Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiAqualand Maspalomas - Park wodny na Gran Canarii

Aqualand Maspalomas – Park wodny na Gran Canarii

Wyspy Kanaryjskie znane są z różnych parków rozrywki, także tych wodnych! Czas przyjrzeć się bliżej jednemu z nich.

Aqualand Maspalomas to park wodny w mieście Maspalomas na Gran Canarii. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Główny powód to oczywiście dobra zabawa i mały zastrzyk adrenaliny. W Aqualand Maspalomas czekają na Ciebie cztery strefy tematyczne, których opis znajdziesz poniżej.

Strefa Family Fun

Ta część parku sprawdzi się idealnie, jeśli szukasz rodzinnej rozrywki. Oprócz basenu ze sztucznie wytwarzanymi falami, główną atrakcją w tym miejscu są lwy morskie. Spotkanie z tymi sympatycznymi zwierzętami to nie tylko okazja do zrobienia sobie z nimi zdjęć, ale także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności trenerskich podczas wspólnego pływania w wodzie i wykonywania ćwiczeń.

Strefa Kidzworld

Czas na to, co małe bestie lubią najbardziej! Mowa oczywiście o Mini Parku, który powstał specjalnie z myślą o najmłodszych. Skorzystają z niego już kilkuletnie dzieci, dla których przygotowano mniejszej wielkości, łagodne zjeżdżalnie oraz wodny plac zabaw. A wszystko to pod czujnym okiem ratowników, dzięki którym również Ty możesz liczyć na chwilę relaksu.

Wizyta w Aqualand Maspalomas to znakomita rozrywka dla całej rodziny
Wizyta w Aqualand Maspalomas to znakomita rozrywka dla całej rodziny

Adrenaline Fun

Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa! Choć nazwa może sugerować, że atrakcje tej części Aqualand Maspalomas są maksymalnie ekstremalne, to wbrew pozorom niektóre ze zjeżdżalni (np. The Spiral, Snake Falls, Anaconda, Tornado) nie są aż tak bardzo przerażające jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz poczuć, czym jest prawdziwa adrenalina, wybierz się na zjeżdżalnię Laberinto de agua, gdzie czeka Cię zjazd na brzuchu lub na Race Twin Turbolance, która jest jedną z największych zjeżdżalni w Europie. Ciekawym wyzwaniem może być też zjeżdżalnia Boomerang, na której zjazd odbywa się we dwie osoby lub Kamikaze, która pozwoli rozwinąć Ci maksymalną prędkość!

Chill out & Play

Jeśli nie przepadasz za ekstremalnymi wyzwaniami lub po prostu, spróbowałeś/aś już wszystkiego, czas na relaks! W strefie Chill out & Play czeka na Ciebie między innymi ogromne jacuzzi (lub jak kto woli – basen z bąbelkami) oraz Rio del Pirata, czyli przemierzana pontonem sztuczna rzeka, która swoim nurtem poprowadzi Cię przez urokliwe tereny parku.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Aqualand Maspalomas najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od 1 lipca do 31 sierpnia w godz. 10:00-18:00. Od września do czerwca w godz. 10:00-17:00.
  • Adres: Carretera Palmitos Park Km 3, 35100 Maspalomas
  • Kup Bilety na GetYourGuide

Aqualand Maspalomas na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY