Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuzeum Cukru w Torre del Mar i niezwykła historia trzciny cukrowej

Muzeum Cukru w Torre del Mar i niezwykła historia trzciny cukrowej

Jeśli lubisz zwiedzanie poza utartymi szlakami i spędzasz wakacje na Costa del Sol, to mam propozycję w sam raz dla Ciebie!

Muzeum Cukru w Torre del Mar (hiszp. Museo del Azúcar lub Centro de Interpretación del Azúcar) usytuowane jest w dawnej fabryce cukru. Produkt ten w połowie XIX wieku odgrywał istotną rolę w lokalnym przemyśle. Dziś wnętrze Museo del Azúcar zawiera szereg informacji na temat historii uprawy trzciny cukrowej i jej dalszej obróbki w całej komarce Axarquía.

Muzeum Cukru – Informacje praktyczne

  • Bilety do kupienia bezpośrednio w muzeum.
  • Adres: Urbanización Azucarera N.s.carmen, 1, 29740 Torre del Mar

Muzeum Cukru na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY