Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiMalgrat de Mar - Rodzinna enklawa na Costa Brava

Malgrat de Mar – Rodzinna enklawa na Costa Brava

Wśród różnych miejscowości nad Morzem Śródziemnym takich jak: Girona, Cadaqués, Figueres czy Tossa de Mar, jest jeszcze jedna, która zainteresuje Cię, jeśli szukasz ustronnego miejsca na urlop.

Malgrat de Mar to idealna miejscówka w Katalonii dla całej rodziny. Mnóstwo tu miejsc, w których najmłodsi mogą aktywnie spędzić czas, a dorośli – odpocząć i zrelaksować się. Niech nie zdziwi Cię więc fakt, że atrakcje w Malgrat de Mar, które znajdziesz w tym artykule w dużej mierze przedstawiają miejsca przeznaczone w dużej mierze dla maluchów :).

Stare Miasto Malgrat de Mar

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię zaczynać zwiedzanie każdego miasta od wizyty na Starówce (o ile taka istnieje). W przypadku Malgrat de Mar warto odwiedzić ją przede wszystkim dlatego, że jest jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic. To świetne miejsce do odkrycia najstarszych budynków w mieście, takich jak: Casa de los Clapers, Peixateries Velles, Escuelas Nuevas, Torre de ca l’Arnau, Torre del Castillo czy kościół Iglesia Parroquial de Sant Nicolau.

Parque Francesc Macià

Wśród kilku różnych parków, które znajdują się w Malgrat de Mar, na szczególną uwagę zasługuje Parque Francesc Macià. Miejsce to odwiedzane jest przez około 10 000 dzieci rocznie! A wszystko za sprawą ciekawych atrakcji, które rozbudzają wyobraźnię najmłodszych. Odnajdzie się tu zarówno kilkulatek, na którego czekają place zabaw, gigantyczne muchomory czy tyrolka, jak i nieco starsze dzieci, dla których przygotowano skateboard park.

Kościół Iglesia Parroquial de Sant Nicolau w Malgrat de Mar na wybrzeżu Costa Brava
Kościół Iglesia Parroquial de Sant Nicolau w Malgrat de Mar na wybrzeżu Costa Brava

Plaże w Malgrat de Mar

Czy wspominałam już że Malgrat de Mar to miejsce idealne do wypoczynku z dziećmi?  Tutejsze plaże są nie tylko szerokie, ale też rozciągają się na długość aż 4,5 km. Przy brzegu nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, które szczególnie w okresie letnim mogą przybierać bardzo ciekawe formy (np. pływające, dmuchane place zabaw).

Atrakcji nie zabraknie także dla dorosłych. Oprócz pływania w morzu i kąpieli słonecznej, plaże w Malgrat de Mar są przystosowane także do uprawiania różnych sportów. W pobliżu znajdziemy też takie udogodnienia jak restauracje, prysznice czy toalety. Wśród najciekawszych plaż warto wymienić:

  • Playa de la Conca (najdłuższa plaż w Malgrat de Mar)
  • Playa del Astillero
  • Playa de Malgrat Centro
  • Playa de la Punta de la Tordera

Gdzie na zakupy?

Aby skosztować świeżych, lokalnych produktów, nie musisz długo szukać. W samym sercu starówki znajduje Mercado Municipial – hala targowa pełna owoców, warzyw, ryb, owoców morza i różnych rodzajów mięsa. Miejsce to jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:30 (z przerwą od 13:30 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00.

Jeśli podczas wizyty w Malgrat de Mar najdzie Cię ochota na kupienie kilku fajnych ciuszków, odwiedź Mercado Semanal usytuowany między ulicami Calle Joan Maragall i Roger de Flor niedaleko placu Plaza de la Germana Campos. Ten targ organizowany jest w czwartki w godz. 8:00-14:00.

Marineland Catalunya

Kilka minut drogi od centrum Malgrat de Mar znajdziesz miejsce, na które warto zarezerwować sobie cały dzień. Marineland Catalunya to dość nietypowy park atrakcji. „Nietypowy” bo z jednej strony znajdują się w nim atrakcje charakterystyczne dla parku wodnego (baseny, zjeżdżalnie, wodne place zabaw), a z drugiej – ogród zoologiczny.

W tym ostatnim szczególne miejsce zajmują delfiny, lwy morskie i egzotyczne ptaki. Zwierzęta te nie tylko prezentują odwiedzającym swoje wdzięki, ale też umiejętności. W Marineland Catalunya odbywają się bowiem cykliczne pokazy zwierząt, które oczywiście cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci.

Fiesty w Malgrat de Mar, które warto zobaczyć

Fiesta Mayor de Sant Roc

Początek sierpnia to w Malgrat de Mar okres wielu wydarzeń kulturalnych, które obejmują całe miasto. Punktem kulminacyjnym tych wydarzeń jest obchdzona 16 sierpnia Fiesta Mayor de Sant Roc. Tego dnia organizowane są liczne konkursy (np. konkurs budowania zamków z piasku), pokazy teatralne, występy taneczne, a także pokazy sztucznych ogni, które odbywają się wieczorem na plaży.

Fiesta Mayor de Sant Nicolau

Malgrat de Mar warto odwiedzić 6 grudnia. To właśnie w dniu św. Mikołaja odbywa się tutaj mnóstwo wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Wśród tych najciekawszych warto wymienić: pokazy kinowe, dyskoteki, correfoc, koncerty, jarmarki, spektakle teatralne, pochody gigantes y encajeras.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY