Palmitos Park – Ogród zoobotaniczny na Gran Canarii
Oceń artykuł

Podczas rodzinnego pobytu na Gran Canarii dobrze jest znaleźć takie atrakcje turystyczne, z których radość będą mogli czerpać zarówno dorośli, jak i dzieci. Za chwilę poznasz jedną z nich!

Palmitos Park to ogród zoobotaniczny o powierzchni 20 hektarów, który znajduje się na wyspie Gran Canaria, na północ od miejscowości Maspalomas. Możesz dostać się tutaj samochodem lub komunikacją miejską. Aktualne numery autobusów, które kursują do parku, znajdziesz na stronie www.palmitospark.es.

Palmitos Park od środka

Wśród mieszkańców Palmitos Park znajdziemy też surykatki :)
Wśród mieszkańców Palmitos Park znajdziemy też surykatki 🙂

Na zwiedzanie Palmitos Park warto przeznaczyć co najmniej kilka godzin. W przypadku podróżowania z dziećmi jest to nawet wycieczka na cały dzień, bo ilość zwierząt i atrakcji w tym miejscu z pewnością przyciągnie ich uwagę na dłużej.

W parku organizowane są codziennie pokazy różnych zwierząt (np. pokaz delfinów, pokazy papug, pokazy ptaków drapieżnych). Ich bieżący rozkład można znaleźć na stronie internetowej parku. Warto sprawdzić to wcześniej, aby trafić na interesujące nas pokazy.

Oprócz zwierząt, w Palmitos Park czeka na nas także piękna roślinność. To właśnie tutaj znajduje się największa kolekcja orchidei w prowincji Las Palmas de Gran Canaria. Tutaj też trafimy do ogrodu kaktusów, w którym czekają na nas setki tych roślin. Niektóre z nich mierzą ponad 4 metry! Osobną część stanowi motylarnia. Również nie taka zwykła, bo największa w Europie!

Park Palmitos – informacje praktyczne

Pokazy delfinów to jedna z głównych atrakcji Palmitos Park
Pokazy delfinów to jedna z głównych atrakcji w parku
  • Bilety do Parku Palmitos najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: Od 10:00 do 18:00 (wejście zamykane jest o 17:00)
  • Adres: Barranco de los Palmitos, s/n, 35109 Maspalomas, Gran Canaria
  • Jak dojechać do Palmitos Park? Jeśli nie dysponujesz samochodem, do Palmitos Park możesz dojechać także autobusami. Dwa główne, które tutaj kursują to autobusy nr 45 oraz nr 70. Aktualne opcje dojazdu możesz sprawdzić także na stronie internetowej parku: www.palmitospark.es

Wszystkie ciekawe miejsca na Gran Canarii

Zobacz także inne Wyspy Kanaryjskie

Oprócz Gran Canarii w archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się także wiele innych ciekawych miejsc. Odkryj atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na pozostałych wyspach: TeneryfaFuerteventuraLanzaroteLa GomeraLa Palma i El Hierro. Te najciekawsze to:

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

avatar