Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiLos Gigantes - Majestatyczne klify na Teneryfie

Los Gigantes – Majestatyczne klify na Teneryfie

Lornetka i oczy szeroko otwarte. Tylko tyle potrzebujesz, aby podziwiać jedno z najpiękniejszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich. O czym mowa?

Klify Los Gigantes (hiszp. Acantilados de Los Gigantes) to obowiązkowy punkt do odwiedzin podczas pobytu na Teneryfie. Imponujące skały rozciągają się na długości 10 km i miejscami mierzą nawet 600 metrów wysokości!

Guanczowie (rdzenna ludność Wysp Kanaryjskich) nazywali je bramami piekieł. W ich postrzeganiu tutaj bowiem kończył się świat, a erupcje wulkaniczne i płynąca tymi terenami lawa były tego najlepszym dowodem.

Wypoczynek w otoczeniu klifów Los Gigantes

Klify Los Gigantes na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)
Klify Los Gigantes na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)

Acantilados de Los Gigantes możemy podziwiać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wypoczynek na jednej z pobliskich plaż (np. niewielka plaża Playa de los Guíos pokryta czarnym piaskiem). Inna opcja to wycieczka statkiem np. z Puerto de Santiago lub Puerto de Colón. Trasa biegnąca wzdłuż wybrzeża, pozwala oglądać majestatyczne, wulkaniczne klify z bardzo bliska. Przy odrobinie szczęścia będziesz mieć też okazję obserwować pływające w pobliżu statków delfiny i wieloryby.

Jeśli natomiast chcesz bez pamięci zakochać się w tym miejscu, zdecyduj się na nocleg w okolicy. Choć miasteczko nie jest zbyt duże, to przylegające do niego miasto Puerto de Santiago może zaoferować dużo więcej. To jeden z najpopularniejszych kurortów na Teneryfie, który swoją sławę zawdzięcza właśnie bliskości klifów. Hoteli z widokiem na klify tutaj nie brakuje, a jeśli wolisz więcej prywatności, możesz zdecydować się na wynajem za pośrednictwem Airbnb, gdzie tylko w tej miejscowości czeka na Ciebie ponad 300 domów i apartamentów.

Okolice klifów stanowią także nie lada gratkę dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Tutejsze dno morskie, miejscami głębokie na 30 metrów, pełne jest pięknych podwodnych krajobrazów.

Informacje praktyczne

  • Kup bilet na rejs statkiem wzdłuż wybrzeża i podziwianie klifów z bliska!

Los Gigantes na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY