Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiTorre del Mar - Urokliwe miasteczko rybackie na południu Hiszpanii

Torre del Mar – Urokliwe miasteczko rybackie na południu Hiszpanii

Zarówno na wybrzeżu Costa del Sol, jak i w całej Andaluzji nie brakuje małych, malowniczych miasteczek, które potrafią skraść serce. Kolejne z nich poznasz w tym artykule.

Torre del Mar to miejscowość turystyczna położona we wschodniej części wybrzeża Costa del Sol. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kilkukilometrowej piaszczystej plaży, malowniczym latarniom morskim i hotelom przygotowanym nawet na najbardziej wymagających turystów.

Muzeum Cukru (hiszp. Museo del Azúcar)

Wizyta tutaj to propozycja dla osób, które chciałyby poznać lepiej historię Torre del Mar. Cukier odgrywał bowiem istotną rolę w ekonomii tej miejscowości w XIX wieku. Odwiedzając Museo del Azúcar będziecie mieli okazję dowiedzieć się także więcej na temat różnych sposobów uprawy trzciny cukrowej i jej dalszej obróbki.

Torre del Manganeta

Tę dawną wieżę strażniczą znajdziecie niedaleko rzeki Vélez. Torre del Manganeta mierzy 8 metrów wysokości i stanowiła kiedyś istotną część systemu obronnego w tej części wybrzeża.

Playa de Torre del Mar

Plaża miejsca w Torre del Mar to miejsce uwielbiane przez turystów głównie ze względu na piękne widoki i wygodę. Znakomicie nadaje się ona do wypoczynku z dziećmi – znajdują się tu nawet specjalne stredy zabawy dla najmłodszych. Dorośli mogą skorzystać z dostępnych w tym miejscu hamaków i parasoli słonecznych. Wzdłuż promenady rozciągają się natomiast liczne chiringuitos – nadmorskie bary oferujące różne rodzaje przekąsek i napojów.

Park wodny Aquavelis

Wielbiciele wodnych atrakcji poczują się jak ryby w wodzie nie tylko na plaży w Torre del Mar, ale także w pobliskim parku wodnym! Mimo że Aquavelis nie należy do najbardziej zjawiskowych parków, jakie możecie znaleźć w Hiszpanii, to ilość tutejszych atrakcji z pewnością pozwoli Wam miło spędzić cały dzień. Kilka rodzajów zjeżdżalni, baseny (także ze sztucznymi falami), wodne place zabaw i restauracje to tylko niektóre z rozrywek, które czekają na Ciebie w Aquavelis.

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY