Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiSkąd się wziął czerwony zamek El Bil Bil w Benalmadenie?

Skąd się wziął czerwony zamek El Bil Bil w Benalmadenie?

Jeśli spędzasz urlop w Benalmadenie, Twojej uwadze na pewno nie umknie jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w tym mieście.

Castillo El Bil Bil to maleńki pałacyk w Benalmadenie, który położony jest tuż nad samym morzem. Jego charakterystyczna czerwona fasada kontrastuje z żółtym piaskiem, sprawiając tym samym, że cała budowla zwraca uwagę każdego, kto znajdzie się w jej okolicy.

Zamek El Bil Bil to ulubione miejsce zawierania związków małżeńskich. Fakt, jego wygląd jest tak urzekający, że trudno mu się oprzeć. Czerwona elewacja, charakterystycznie zaokrąglone okna, kolorowe mozaiki (hiszp. azulejos) to typowe elementy stylu mudejar. Dodaj do tego znajdujący się tuż obok skwer z palmami, specjalne wieczorne oświetlenie, a uzyskasz najbardziej magiczny klimat, jaki można wyobrazić sobie na randkę.

Historia zamku El Bil Bil

Losy Zamku El Bil Bil były dość przewrotne. Jego historia rozpoczyna się w latach 30. XX wieku, kiedy to małżeństwo Hermann zatrudniło architekta Enrique Atencia do zaprojektowania w tym miejscu domu. Ostatecznie budynek udało się ukończyć w 1936 r. jednak Hiszpańska Wojna Domowa (1936-1939) zmusiła państwo Hermann do ucieczki do Francji.

Wkrótce budynek został kupiony przez pochodzącą z Ameryki rodzinę Schestrom. Wykonali oni niezbędne renowacje, przykładając szczególną wagę do upiększenia ogrodów. To ta rodzina nadała mu też dzisiejsza nazwę Castillo El Bil Bil (mówi się, że pochodzi ona od pierwszych liter imion członków rodziny).

W latach 70. zameczek został sprzedany ostatniemu właścicielowi. Gerard Saintmoux, który go nabył, nie przykładał do budynku zbyt dużej wagi. Można wręcz powiedzieć, że zarówno pałacyk, jak i jego ogrody zostały prawie całkowicie porzucone. W latach 80. postanowił on sprzedać budynek miastu. Od tego czasu odrestaurowano go dwukrotnie, tworząc w jego wnętrzach Centrum Kultury.

CIEWKAWOSTKA: Zamek Castillo El Bil Bil stał się tłem wydarzeń w filmie „El coleccionista de cadáveres” (1967).

Informacje praktyczne

  • Adres: Av. Antonio Machado, 78, 29631 Benalmádena, Málaga, Hiszpania

Zamek El Bil Bil na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY