BIOPARC Valencia – Ogród zoologiczny pełen afrykańskich zwierząt
5 (100%) 1 vote

Aby poznać bliżej afrykańskie ekosystemy wcale nie musisz opuszczać kontynentu europejskiego. Wystarczy, że udasz się na wybrzeże Costa Blanca do malowniczej Walencji!

BIOPARC Valencia to ogromnej wielkości (pow. 100 000 m2) ogród zoologiczny odtwarzający naturalne ekosystemy występujące w Afryce m.in.: lasy równikowe, obszar Madagaskaru oraz sawannę. Odwiedzając to miejsce, możemy zobaczyć najpopularniejsze afrykańskie zwierzęta w środowisku, które maksymalnie przypomina naturalne regiony ich występowania.

To co wyróżnia BIOPARC Valencia na tle innych ogrodów zoologicznych to ogromna róznorodność gatunków zwierząt. Zobaczymy tu między innymi: antylopy, strusie, bawoły, zebry, szympanse, krokodyle, słonie, flamingi, hipopotamy, goryle, żyrafy, pelikany, żółwie, surykatki, nosorożce… i dużo, dużo więcej! Łącznie mieszka tu ponad 3000 zwierząt.

Warto wiedzieć, że BIOPARC znajduje się nie tylko w Walencji, ale także w regionie Andaluzji, w mieście Fuengirola.

Dobro zwierząt na pierwszym miejscu

Władze parku przykładają ogromną wagę do dbania o dobro zwierząt. Zaspokajanie ich potrzeb biologicznych i fizjologicznych nie ogranicza się tylko do zapewniania pokarmu i dbania o czystość. Gatunki, które w środowisku naturalnym żyją w parach, robią to również w BIOPARC Valencia. Zwierzęta wymagające szczególnej pielęgnacji lub specyficznych warunków życia (np. niezbędnych do reprodukcji) mają to wszystko zapewnione w maksymalnie możliwy sposób. To wszystko sprawia, że z dobrodziejstw oferowanych wewnątrz zoo mogą korzystać nie tylko turyści, ale przede wszystkim zwierzęta.

O tym, że dobro zwierząt jest w BIOPARC Valencia jest stawiane na pierwszym miejscu, można się przekonać obserwując różne działania związane z działalnością tego miejsca. Jedna z takich akcji została przeprowadzona w sierpniu 2018 r., gdy w Walencji pojawiła się gwałtowna fala upałów. Ekipa techniczna parku postanowiła pomóc swoim podopiecznym w ochłodzeniu organizmu za pomocą kreatywnie podanego pożywienia. Zostało ono wcześniej zamrożone i w formie lodowych brył podane zwierzętom. Całą akcję możecie zobaczyć na wideo poniżej.

Atrakcje wewnątrz parku

Na wycieczkę po BIOPARC Valencia warto zarezerwować sobie cały dzień (szczególnie jeśli wybierasz się z dziećmi). Oprócz zwiedzania parku i oglądania różnych gatunków zwierząt, czeka tu na Ciebie także kilka innych atrakcji, np.:

  • pokazy ptaków i ssaków
  • pokazy karmienia szympansów, goryli i słoni
  • kino wyświetlające film dokumentalny nt. parku (ok. 10 minut) oraz film dokumentalny “Los herederos del arca” (ok. 50 minut)
  • spacer bez barier wśród zwierząt Madagaskaru (m.in. lemurów)

Większość z wymienionych wyżej atrakcji odbywa się w określonych godzinach, dlatego warto zapoznać się z nimi zaraz po wejściu do parku, by jak najlepiej rozplanować swoją wizytę.

BIOPARC Valencia – Informacje praktyczne

  • Bilety do BIOPARC Valencia najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wtedy stania w kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: zazwyczaj od 10:00 do 20:00/21:00 (w zależności od pory roku)
  • Adres: Av. Pío Baroja 3, 46015 València (łatwy dojazd autobusem, metrem, pociągiem, samochodem lub rowerem)
  • Kup bilety przez Internet >


Popularne hotele w Walencji

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Walencja Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii. Popularne miasta: Walencja 
Alicante Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki, Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
Castellón Castellón de la Plana
Zobacz także: Fiesta Els Enfarinats  |  Wyspa Tabarca  |  Fallas de Valencia  |  Hogueras de Alicante  |  Pogoda w Alicante  |  Pogoda w Walencji
 
Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar