Parque Warner Madrid

Madryt to miasto, w którym nie brakuje atrakcji dla dorosłych. Ale co jeśli nadal czujesz się dużym dzieckiem lub najbliższe wakacje masz zamiar spędzić z dziećmi? Nic prostszego!

Parque Warner Madrid to jedno z tych miejsc, które musi odwiedzić każdy mały i duży fan kreskówek! Zlokalizowany 23 km od Madrytu park tematyczny został założony w 2002 r. Swoimi atrakcjami nawiązuje do rozmaitych bajek wytwórni Warner Bros. Znajdziemy tutaj m.in.: karuzele, domy strachów, rollercoastery oraz atrakcje dedykowane konkretnej kreskówce, jak np. Przygoda ze Scooby-Doo. Wszystko to podzielone jest na 5 stref, których opis znajdziesz niżej.

Strefa Hollywood Boulevard

To miejsce poświęcone największym gwiazdom kina, takim jak: Gary Cooper, Jack Lemmon, Natalie Wood, Ingrid Bergman, Morgan Freeman, Sal Mineo, Kevin Costner, Julia Roberts czy Harrison Ford. Spacer alejkami Hollywood Boulevard może przypominać przechadzkę słynną Aleją Gwiazd w Kaliforni. Przy odrobinie szczęścia może uda Wam się nawet zrobić selfie z tutejszą Marilyn Monroe?

Strefa Movie World Studios

W tej części Parque Warner Madrid oprócz znakomitej zabawy, czeka Was także sporo śmiechu.

Małe miasteczka do złudzenia przypominające te, które normalnie widujesz tylko na szklanym ekranie, rozbudzą Twoją wyobraźnię tak bardzo, że szybko poczujesz się częścią tego świata. Przekonaj się na własne skórze, jak to jest spotkać na swojej drodze Misia Yogi przemierzającego znane sobie tereny Jellystone Park. Wybierz się na szybką przejażdżkę rollercoasterem, który rozpędzi Cię do prędkości 115 km/h. Odwiedź studio filmowe i zobacz, w jaki sposób powstają Twoje ulubione kreskówki od A do Z.

Strefa Old West Territory

Jeśli lubisz Dziki Zachód, to ta część Parque Warner Madrid z pewnością skradnie Twoje serce. Na 78 000 m2 czeka na Ciebie uroczne, fikcyjne miasteczko pełne domów, sklepów, saloonów, a nawet lekarzy! Wszystko to utrzymane oczywiście w klimacie Dzikiego Zachodu, jaki znamy głównie z bajek. Wśród atrakcji znajdziesz najdłuższy drewniany rollercoaster w Europie, spływ rzeką Río Bravo prowadzący przez wioskę Indian, kopalnię złota oraz rozległe tereny przypominające głęboki Dziki Zachód. Jeśli lubisz adrenalinę, koniecznie odwiedź też tutejsze nawiedzone miejsce (El Pueblo maldito), w którym oprócz klasycznych straszydeł czekają też na Ciebie przerażające hologramy i efekty wizualne. Gęsia skórka gwarantowana!

Strefa Cartoon Village

Czas na wizytę w domach Twoich ulubieńców! Odwiedź Casita de la Abuelita, by spotkać się z uroczą staruszką i jej ukochanym ptaszkiem Tweety. Zajrzyj do Nory Królika Bugsa, przywitaj się z Kaczorem Duffy, przeżyj przygodę ze Scooby-Doo i spotkaj się oko w oko ze Strusiem Pędziwiatrem (o ile zdążysz!). Na małych kierowców czeka z kolei Escuela de Conducción YABBA-DABBA-DOO, czyli szkoła jazdy prowadzona przez Flintstonów.

Strefa Super Heroes World

Fani Supermana i Batmana łączcie się! Oto miejsce, w którym Wasze marzenia o odwiedzinach w Metropolis i Gotham City zostaną spełnione. Czas na sporą dawkę adrenaliny, wirujące karuzele i mrożący krew w żyłach rollercoaster! Ale zachowaj spokój – nad wszystkim czuwają dwaj superbohaterowie, przy których przecież nikomu włos z głowy nie spadnie.

Parque Warner Madrid to jednak dużo, dużo więcej!

To wszystko, co wymieniłam powyżej, to jedynie niewielki zalążek tego, co naprawdę czeka Was w Parque Warner Madrid. Oprócz stałych atrakcji w parku mają miejsce także wydarzenia sezonowe (np. w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub Halloween) oraz spotkania z bohaterami najpopularniejszych bajek. Wszystkie z nich znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej parku: www.parquewarner.com

Na tej samej stronie macie także możliwość zakupu biletu online (najlepsza opcja na ominięcie kolejek) oraz biletu kolejowego lub autobusowego, który ułatwi Wam dojazd z Madrytu.

Przydatne informacje

Parque Warner Madrid na mapie

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY