Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiOasys Mini Hollywood - Park rozrywki na pustyni Tabernas w południowej Hiszpanii

Oasys Mini Hollywood – Park rozrywki na pustyni Tabernas w południowej Hiszpanii

Jeśli Andaluzja dotychczas kojarzyła Ci się wyłącznie z flamenco, możesz mieć pewność, że ten artykuł to zmieni!

Oasys Mini Hollywood to park rozrywki stylizowany na Dziki Zachód, który znajdziesz na słabo zaludnionych terenach prowincji Almería (pustynia Tabernas). Kiedyś miejsce to gościło największe sławy Hollywood. To tutaj, wśród kanionów i w towarzystwie zawsze świecącego słońca powstawały największe westerny wszechczasów!

Ciekawostki o parku

Oasys – Parque Temático del Desierto de Tabernas (bo tak brzmi oficjalna nazwa tego miejsca) przez wiele lat ubiegłego wieku było ogromną inspiracją dla filmowych producentów. To właśnie tutaj kręcono takie filmy jak: „Siedmiu Wspaniałych” (1960), „Za kilka dolarów więcej” (1965) czy „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (1989) w reżyserii Stevena Spielberga. To tylko niektóre z ponad 250 filmów, które stworzono w tym miejscu!

Atrakcje w Oasys MiniHollywood

Stworzone przez filmowców scenografie po zakończeniu produkcji, nie zostały zniszczone. Dzięki temu stanowią dziś główną atrakcję Parku Oasys Mini Hollywood i cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na wideo poniżej możesz porównać oryginalne lokalizacje z filmu „Za kilka dolarów więcej” z obecnie odrestaurowanymi częściami miasteczka:

Wśród atrakcji, które szczególnie urzekają najmłodszych, można wymienić napad na dyliżans, rabowanie banku lub stojące tu i ówdzie indiańskie wigwamy. W poszczególnych budynkach miasteczka na zwiedzających czekają także między innymi: muzeum kina, galeria dyliżansów, pokazy taneczne, restauracja.

Warto wiedzieć, że na terenie parku rozrywki Oasys znajduje się także rezerwat dla ponad 800 zwierząt (w tym 175 unikalnych gatunków). Jest to ewenement na skalę światową, ponieważ niewiele jest miejsc, które w tak trudnych, pustynnych warunkach zapewniają schronienie setkom zwierząt.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Oasys MiniHollywood najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: w zależności od pory roku od 10:00 do 18:00, 19:00, 19:30 lub 21:00. W styczniu, lutym, marcu, listopadzie i grudniu park jest czynny głównie w weekendy.
  • Adres: Carretera Nacional 340A, km 464, 04200 Tabernas
  • Kup bilety na GetYourGuide

Oasys Mini Hollywood na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. „The good the bad and the ugly” is the best western I’ve ever seen! Good to know that it was made in province of Almeria. Besides of visiting Oasys theme park, I encourage you also to check out Fort Bravo. It’s another western town in Almeria. Both theme parks are great!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.