Atrakcje naturalne na Teneryfie
5 (100%) 1 vote

Każdy lubi czasem odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Gdy taka nieodparta chęć najdzie Cię także na Teneryfie, to znajdziesz na to co najmniej kilka ciekawych rozwiązań.

Atrakcje naturalne na Teneryfie znajdziemy w różnych częściach tej wyspy. Aby zobaczyć niektóre z nich będziemy musieli skorzystać ze statku lub kolejki linowej. Wstęp do innych jest z kolei ograniczony limitem turystów. Zobacz, co warto wiedzieć i o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem wycieczek.

Rezerwat przyrody Barranco del Infierno

Aby odwiedzić to miejsce oprócz kilku euro przyda Ci się także nieco szczęścia lub sprytu. Wszystko dlatego, że rezerwat Barranco del Infierno może być dziennie odwiedzany przez maksymalnie 300 osób. Aby mieć pewność, że nie zabraknie biletu dla Ciebie, najlepiej zamów go wcześniej przez Internet, na stronie internetowej rezerwatu: www.barrancodelinfierno.es.

A dlaczego warto tu zajrzeć? Przede wszystkim ze względu na zachwycającą faunę i florę oraz wspaniałe widoki. Cały szlak liczy 6500 metrów, a jego przejście zajmuje średnio trzy i pół godziny. Przed wycieczką warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, które pomoże pokonać cała trasę.

Wulkan Teide i Park Narodowy Teide

Rzadko się zdarza, że najwyższy szczyt kraju znajduje się na czubku wulkanu. W przypadku Pico del Teide właśnie tak jest. Jego wysokość sięga 3718 m n.p.m. a cały wulkan widoczny jest nie tylko na Teneryfie, ale także na sąsiednich wyspach – La Gomerze i Gran Canarii. Wulkan Teide otoczony jest przez piękny park narodowy, a na samą górę możemy wjechać, korzystając z kolejki linowej Teleférico del Teide.

Wulkan Teide na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
Wulkan Teide – atrakcje naturalne na Teneryfie

Klify Los Gigantes (Acantilados de los Gigantes)

Mieszkańcy wyspy mówią na nie Los Gigantes (tłum. Olbrzymy). Wysokie na 600 metrów skaliste klify, tworzą krajobraz, w którym nie sposób się nie zakochać. Aby w pełni docenić ich piękno, warto wybrać się na kilkugodzinny rejs jednym z wielu statków, które odpływają z portu Puerto de Colón. Podczas wycieczki przygotuj się też na spotkanie z delfinami, które często pływają w pobliżu Acantilados de los Gigantes.

Piramidy w Güímar

Piramidy na Teneryfie (Piramidy Guimar) | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
Piramidy w Güímar – atrakcje naturalne na Teneryfie

To miejsce owiane wieloma tajemnicami. Znajdują się tutaj odkryte dopiero pod koniec XX wieku piramidy o strukturze schodkowej. Początkowo sądzono, że są to przypadkowe stosy kamieni układane przez pobliskich rolników. Norweski antropolog Thor Heyerdahl dowiódł jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Teorii na temat powstania piramid na Teneryfie jest co najmniej kilka. Ta najbardziej prawdopodobna (choć początkowo najtrudniejsza do uwierzenia) mówi o tym, że piramidy w Güímar mogły zostać wzniesione przez tych samych budowniczych (lub ich potomnych), którzy budowali piramidy w Ameryce Łacińskiej.

Piesze wycieczki po malowniczych miasteczkach

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu, odwiedź okoliczne miasta i miasteczka. Część z nich znajduje się wysoko w górach, co pewnie szczególnie ucieszy wielbicieli trekkingu. Do tych najciekawszych miejscowości, które warto zobaczyć możemy zaliczyć: Garachico, La Orotava, Candelaria, Masca, El Médano i San Cristóbal de La Laguna. Każde z nich kryje coś innego i każde też przyprawia o szybsze bicie serca.

Urokliwe Miasteczka i Miasta na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
La Orotava – miasto na Teneryfie

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar