Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiTOP 5: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Hiszpanii

TOP 5: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Hiszpanii

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Wybierając się do Hiszpanii wraz z dziećmi można być spokojnym o ilość atrakcji, które czekają na nie w tym kraju!

Hiszpania to kraj zdecydowanie przyjazny rodzinom z dziećmi. Widać to nie tylko w ofercie hotelowej, często dostosowanej specjalnie do najmłodszych, ale także w infrastrukturze i ilości atrakcji przygotowanych z myślą o maluchach. Nie da się ukryć, że sami Hiszpanie wprost uwielbiają dzieci, dlatego są one tam naprawdę rozpieszczane!

Zobacz, które miejsca szczególnie spodobają się Waszym latoroślom, a i Wam pozwolą na chwilę zapomnieć o dorosłości…

Ogrody zoologiczne i oceanaria

Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.
Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.

Każde większe miasto w Hiszpanii posiada własny ogród zoologiczny. Jednymi z najbardziej znanych są między innymi zoo w Madrycie oraz zoo w Barcelonie. Również w Barcelonie możecie odwiedzić ogromne Akwarium, które znajduje się w okolicy portu. Skoro mowa o podwodnym świecie, to nie można zapomnieć o Walencji, gdzie znajduje się sporej wielkości Oceanarium. Jeśli natomiast wybieracie się z dziećmi na Wyspy Kanaryjskie, koniecznie odwiedźcie Loro Park, który znajduje się na Teneryfie.

Parki rozrywki w Hiszpanii

PortAventura - Park rozrywki niedaleko Barcelony
PortAventura – Park rozrywki niedaleko Barcelony

Nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak wizyta w parku rozrywki! W Hiszpanii znajdziecie zarówno te klasyczne parki (np. Tibidabo w Barcelonie albo Holiday World Maspalomas na Gran Canarii), jak i bardzo nowoczesne i pełne niesamowitych atrakcji. Wśród tych ostatnich warto wymienić: PortAventura niedaleko Barcelony, Siam Park na Teneryfie, Parque Warner Madrid w stolicy Hiszpanii czy stylizowany na Dziki Zachód – Oasys Mini Hollywood położony na pustyni Tabernas.

Parki wodne

Park wodny Siam Park, Teneryfa
Park wodny Siam Park, Teneryfa

Oprócz standardowych parków rozrywki, w Hiszpanii nie brakuje też parków wodnych. Wiele z nich wyróżnia się nie tylko niesamowitymi zjeżdżalniami, czy basenami ze sztucznymi falami, ale także unikatową scenerią stylizowaną np. na świątynie dawnych cywilizacji, czy dziki potok pośrodku dżungli. Najpopularniejsze parki wodne w Hiszpanii to: Siam Park na Teneryfie, Aqualand Maspalomas na Gran Canarii, Western Water Park na Majorce, Lago Martiánez na Teneryfie i Marineland Catalunya niedaleko Malgrat de Mar.

Stadiony piłkarskie w Hiszpanii

Stadion Camp Nou w Barcelonie
Stadion Camp Nou w Barcelonie

Wycieczka na Camp Nou w Barcelonie, Santiago Bernabéu w Madrycie czy Estadio Mestalla w Walencji to marzenie tysięcy małych (i dużych) kibiców FC Barcelony, Realu Madryt i Valencia CF. Trzy najpopularniejsze hiszpańskie stadiony piłkarskie można zwiedzić w ramach wycieczki. Na stadionie można także zobaczyć muzeum poświęcone historii danego klubu, zrobić zakupy w oficjalnym sklepie i zaopatrzyć się w koszulkę z nazwiskiem piłkarskiego idola.

Przy odrobinie szczęścia, można również po prostu udać się na mecz i kibicować swojej ulubionej drużynie na żywo, co na pewno będzie świetną rozrywką pełną emocji! Trzeba dodać, że atmosfera na stadionach w Hiszpanii jest zgoła inna niż w Polsce, dlatego też spokojnie można zabierać na mecze małe dzieci.

Muzea interaktywne

Miasto Sztuki i Nauki w Walencji
Miasto Sztuki i Nauki w Walencji

Muzea i centra interaktywne również często stanowią ciekawe atrakcje dla dzieci w Hiszpanii. Przykładem takiego miejsca może być muzeum CosmoCaixa w Barcelonie, w którym dzieci z całą pewnością nie będą się nudzić! Muzeum jest poświęcone nauce i technice, jest nowoczesne i w pełni interaktywne. Miejsca tego typu to z pewnością wspaniała rozrywka nie tylko dla najmłodszych, którzy dopiero poznają świat, ale także dla dorosłych. Podobne atrakcje znajdziemy też w Ciudad de las Arte y las Ciencias w Walencji, choć warto od razu wspomnieć, że 1 dzień może Wam nie wystarczyć na pełne zwiedzenie tego miejsca…

A jakie Ty znasz atrakcje dla dzieci w Hiszpanii? Podziel się w komentarzach swoimi pomysłami i doświadczeniami w tym temacie.
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

1 KOMENTARZ

  1. polecam CosmoCaixa w BCN, naprawdę warto, dzieci były zachwycone (15 i 10 lat).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.