Terra Mítica – Park rozrywki w Benidorm

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Mówi się, że Benidorm to miasto wieżowców. Ja powiedziałabym, że jest to też miasto parków rozrywki, bo znajdziemy ich tu aż pięć. W tym artykule poznasz jeden z najciekawszych!

Terra Mítica to park rozrywki w Benidorm (region Walencji), który został otwarty w 2000 roku. Z łatwością dotrzemy do niego z takich miast jak Alicante (25 km), Murcja (120 km) czy ze stolicy regionu, miasta Walencja (140 km). Zanim jednak się tutaj wybierzemy, warto wiedzieć jakie atrakcje czekają nas w środku.

Atrakcje w Terra Mítica

Wyjątkowość Terra Mítica polega na tym, że miejsce to skupia się tematycznie wokół pięciu krain położonych nad Morzem Śródziemnym. Te krainy to: Egipto (Egipt), Grecia (Grecja), Roma (Rzym), Iberia (Hiszpania) oraz Las Islas (Wyspy). Symbolem samego Morza jest natomiast znajdujące się pośrodku parku jezioro. Rozmaityim atrakcjom uroku dodaje wszechobecna roślinność śródziemnomorska.

Wycieczka do Terra Mítica to okazja do zanurzenia się w historii śródziemnomorskich krajów, podziwiania pięknych krajobrazów i przede wszystkim – do sporej dawki adrenaliny, której tutaj nie brakuje! Wystarczy wybrać się na przejażdżkę rollercoasterem Titánide, który rozwija prędkość do 100 km/h, pełen jest zawijasów i obrotów o 360 stopni!

Zastrzyk emocji zafundują Wam także takie atrakcje jak: Synkope (gigantyczne, obracające się „wahadło”), Tornado (huśtawki łańcuchowe, które wzniosą Cię na wysokość 80 m), Magnus Colossus (drewniany rollercoaster), Inferno (rollercoaster 4D z obracającymi się krzesełkami), Flight of the Phoenix (wieża ze spadającymi krzesełkami) oraz La Cólera de Akiles (ekstremalna „huśtawka” w kształcie łodzi).

W parku znajdziemy także kilka atrakcji wodnych, takich jak spływy specjalnymi łodziami, krótkie rejsy statkami wycieczkowymi czy pontonami. Oczywiście w Terra Mítica nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Należą do nich m.in. liczne karuzele, kolejki, labirynt Minotaura czy mniejszych gabarytów huśtawki łańcuchowe. Warto wybrać się też na liczne inscenizowane pokazy i filmy, które świetnie sprawdzą się podczas rodzinnego pobytu.

Informacje praktyczne

Hotele w Benidorm


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
WalencjaAtrakcje w Walencji: Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
AlicanteAtrakcje w Alicante: Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
CastellónPopularne miasta: Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne