Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMayan Monkey Mijas - Fabryka Czekolady i Muzeum Kakao na południu Andaluzji

Mayan Monkey Mijas – Fabryka Czekolady i Muzeum Kakao na południu Andaluzji

Czekoladowy Szlak w Villajoyosa to nie jedyne miejsce w Hiszpanii, które spodoba się łasuchom. A ten artykuł jest tego najlepszym dowodem.

Mayan Monkey Mijas to jedno z najsłodszych miejsc, jakie znajdziesz na Costa del Sol! Ta niewielka fabryka czekolady w Mijas jest unikalna niemal pod każdym względem. Wizyta tutaj pozwoli Ci odkryć wszystkie tajniki wytwarzania czekolady i lodów.

Przekonasz się, że do wyrobu swoich ulubionych łakoci możesz wykorzystać w 100% naturalne składniki. Właściciele Mayan Monkey Mijas na każdym kroku podkreślają, że ich produkty nie zawierają żadnych konserwantów, wzmacniaczy smaku, ani oleju palmowego. Co więcej, w przypadku lodów zachęcają do odkrycia jednego z ciekawszych oferowanych smaków o nazwie „Better than Oreo” :).

Zwiedzanie Mayan Monkey Mijas

Odwiedzając Mayan Monkey Mijas poznasz także historię kakao i wszystkiego, co jest z nim związane. Przekonasz się, jak na przestrzeni kilku tysięcy lat ewoluował proces obróbki tego surowca. Odkryjesz, jaką rolę odgrywało kakao w cywilizacjach Majów i Azteków oraz w jaki sposób hiszpańscy konkwistadorzy wpłynęli na czekoladową historię świata.

Stwórz własną czekoladę!

Kwintesencją wizyty w Mayan Monkey Mijas jest możliwość stworzenia własnej czekolady. W tym celu możesz skorzystać z kilku rodzajów warsztatów, które różnią się między sobą czasem trwania oraz poziomem zaawansowania. Ceny zaczynają się już od kilkunastu euro, dzięki czemu jest to jedna z atrakcji, która nie nadwyręży zbytnio wakacyjnego budżetu.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu kupisz na miejscu
  • Godziny otwarcia: 10:30 – 18:00
  • Adres: Plaza Virgen de la Peña, 15, 29650 Mijas

Mayan Monkey Mijas na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY