Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiTOP 5: Atrakcje naturalne na Teneryfie

TOP 5: Atrakcje naturalne na Teneryfie

Każdy lubi czasem odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Gdy taka nieodparta chęć najdzie Cię także na Teneryfie, to znajdziesz na to co najmniej kilka ciekawych rozwiązań.

Atrakcje naturalne na Teneryfie znajdziemy w różnych częściach tej wyspy. Aby zobaczyć niektóre z nich będziemy musieli skorzystać ze statku lub kolejki linowej. Wstęp do innych jest z kolei ograniczony limitem turystów. Zobacz, co warto wiedzieć i o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem wycieczek.

Wulkan Teide i Park Narodowy Teide

Rzadko się zdarza, że najwyższy szczyt kraju znajduje się na czubku wulkanu. W przypadku Pico del Teide właśnie tak jest. Jego wysokość sięga 3718 m n.p.m. a cały wulkan widoczny jest nie tylko na Teneryfie, ale także na sąsiednich wyspach – La Gomerze i Gran Canarii. Wulkan Teide otoczony jest przez piękny park narodowy, a na samą górę możemy wjechać, korzystając z kolejki linowej Teleférico del Teide.

El Teide to najpopularniejszy wulkan na Wyspach Kanaryjskich
El Teide to najpopularniejszy wulkan na Wyspach Kanaryjskich

Klify Los Gigantes (Acantilados de los Gigantes)

Mieszkańcy wyspy mówią na nie Los Gigantes (tłum. Olbrzymy). Wysokie na 600 metrów skaliste klify, tworzą krajobraz, w którym nie sposób się nie zakochać. Aby w pełni docenić ich piękno, warto wybrać się na kilkugodzinny rejs jednym z wielu statków, które odpływają z portu Puerto de Colón. Podczas wycieczki przygotuj się też na spotkanie z delfinami, które często pływają w pobliżu Acantilados de los Gigantes.

Widok z miasteczka Santiago del Teide na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)
Widok z miasteczka Santiago del Teide na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)

Piramidy w Güímar

To miejsce owiane wieloma tajemnicami. Znajdują się tutaj odkryte dopiero pod koniec XX wieku piramidy o strukturze schodkowej. Początkowo sądzono, że są to przypadkowe stosy kamieni układane przez pobliskich rolników. Norweski antropolog Thor Heyerdahl dowiódł jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Teorii na temat powstania piramid na Teneryfie jest co najmniej kilka. Ta najbardziej prawdopodobna (choć początkowo najtrudniejsza do uwierzenia) mówi o tym, że piramidy w Güímar mogły zostać wzniesione przez tych samych budowniczych (lub ich potomnych), którzy budowali piramidy w Ameryce Łacińskiej.

Piramidy na Teneryfie (Piramidy Guimar)
Piramidy na Teneryfie (Piramidy Guimar)

Piesze wycieczki po malowniczych miasteczkach

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu, odwiedź okoliczne miasta i miasteczka. Część z nich znajduje się wysoko w górach, co pewnie szczególnie ucieszy wielbicieli trekkingu. Do tych najciekawszych miejscowości, które warto zobaczyć możemy zaliczyć: Garachico, La Orotava, Candelaria, Masca, El Médano i San Cristóbal de La Laguna. Każde z nich kryje coś innego i każde też przyprawia o szybsze bicie serca.

Casa de los Balcones (Dom Balkonów) w miejscowości La Orotava na Teneryfie
Casa de los Balcones (Dom Balkonów) w miejscowości La Orotava na Teneryfie

Rezerwat przyrody Barranco del Infierno

Aby odwiedzić to miejsce oprócz kilku euro przyda Ci się także nieco szczęścia lub sprytu. Wszystko dlatego, że rezerwat Barranco del Infierno może być dziennie odwiedzany przez maksymalnie 300 osób. Aby mieć pewność, że nie zabraknie biletu dla Ciebie, najlepiej zamów go wcześniej przez Internet, na stronie internetowej rezerwatu: www.barrancodelinfierno.es.

A dlaczego warto tu zajrzeć? Przede wszystkim ze względu na zachwycającą faunę i florę oraz wspaniałe widoki. Cały szlak liczy 6500 metrów, a jego przejście zajmuje średnio trzy i pół godziny. Przed wycieczką warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, które pomoże pokonać cała trasę.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY