Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiTerra Natura Benidorm - Tematyczny ogród zoologiczny w Benidorm

Terra Natura Benidorm – Tematyczny ogród zoologiczny w Benidorm

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Gdzie znaleźć około 1500 zwierząt z ponad 200 różnych gatunków? W prowincji Alicante jest tylko jedno takie miejsce!

Terra Natura Benidorm to ogród zoologiczny w miejscowości Benidorm (region Walencji). Jego celem jest edukacja oraz działania na rzecz zachowania bioróżnorodności naszej planety w różnych zakątkach świata. Tym co wyróżnia Terra Natura od innych tego typu miejsc jest udział w wielu międzynarodowych programach działających na rzecz reprodukcji gatunków zagrożonych wyginięciem.

Zwiedzanie Terra Natura i Zoo Experience

Wizyta w Terra Natura Benidorm to doskonały pomysł na rozrywkę dla całej rodziny. W ciągu jednego dnia masz okazję poznać kulturę, gastronomię, zwyczaje i przede wszystkim faunę i florę trzech kontynentów: Europy, Azji i Ameryki. Każdy kto odwiedza to miejsce może poczuć się jak podróżnik odkrywający nowe lądy.

Oprócz klasycznego zwiedzania ogrodu zoologicznego, możemy wybrać się też na atrakcję specjalną jaką jest Zoo Experience. To jedyna w swoim rodzaju okazja do tego, aby wraz z opiekunami różnych zwierząt przyjrzeć się im bliżej, poznać ich zwyczaje i zrozumieć ich zachowania. Odkryj jakie sekrety kryją tygrysy, słonie, wielbłądy, jaguary, drapieżne ptaki i wiele innych stworzeń zamieszkujących Ziemię.

Park wodny Aqua Natura

Częścią ogrodu zoologicznego Terra Natura jest też park wodny Aqua Natura. Tutaj na zwiedzających czeka wszystko to, czego można spodziewać się po dobrym aquaparku. Zjeżdżalnie, baseny, spływy pontonowe, wodny plac zabaw – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Informacje praktyczne


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
WalencjaAtrakcje w Walencji: Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
AlicanteAtrakcje w Alicante: Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
CastellónPopularne miasta: Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne