Kubki marki Hispanico

Wybierając się do Hiszpanii wraz z dziećmi można być spokojnym o ilość atrakcji, które czekają na nie w tym kraju!

Hiszpania to kraj zdecydowanie przyjazny rodzinom z dziećmi. Widać to nie tylko w ofercie hotelowej, często dostosowanej specjalnie do najmłodszych, ale także w infrastrukturze i ilości atrakcji przygotowanych z myślą o maluchach. Nie da się ukryć, że sami Hiszpanie wprost uwielbiają dzieci, dlatego są one tam naprawdę rozpieszczane!

Zobacz, które miejsca szczególnie spodobają się Waszym latoroślom, a i Wam pozwolą na chwilę zapomnieć o dorosłości…

 

1. Ogrody zoologiczne i oceanaria

Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.
Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.

Każde większe miasto w Hiszpanii posiada własny ogród zoologiczny. Jednymi z najbardziej znanych są między innymi zoo w Madrycie oraz zoo w Barcelonie. Również w Barcelonie możecie odwiedzić ogromne Akwarium, które znajduje się w okolicy portu. Skoro mowa o podwodnym świecie, to nie można zapomnieć o Walencji, gdzie znajduje się sporej wielkości Oceanarium. Jeśli natomiast wybieracie się z dziećmi na Wyspy Kanaryjskie, koniecznie odwiedźcie Loro Park, który znajduje się na Teneryfie.

Loty do Hiszpanii
 

 

2. Parki rozrywki w Hiszpanii

Sioux City Park (Gran Canaria), fot. www.siouxcitypark.es
Sioux City Park (Gran Canaria), fot. www.siouxcitypark.es

Nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak wizyta w parku rozrywki! W Hiszpanii znajdziecie zarówno te klasyczne parki (np. Tibidabo w Barcelonie albo Holiday World Maspalomas na Gran Canarii), jak i bardzo nowoczesne i pełne niesamowitych atrakcji. Wśród tych ostatnich warto wymienić: PortAventura niedaleko Barcelony, Siam Park na Teneryfie, Parque Warner Madrid w stolicy Hiszpanii czy stylizowany na Dziki Zachód – Oasys Mini Hollywood położony na pustyni Tabernas.


 

3. Parki wodne

ACUA WATER PARK Corralejo - Park wodny na Fuerteventurze, fot. www.acuawaterpark.com
ACUA WATER PARK Corralejo – Park wodny na Fuerteventurze, fot. www.acuawaterpark.com

Oprócz standardowych parków rozrywki, w Hiszpanii nie brakuje też parków wodnych. Wiele z nich wyróżnia się nie tylko niesamowitymi zjeżdżalniami, czy basenami ze sztucznymi falami, ale także unikatową scenerią stylizowaną np. na świątynie dawnych cywilizacji, czy dziki potok pośrodku dżungli. Najpopularniejsze parki wodne w Hiszpanii to: Siam Park na Teneryfie, Aqualand Maspalomas na Gran Canarii, Western Water Park na Majorce, Lago Martiánez na Teneryfie i Marineland Catalunya niedaleko Malgrat de Mar.


 

4. Stadiony piłkarskie w Hiszpanii

Camp Nou, Estadio de Barcelona, Barcelona
Camp Nou, Estadio de Barcelona, Barcelona

Wycieczka na Camp Nou w Barcelonie, Santiago Bernabéu w Madrycie czy Estadio Mestalla w Walencji to marzenie tysięcy małych (i dużych) kibiców FC Barcelony, Realu Madryt i Valencia CF. Trzy najpopularniejsze hiszpańskie stadiony piłkarskie można zwiedzić w ramach wycieczki. Na stadionie można także zobaczyć muzeum poświęcone historii danego klubu, zrobić zakupy w oficjalnym sklepie i zaopatrzyć się w koszulkę z nazwiskiem piłkarskiego idola.

Przy odrobinie szczęścia, można również po prostu udać się na mecz i kibicować swojej ulubionej drużynie na żywo, co na pewno będzie świetną rozrywką pełną emocji! Trzeba dodać, że atmosfera na stadionach w Hiszpanii jest zgoła inna niż w Polsce, dlatego też spokojnie można zabierać na mecze małe dzieci.


 

5. Muzea interaktywne

Prawdziwe oblicze Ciudad de las Artes y las Ciencias // Hispanico.pl
Ciudad de las Artes y las Ciencias // Hispanico.pl

Muzea i centra interaktywne również często stanowią ciekawe atrakcje dla dzieci w Hiszpanii. Przykładem takiego miejsca może być muzeum CosmoCaixa w Barcelonie, w którym dzieci z całą pewnością nie będą się nudzić! Muzeum jest poświęcone nauce i technice, jest nowoczesne i w pełni interaktywne. Miejsca tego typu to z pewnością wspaniała rozrywka nie tylko dla najmłodszych, którzy dopiero poznają świat, ale także dla dorosłych. Podobne atrakcje znajdziemy też w Ciudad de las Arte y las Ciencias w Walencji, choć warto od razu wspomnieć, że 1 dzień może Wam nie wystarczyć na pełne zwiedzenie tego miejsca…

 

A jakie Ty znasz atrakcje dla dzieci w Hiszpanii? Podziel się w komentarzach swoimi pomysłami i doświadczeniami w tym temacie.