorące udział w pokazach nie zawsze są dobrze traktowane (w samym Internecie można znaleźć sporo opinii zoologów i innych specjalistów w tym temacie). Kontrowersje budzi także sposób pozyskiwania delfinów i ich przetrzymywania w zamkniętych zbiornikach.

Inne miejsca warte uwagi, to statki oferujące rejsy w towarzystwie delfinów
Inne miejsca warte uwagi, to statki oferujące rejsy w towarzystwie delfinów

Jeśli należysz do osób, które nie chcą wspierać tego typu rozrywki, możesz zdecydować się na alternatywny sposób obcowania z delfinami. Na Majorce organizowane są specjalne rejsy, podczas których możemy obserwować te piękne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wiele tego typu statków posiada szklane dno, dzięki czemu przepływające pod naszymi stopami delfiny są znacznie bliżej, niż gdy oglądamy je z trybun delfinarium.

Oczywiście tego typu rejsy z delfinami pozbawione są wymyślnych sztuczek wykonywanych przez te zwierzęta. Jednak czy właśnie to jest w tym wszystkim najważniejsze? Wybór należy do Ciebie.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Marineland Mallorca najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu i październiku w godz. 9:30-17:30. W lipcu i sierpniu w godz. 9:30-18:00. Od listopada do marca Marineland Mallorca jest zamknięte.
  • Adres: Carrer Garcilaso de la Vega 9, 07181 Costa d’en Blanes
  • Kup bilety na GetYourGuide

Marineland Mallorca na mapie

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY