Strona głównaRegion MadrytuMadrytZoo Aquarium de Madrid – Niezwykły ogród zoologiczny w stolicy Hiszpanii

Zoo Aquarium de Madrid – Niezwykły ogród zoologiczny w stolicy Hiszpanii

Madryt oferuje niezwykle szeroką gamę atrakcji turystycznych. Czy zastanawiacie się, którą zoo-baczyć? Cóż, mam dla Was pewną propozycję…

Należące do jednego z najważniejszych ogrodów zoologicznych na świecie, Zoo Aquarium znajduje się w madryckim Casa de Campo, czyli ogromnym parku miejskim, ulokowanym nieco na zachód od ścisłego centrum stolicy Hiszpanii. Tak jak sugeruje już jego nazwa, obiekt pełni jednocześnie funkcje tradycyjnego zoo oraz akwarium, a jego łączna powierzchnia wynosi aż 22 hektary. Dzięki swojej ogromnej powierzchni zoo stanowi dom dla 500 różnych gatunków zwierząt. To prawdziwy raj dla miłośników fauny, ale nie martwcie się – i dla fanów flory nie zabraknie atrakcji, gdyż w zoo znajduje się także ogród botaniczny.

Warto również wiedzieć, że działające od 1972 roku Zoo Aquarium de Madrid bierze aktywny udział w programach ochrony gatunków zagrożonych, m.in. pandy wielkiej, oraz nosorożca indyjskiego.

Zoo Aquarium Madrid – Atrakcja wymarzona dla dzieci!

Wizytę w Zoo Aquarium w Madrycie szczególnie polecam rodzinom z dziećmi – głównie ze względu na fakt, że taka wycieczka to świetna szansa dla maluchów na obejrzenie różnych gatunków zwierząt, odwiedzenie delfinarium, a także dowiedzenie się wielu ciekawostek o zoo i jego mieszkańcach. Poza tym obiekt oferuje swoim najmłodszym gościom ciekawe warsztaty edukacyjne poświęcone ochronie przyrody, a także różnorodne imprezy tematyczne, o których wspomnę już za chwilę. Z pewnością jednak nie tylko dzieci ucieszą się z wizyty w tym miejscu – madryckie zoo ma wiele do zaoferowania i spodoba się również dorosłym, którzy lubią zgłębiać tajniki fascynującego świata zwierząt.

WARTO WIEDZIEĆ: Aby nie tracić czasu i uniknąć kolejki, warto zaopatrzyć się w bilet wstępu z wyprzedzeniem na GetYourGuide.

Jakie zwierzęta zobaczymy w Zoo Aquarium Madrid?

Zoo Aquarium de Madrid pozwala na dokładne przyjrzenie się reprezentantom fauny z całego globu, jednak niepodważalnymi gwiazdami tego ogrodu zoologicznego są pandy wielkie. W madryckim obiekcie cieszą się sławą i uwielbieniem do tego stopnia, że odwiedzała je nawet Zofia, królowa Hiszpanii.

W madryckim zoo żyje wiele różnych gatunków zwierząt, ale prawdziwą maskotką tego miejsca jest urocza panda wielka
W Zoo Aquarium de Madrid żyje wiele różnych gatunków zwierząt, ale prawdziwą maskotką tego miejsca jest urocza panda wielka

WARTO WIEDZIEĆ: Pandy wielkie w środowisku naturalnym występują tylko w Chinach. Są one objęte ochroną, ponieważ ich populacja jest narażona na wyginięcie.

Zoo ulokowane w Casa de Campo jest domem dla takich zwierząt jak: koale, guanaco, rysie iberyjskie, gazele pustynne, zebry, żyrafy, słonie indyjskie, leopardy, lemury, żółwie olbrzymie, nosorożce azjatyckie, nosorożce indyjskie, niedźwiedzie tybetańskie, biruangi malajskie, mrówkojady, lorysy górskie, goryle, szympansy, lwy azjatyckie, hipopotamy, a nawet tygrysy syberyjskie.

W tamtejszej „ptaszarni” (hiszp. aviario) możemy przyjrzeć się zróżnicowanym gatunkom – od ptaków drapieżnych, np. strusi emu, orłów iberyjskich, sępów płowych do przepięknych flamingów karmazynowych czy ar zielonoskrzydłych.

Na tym jednak nie kończy się nasza przygoda w madryckim zoo… Akwarium w tym obiekcie daje nam możliwość stanięcia oko w oko z m.in. budzącymi grozę szarymi rekinami rafowymi, a także itjarą goliat, niezwykle drapieżną rybą, która potrafi w ciągu swojego życia ważyć nawet 600 kilogramów! Zoo Aquarium de Madrid dysponuje także delfinarium, w którego wodach pluskają się uwielbiane przez dzieci delfiny bultonose.

Wycieczka do zoo podczas wizyty w Madrycie to idealny pomysł na ciekawe i rozwijające wakacje z dziećmi w każdym wieku
Wycieczka do zoo podczas wizyty w Madrycie to idealny pomysł na ciekawe i rozwijające wakacje z dziećmi w każdym wieku

W madryckim zoo możecie zobaczyć różne gatunki zwierząt, ale warto podkreślić, że mieszkają tu także zwierzęta, którym grozi wyginięcie. Dzięki temu, że kompleks korzysta z zaawansowanych technik dotyczących zapewnienia właściwej opieki nad swoimi mieszkańcami, możecie na własne oczy zobaczyć zagrożone oraz rzadkie gatunki zwierząt, których przetrwanie w dzisiejszym świecie wciąż stoi pod znakiem zapytania.

WARTO WIEDZIEĆ: Jeśli chcielibyście ujrzeć na żywo konkretnego mieszkańca Zoo Aquarium de Madrid lub posłuchać wykładu na temat któregoś z nich, warto sprawdzić kalendarium wydarzeń i aktualności na oficjalnej stronie zoo i kupić bilety na najdogodniejszy (i zapewniający najlepsze atrakcje dodatkowe) termin.

Połączenie edukacji z rozrywką w Zoo Aquarium de Madrid

Madrycki ogród zoologiczny jest naprawdę ogromny – szacuje się, że na jego przemierzanie należy zarezerwować sobie kilka godzin. Pracownicy Zoo Aquarium de Madrid oferują swoim gościom interaktywne wystawy i programy edukacyjne, których celem jest wzbudzenie zaciekawienia światem przyrody – zwłaszcza z myślą o maluchach. Po zaspokojeniu głodu… wiedzy, rozważmy udanie się do jednej z tamtejszych restauracji i barów, chociażby Restaurante Bagaray.

Z wizyty w Zoo Aquarium de Madrid zachwycone będą nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy lubią odkrywać sekrety świata zwierząt
Z wizyty w Zoo Aquarium de Madrid zachwycone będą nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy lubią odkrywać sekrety świata zwierząt

Co ciekawe, motywy przewodnie warsztatów tematycznych w ogrodzie zoologicznym zmieniają się w zależności od pory roku, np. bożonarodzeniowe, letnie, halloweenowe, a także wielkanocne. Istnieje nawet możliwość zorganizowania urodzin dziecka w Zoo Aquarium de Madrid, o czym możecie przeczytać na stronie głównej obiektu. To z pewnością byłaby niezapomniana impreza dla każdego dziecka!

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Zoo Aquarium Madrid najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Casa de Campo, s/n, Moncloa – Aravaca, 28011 Madrid, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz 11:00-18:00. W soboty i niedzielę 11:00-20:00.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Zoo Aquarium Madrid na mapie

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY