Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiCosmoCaixa Barcelona - Interaktywne Muzeum Nauki w sercu Katalonii

CosmoCaixa Barcelona – Interaktywne Muzeum Nauki w sercu Katalonii

Gdy już odwiedzisz Sagradę Familię, Park Güell i Dzielnicę Gotyckę, czas spojrzeć na Barcelonę z całkiem innej perspektywy!

CosmoCaixa Barcelona to muzeum tylko z nazwy. W rzeczywistości nie przypomina prawie w niczym standardowych muzeów, które zwykliśmy zwiedzać podczas wizyty w Hiszpanii. Jeśli miałabym je porównać z jakimkolwiek innym miejscem, które znam, to zapewne byłoby to Miasto Sztuki i Nauki w Walencji. Niemniej w przypadku CosmoCaixa Barcelona atrakcje są dużo bardziej zaskakujące i oferują wielozmysłowe doznania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

WARTO WIEDZIEĆ: Zamiast kupować zwykły bilet do CosmoCaixa Barcelona, bardziej opłaca się zakup Barcelona Card, w ramach której otrzymujesz bilet nie tylko do tego muzeum, ale także do kilkunastu innych emblematycznych miejsc w Barcelonie, takich jak: Muzeum Picassa, Centrum Kultury Współczesnej, Muzeum Designu, Muzeum Egiptu, Muzeum Czekolady i wielu innych!

Zwiedzanie CosmoCaixa Barcelona

Na początek warto wiedzieć, że w CosmoCaixa Barcelona znajdziemy zarówno wystawy stałe, wystawy czasowe, planetarium, bibliotekę, centrum edukacyjne, a nawet kawiarnie, w których możesz chwilę odetchnąć, jeśli przytłoczy Cię ilość wrażeń :).

Ekspozycja stała jest niemal w całości interaktywna. Zwiedzanie CosmoCaixa Barcelona można zatem podsumować w dwóch słowach: EKSPERYMENTOWANIE i DOŚWIADCZANIE!

Bosque Inundado

Jedną z najciekawszych części obiektu jest Bosque Inundado, czyli lasy deszczowe, które do złudzenia przypominają fragment amazońskiej dżungli. Przechadzanie się tutaj pozwala odkryć nie tylko bujne gęstwiny i zarośla, ale także zamieszkujące je dzikie zwierzęta! Oczywiście ze względów bezpieczeństwa te najgroźniejsze (np. węże, aligatory) zobaczymy tylko zza szyby.

CIEKAWOSTKA: Zwiedzając Bosque Inundado, przygotuj się na tropikalne opady deszczu. To nie żart. Tutaj naprawdę poczujesz się jak w amazońskiej dżungli!

El Muro Geológico

Inna część CosmoCaixa Barcelona, która robi wrażenie to ściana geologiczna, która przedstawia procesy erozji, sedymentacji i wulkanizmu. W praktyce są to tak naprawdę gigantycznej wielkości wycinki skał prezentujące różne procesy geologiczne zachodzące na Ziemi. Warto wiedzieć, że w ramach tej atrakcji możemy także samodzielnie wykonać eksperymenty, które jeszcze lepiej przybliżą omawianą tematykę.

Dos miradas a la Antártida

W CosmoCaixa Barcelona znajdziemy też nieco mniej interaktywną wystawę, która poświęcona jest pierwszej hiszpańskiej bazie na Antarktydzie. Zobaczymy tu przede wszystkim piękne, wielkoformatowe zdjęcia autorstwa Sebastião Salgado, który udokumentował piękno tego dziewiczego regionu naszej planety. Najmłodszych zachwycą natomiast naturalnych rozmiarów rzeźby przedstawiające pingwiny, które ochoczo przechadzają się w różnych częściach ekspozycji.

I dużo więcej…

To wszystko to jedynie niewielki wycinek tego, co tak naprawdę czeka Cię w CosmoCaixa Barcelona. Na zwiedzenie tego miejsca zdecydowanie warto zarezerwować sobie większą część dnia. Szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi, które jak wiadomo nie tak szybko odmówią sobie możliwości dotykania i eksperymentowania ze wszystkim, co napotkają na swojej drodze ;).

Informacje praktyczne o CosmoCaixa Barcelona

CosmoCaixa Barcelona na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY