Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiBIOPARC Valencia - Ogród zoologiczny pełen afrykańskich zwierząt

BIOPARC Valencia – Ogród zoologiczny pełen afrykańskich zwierząt

Aby poznać bliżej afrykańskie ekosystemy, wcale nie musisz opuszczać kontynentu europejskiego. Wystarczy, że udasz się na wybrzeże Costa Blanca i odwiedzisz miasto Walencja!

BIOPARC Valencia to ogromnej wielkości (pow. 100 000 m2) ogród zoologiczny odtwarzający naturalne ekosystemy występujące w Afryce m.in.: lasy równikowe, obszar Madagaskaru oraz sawannę. Odwiedzając to miejsce, możemy zobaczyć jak najpopularniejsze afrykańskie zwierzęta żyją w środowisku, które maksymalnie przypomina naturalne regiony ich występowania.

BIOPARC Valencia - Ogród zoologiczny w Walencji
BIOPARC Valencia – Ogród zoologiczny w Walencji

To co wyróżnia BIOPARC Valencia na tle innych ogrodów zoologicznych to ogromna róznorodność gatunków zwierząt. Zobaczymy tu między innymi: antylopy, strusie, bawoły, zebry, szympanse, krokodyle, słonie, flamingi, hipopotamy, goryle, żyrafy, pelikany, żółwie, surykatki, nosorożce… i dużo, dużo więcej! Łącznie mieszka tu ponad 3000 zwierząt.

Warto wiedzieć, że Walencja to tylko jedno z miejsc, w których znajduje się BIOPARC. Podobny park znajduje się także w regionie Andaluzji, w mieście Fuengirola.

Zwiedzanie i atrakcje w Bioparc Valencia

Na wycieczkę po BIOPARC Valencia warto zarezerwować sobie cały dzień (szczególnie jeśli wybierasz się z dziećmi). Oprócz zwiedzania zoo i obcowania ze zwierzętami, czekają tu na Ciebie także rozmaite atrakcje, np.:

  • pokazy ptaków i ssaków;
  • pokazy karmienia szympansów, goryli i słoni;
  • kino wyświetlające film dokumentalny nt. parku (ok. 10 minut) oraz film dokumentalny „Los herederos del arca” (ok. 50 minut);
  • spacer bez barier wśród zwierząt Madagaskaru (m.in. lemurów).

WARTO WIEDZIEĆ: Niektóre atrakcje i pokazy odbywają się w określonych godzinach, dlatego najlepiej zapoznać się z nimi zaraz po wejściu do parku, by jak najlepiej rozplanować swoją wizytę.

Ciekawostki o Zoo

Flamingi w BIOPARC Valencia
Flamingi na terenie BIOPARC Walencja w Hiszpanii.

Władze parku przykładają ogromną wagę do dbania o dobro zwierząt. Zaspokajanie ich potrzeb biologicznych i fizjologicznych nie ogranicza się tylko do zapewniania pokarmu i dbania o czystość. Gatunki, które w środowisku naturalnym żyją w parach, robią to również w BIOPARC Valencia. Zwierzęta wymagające szczególnej pielęgnacji lub specyficznych warunków życia (np. niezbędnych do reprodukcji) mają to wszystko zapewnione w maksymalnie możliwy sposób. To wszystko sprawia, że z dobrodziejstw oferowanych wewnątrz zoo mogą korzystać nie tylko turyści, ale przede wszystkim zwierzęta.

Żyrafy w BIOPARC Valencia
Żyrafy w BIOPARC Valencia.

O tym, że odpowiedzialne zajmowanie się zwierzętami jest w BIOPARC Valencia stawiane na pierwszym miejscu, można się przekonać, obserwując różne działania związane z działalnością tego miejsca. Jedna z takich akcji została przeprowadzona w sierpniu 2018 r., gdy w Walencji pojawiła się gwałtowna fala upałów. Ekipa techniczna parku postanowiła pomóc niektórym swoim podopiecznym (np. hipopotamom) w ochłodzeniu organizmu za pomocą kreatywnie podanego pożywienia. Zostało ono wcześniej zamrożone i w formie lodowych brył podane zwierzętom.

Informacje praktyczne

  • Bilety do BIOPARC Valencia najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wtedy stania w kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: zazwyczaj od 10:00 do 20:00/21:00 (w zależności od pory roku)
  • Adres: Av. Pío Baroja 3, 46015 València (łatwy dojazd autobusem, metrem, pociągiem, samochodem lub rowerem)
  • Kup bilety na GetYourGuide

BIOPARC Valencia na mapie

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.

Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY