Akwarium Poema del Mar na Gran Canarii

Jeśli wypoczywasz na północy Gran Canarii, to rzut kamieniem od złotej plaży Playa de Las Canteras czeka na Ciebie pokaźny biały gmach, a w nim…

Akwarium Poema del Mar to światowej klasy atrakcja, którą odnajdziemy w samym centrum Las Palmas de Gran Canaria.

Choć budynek z zewnątrz nie sugeruje, że spędzimy tu dużo czasu, to na wycieczkę warto zarezerwować co najmniej dwie godziny. Mniej więcej tyle zajmuje przejście po wszystkich pomieszczeniach i kondygnacjach akwarium.

Rodzina Kiessling

Co ciekawe, za stworzeniem Akwarium stoi pochodząca z Niemiec rodzina Kiessling. Choć jej członkowie nie pochodzą z Gran Canarii, to na kanaryjskim archipelagu zadomowili się już właściwie na dobre. To z ich inicjatywy powstały parki rozrywki Loro Park oraz Siam Park na Teneryfie. Rodzina Kiessling angażuje się też w działania związane z ochroną przyrody. Stworzona w tym celu międzynarodowa fundacja Loro Parque Fundación jest odpowiedzialna za kilkadziesiąt projektów służących ochronie zwierząt na całym świecie.

Meduzy w Poema del Mar
Meduzy w Poema del Mar

Atrakcje i zwiedzanie

Poema del Mar to jedna z najmłodszych atrakcji na Gran Canarii. Akwarium zostało otwarte w grudniu 2017 roku i zgodnie z założeniami jego twórców ma być odwiedzane przez około pół miliona osób rocznie.

Do funkcjonowania tego ogromnego kompleksu zajmującego powierzchnię 12 000 m2 wykorzystuje się aż 8 milionów litrów wody! Jej głębiny są domem dla ponad 350 gatunków zwierząt morskich z całego świata. Dzięki zastosowaniu nowych technologii filtracji wody Poema del Mar zapewnia swoim mieszkańcom warunki życia maksymalnie zbliżone do tych, które znajdują się na wolności.

Akwarium Poema del Mar jest pełne niezwykłych zwierząt i roślin
Akwarium na Gran Canarii jest pełne niezwykłych zwierząt i roślin

Cała ekspozycja została podzielona na kilka stref przedstawiających ekosystemy z różnych części świata (także z obszaru Wysp Kanaryjskich). Duże wrażenie robi THE DEEP SEA LIFE – jedno z największych na świecie akwariów o zakrzywionej fasadzie liczącej 36 metrów długości i 7 metrów wysokości. Ciekawa jest też wizyta w dżungli przedstawiającej krajobrazy z różnych części świata. Miejscem idealnym do zdjęć jest natomiast cylinder wypełniony 400 000 litrami wody i zamieszkany przez kolorowe ryby i koralowce.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Poema del Mar najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od 9:00 do 18:00
  • Adres: Muelle Sanapú, 35008 Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania
  • Kup Bilety na GetYourGuide

Poema del Mar na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY