Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiTerra Mítica - Emocjonujący park rozrywki w Benidorm

Terra Mítica – Emocjonujący park rozrywki w Benidorm

Mówi się, że Benidorm to miasto wieżowców. Ja powiedziałabym, że jest to też miasto parków rozrywki, bo znajdziemy ich tu aż pięć. W tym artykule poznasz jeden z najciekawszych!

Terra Mítica to park rozrywki w Benidorm (region Walencji), który został otwarty w 2000 roku. Z łatwością dotrzemy do niego z takich miast jak Alicante (25 km), Murcja (120 km) czy ze stolicy regionu, miasta Walencja (140 km). Zanim jednak się tutaj wybierzemy, warto wiedzieć jakie atrakcje czekają nas w środku.

Atrakcje w Terra Mítica

Wyjątkowość Terra Mítica polega na tym, że miejsce to skupia się tematycznie wokół pięciu krain położonych nad Morzem Śródziemnym. Te krainy to: Egipto (Egipt), Grecia (Grecja), Roma (Rzym), Iberia (Hiszpania) oraz Las Islas (Wyspy). Symbolem samego Morza jest natomiast znajdujące się pośrodku parku jezioro. Rozmaityim atrakcjom uroku dodaje wszechobecna roślinność śródziemnomorska.

Wycieczka do Terra Mítica to okazja do zanurzenia się w historii śródziemnomorskich krajów, podziwiania pięknych krajobrazów i przede wszystkim – do sporej dawki adrenaliny, której tutaj nie brakuje! Wystarczy wybrać się na przejażdżkę rollercoasterem Titánide, który rozwija prędkość do 100 km/h, pełen jest zawijasów i obrotów o 360 stopni!

Zastrzyk emocji zafundują Wam także takie atrakcje jak: Synkope (gigantyczne, obracające się „wahadło”), Tornado (huśtawki łańcuchowe, które wzniosą Cię na wysokość 80 m), Magnus Colossus (drewniany rollercoaster), Inferno (rollercoaster 4D z obracającymi się krzesełkami), Flight of the Phoenix (wieża ze spadającymi krzesełkami) oraz La Cólera de Akiles (ekstremalna „huśtawka” w kształcie łodzi).

W parku znajdziemy także kilka atrakcji wodnych, takich jak spływy specjalnymi łodziami, krótkie rejsy statkami wycieczkowymi czy pontonami. Oczywiście w Terra Mítica nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Należą do nich m.in. liczne karuzele, kolejki, labirynt Minotaura czy mniejszych gabarytów huśtawki łańcuchowe. Warto wybrać się też na liczne inscenizowane pokazy i filmy, które świetnie sprawdzą się podczas rodzinnego pobytu.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Terra Mítica najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: dostępne na www.terramiticapark.com/calendario
  • Adres: Partida del Moralet, s/n, 03502 Benidorm, Alicante, Hiszpania
  • Kup bilety na GetYourGuide

Terra Mítica na mapie

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.

Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY